رازها و نکات مخفی بازی‌ها

راز آدم فضایی‌ها در Red Dead Redemption 2

بازی Red Dead Redemption 2 به عنوان پرجزییات‌ترین عنوان open world تاریخ میزبان تعداد زیادی نکات جالب و مخفی است. در حقیقت Red Dead Redemption 2 به قدری عظیم و همراه با موارد ریز و درشت است که ممکن است حتی پس از تجربه 200 ساعته بازی از بسیاری از نکات مهم آن برایتان پنهان بماند. یکی از عجیب‌ترین نکات پنهان یا Easter eggهای این بازی وجود آدم فضایی در آن است. راکستار از زمان عرضه GTA San Andreas همیشه در بازی‌هایش بخش‌های پنهانی را قرار داده که حضور آدم فضایی‌ها را در آن‌ها تایید می‌کند. با این حال Red Dead Redemption 2 حتی پا را فراتر گذاشته و بر اساس مستنداتی که در این آیتم به شما آن‌ها را ارائه خواهیم داد می‌توان با قطعیت گفت که آدم فضایی‌ها قطعا در جهان این بازی حضور دارند. شاید هیچ گاه با آن‌ها مستقیم روبرو نشده باشید اما باید بدانید که آن‌ها در تمام مدت مشغول رصد کردن آرتور مورگان و جان مارستون بودند!

برای تماشای آیتم ویدیویی در یوتوب کلیک کنید

اگر طرفدار پر و پاقرص Red Dead Redemption 2 باشید احتمالا می‌دانید که سفینه آدم فضایی‌ها یا همان UFO در بازی وجود دارد و شما حتی می‌توانید آن را از نزدیک مشاهده کنید. برای دیدن سفینه تنها کافی است بین ساعت 1 تا 3 صبح به بالای کوهستان Mount Shann واقع در منطقه Big Valley در ناحیه West Elizabeth بروید. اگر خوش شانس باشید با جسم پرنده قرمز رنگی روبرو می‌شوید و وقتی از دوربین خود استفاده کنید می‌بینید که این جسم پرنده چیزی نیست جز یک عدد UFO. پس از عرضه نسخه PC بازی دیتا ماینرهای موفق شدند مدل این UFO را کشف کنند و شما در این لحظه می‌توانید از نزدیک مدل این UFO را ببینید.

در نگاه نخست دیدن چنین چیزی در عناوین راکستار که همه آن‌ها پر شده‌اند از Easter eegهای متفاوت شاید عجیب نباشد اما سازندگان Red Dead Redemption 2 نشانه‌هایی در بازی قرار داده‌اند تا همه ما مطمئن شویم که این تنها یک نکته پنهان ریز نیست و آدم فضایی واقعا در بازی وجود دارند.

نشانه دیگری که این تئوری را تایید می‌کند خانه‌ای مرموز در شرق منطقه Heartland Overflow واقع در ناحیه New Hanover است. جایی که رازی ترسناک انتظاراتان را می‌کشد. در این بخش ، خانه متروکه‌ای وجود دارد که به محض ورود به آن شما را متعجب می‌کند. خانه‌ای که در آن 6 تخت معمولی و دو تخت دو طبقه وجود دارد و همه افراد حاضر در آن دست به خودکشی زده‌اند. شما با ورود به این خانه متوجه می‌شوید که همه این افراد مدتی پیش خودکشی دسته جمعی کرده‌اند. افرادی که هنوز کفش‌هایشان بر پای‌شان است و مشخص است که کسی آن‌ها را به قتل نرسانده بلکه همگی آن‌ها در یک زمان مشخص دست به خودکشی زده‌اند. اشیای داخل خانه نشان می‌دهد که این کلبه متروکه در حقیقت متعلق به اعضای کالتی بوده که آدم فضایی‌ها را می‌پرستیدند. جالب تر اینکه در انتهای خانه جسد مردی وجود دارد که لباسی عجیب به تن  دارد و به نظر می‌رسد رهبر کالت است. وقتی به او نزدیک می‌شوید می‌توانید آخرین نامه او را بخوانید. نامه‌ای با نام Mysterious Sermon یا همان خطبه اسرار آمیز. در این نامه رهبر کالت از موجودی با نام Kuhkowaba یاد می‌کند. همان موجودی که اعضای کالت آن را می‌پرستند و بر اساس  این نامه او مسافر زمان و کهکشان است. در بخشی دیگری از نامه به این اشاره شده که اعضای کالت با فدا کردن جسمشان به Kuhkowaba پیوسته و او با وسیله‌ مخصوص خود که مشخصا اشاره به همان UFO است روح اعضا را با خود همراه کرده و آن‌ها را به سرزمین موعودشان ببرد.

