بهترین ها

بهترین پازل‌های سری Resident Evil

در کنار قرار گرفتن مقابل انواع و اقسام زامبی‌ها و موجودات وحشتناک، سری Resident Evil از ابتدای تولد خود بخاطر پازل‌های خوش‌ساختش شناخته شده است. پازل‌هایی که گاها حسابی هوش و دقت بازیکنان را به چالش می‌کشند و پس از حل کردن‌شان، احساس رضایت عمیقی را به شما منتقل می‌کنند. در طول چند دهه اخیر، بازیکنان بارها و بارها در نسخه‌های مختلف این مجموعه با چنین پازل‌هایی مواجه شده‌اند. حال به مناسبت عرضه نسخه ریمیک Resident Evil 4، تصمیم گرفته‌ایم تا 10 مورد از بهترین پازل‌های این مجموعه محبوب را با یکدیگر مرور کنیم. با ما همراه شوید.

برای تماشای آیتم ویدیویی در یوتوب کلیک کنید

10. پازل شوالیه‌ها – Resident Evil

به‌لطف بازسازی تحسین‌شده سال 2002، اتاق شوالیه‌ها نیز در Resident Evil همانند بسیاری از دیگر بخش‌های بازی، از نو ساخته شده و می‌توان بهبودهای مختلفی را در آن دید. بازیکن در این پازل معروف خود را در اتاقی پر از شوالیه سلاح به دست می‌بیند که چهارتا از آن‌ها به جلو می‌آیند. در حالی که محیط اطراف حاوی هیچگونه سرنخ واضح و سرراستی نیست، بازیکن باید از طریق سلاح‌های مختلفی که شوالیه‌ها در دست گرفته‌اند تشخیص دهد که دقیقا با چه ترتیبی آن‌ها را به حرکت درآورد. پازل شوالیه‌ها در نسخه بازسازی به گونه‌ای طراحی شده که حل آن نسبت به نسخه اوریجینال دشوارتر است و همین موضوع، معمولا بازیکنان را غافل‌گیر خواهد کرد.

9. مجسمه حیوانات – Resident Evil 0

پازل مربوط به مجسمه حیوانات در بازی Resident Evil 0 را می‌توان یکی از جالب‌ترین گزینه‌های این لیست دانست. در ظاهر، روشن کردن شمع‌های قرار گرفته در کنار مجسمه تعدادی حیوان کار آسانی به‌نظر می‌رسد. اما موضوعی که باعث سردرگمی بازیکنان خواهد شد، پیدا کردن ترتیب درست حیوانات است. بازیکنان برای حل پازل، لیستی از حیوانات را در اختیار دارند و باید به ترتیب از ضعیف‌ترین تا قوی‌ترین آن‌ها را تشخیص دهند. با این‌حال، سازندگان برای طراحی این پازل از منطق جالب و عجیبی پیروی کرده‌اند که باعث شده حل کردن آن، کمی سخت باشد. برای مثال، در این پازل مار و عقاب از گرگ و شیر کوهی خطرناک‌تر شمرده شده‌اند که ممکن است برای افراد زیادی عجیب به‌نظر برسد.

8. پازل اسلاید – Resident Evil 4

در طول بازی Resident Evil 4، بازیکنان بخش کوتاهی از داستان را با شخصیت اشلی تجربه خواهند کرد؛ جایی که اشلی باید به‌تنهایی و بدون کمک لیان از پس چالش‌های پیش‌رو بر بیاید. یکی از این چالش‌ها، پازل معروف اسلاید است که برای تعداد زیادی از بازیکنان، سخت‌ترین پازل رزیدنت ایول 4 به‌شمار می‌آید. اشلی در این پازل با 8 قطعه سنگ با طرح‌ها و نمادهای عجیب و غریب مواجه است که باید آن‌ها را با حرکت دادن بر روی صفحه، در جای درست قرار دهد. تنها چند حرکت اشتباه اولیه کافی است تا این بخش از بازی به یک تجربه عذاب‌آور تبدیل شود. البته که اگر با این شکل از پازل‌ها آشنا باشید، حل کردن آن تنها چند ثانیه زمان خواهد برد.

7. صفحه شطرنج – Resident Evil 0

می‌توان گفت پیش‌درآمد Resident Evil 0 تعدادی از جالب‌ترین و هوشمندانه‌ترین پازل‌های سری را در خود جای داده. یکی از اولین پازل‌هایی که در تجربه Resident Evil 0 با آن برخورد می‌کنید، حول محور بازی شطرنج است. بنابراین حل این پازل نیازمند آشنایی نسبی با قوانین شطرنج خواهد بود. کلید پشت سر گذاشتن این چالش، مات شدن مهره‌‌های سفید در یک موقعیت از پیش‌ تعیین‌شده است که به وسیله حرکت دادن مهره شاه سفید توسط بازیکن رخ می‌دهد. البته که موضوع آنقدرها هم ساده نیست، چرا که با انجام حرکت اشتباه، اتاقی که در آن قرار دارید به یک گاز سمی آلوده خواهد شد تا عنصر هیجان و استرس نیز چاشنی کار شود.

6. پازل قبرستان – Resident Evil 4

رتبه بعدی لیست مربوط به پازلی است که تأثیر چندانی بر روی پیش‌برد داستان اصلی بازی ندارد، اما اگر از طرفداران Resident Evil 4 باشید احتمالا آن را به‌خوبی به یاد می‌آورید. پس از بررسی محیط قبرستان برای یافتن سرنخ‌ها، بازیکن با یک صفحه عقربه‌دار عجیب و غریب مواجه است که چندین نماد مختلف بر روی آن دیده می‌شود. روشن کردن تعداد خاصی از این نمادها، کلید حل پازل قبرستان خواهد بود. اما بخش چالش‌برانگیز ماجرا اینجاست که عقربه بر روی صفحه تنها در 3 یا 4 مرحله و به‌صورت ساعت‌گرد قابل