موضوع زمانی جالب‌تر می‌شود که به سراغ ریشه کلمه Kuhkowaba برویم. این کلمه در حقیقت کلمه‌ای در زبان سواحِلی است. زبان رایج بسیاری از کشورهای آفریقایی همچون کنیا ، تانزانیا ، اوگاندا ، رواندا. همچنین در بسیاری دیگر از کشورهای آفریقایی همچون زامبیا و سومالی عده زیادی از مردم از همین زبان استفاده می‌کنند. در این زبان Kuhkowaba به معنای پنهان شده و مخفی است. جالب اینکه بسیاری از مردمان مناطقی که از  زبان سواحِلی (Swahili) استفاده می‌کنند از قبایل مختلفی هستند که بسیاری از آن‌ها به جادو و موجودات فضایی باور دارند. عجیب‌ اینکه در GTA 5 هم کالتی وجود دارد که بیگانگان را پرستش می‌کنند و عجیب‌تر اینکه اعضای این کالت هم به ترک کردن بدن برای رسیدن به بیگانگان باور دارند.

خب تا اینجای کار همه چیز عجیب به نظر می‌رسید اما این پایان کار نیست. برگردیم به همان کلبه مرموز. دو نکته جالب در مورد این کلبه وجود دارد. نخست اینکه نوع خودکشی اعضای این کالت مرموز را راکستار مستقیما از یک اتفاق واقعی الهام گرفته. در سال 1997 سی و نه نفر از اعضای کالتی با نام Heaven’s Gate واقع در سن دیگو آمریکا که موجودات فضایی را می‌پرستیدند دست به خودکشی دست جمعی زدند. این خودکشی دسته جمعی دقیقا زمانی اتفاق افتاد که ستاره دنباله دار هیل-باپ حتی با چشمان غیرمسلح هم قابل رویت بود.

نکته عجیب دیگر در مورد این کلبه و نامه رهبر آن‌ها این است که در نامه گفته شده که سفینه بیگانگان در ساعت 2 صبح قابل رویت است. موضوعی که حقیقت دارد و اگر آرتور یا جان راس ساعت 2 صبح به همان کلبه برگردند ناگهان آهنگی مرموز پخش شده و به یک باره UFO بالاسر آن‌ها ظاهر شده و بر کلبه و باقی مانده اجساد و آرتور نور سبز رنگی می‌تاباند. تا زمانی که در کلبه باشید می‌توانید این جسم پرنده را بینید اما به محض خروج ، UFO  به آسمان رفته و از دیده‌گان پنهان می‌شود. در نامه رهبر کالت همچین به بالای کوهستان Mount Shann هم اشاره شده است ، همان کوهی که بالا رفتن از آن و البته داشتن کمی شانس می‌توانید جسم پرنده را مشاهده کنید.

ذکر این نکته هم ضروری است که در Mount Shann یک ساعت آفتابی سنگی وجود دارد که از نظر بسیاری از کاشفان Red Dead Redemption 2 به بیگانگان و سفیه فضایی آن‌ها مرتبط است. دلیل این تئوری هم به این خاطر است که ساعت آفتابی به دو جهت مختلف در نقشه اشاره دارد که یک جهت آن به همان کلبه مرموز در در ناحیه New Hanover می‌رسد.

در مجموع دو سفینه فضایی در Red Dead Redemption 2  وجود دارد هرچند عده‌ای از اعضای کامیونیتی این بازی مدعی شده‌اند که سفینه سومی هم وجود دارد اما خبری از سفینه سوم نیست و تنها در نسخه‌های ماد شده چنین چیزی قابل رویت است. راکستار هم مطابق معمول هیچ اظهار نظری در این باره نداشته و وظیفه حل کردن این معما را برعهده مخاطبان قرار داده اگرچه تا به امروز هیچ کس نتوانسته این معما را به صورت کامل حل کند.

خب به پایان این آیتم رسیدیم. نظر شما در مورد بیگانگان در دنیای Red Dead چیست و دوست دارید در آیتم بعدی راز و رمزهای بازی به سراغ چه عنوانی و چه معمای خاصی برویم ؟

آریا پیروز

گیم و تکنولوژی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.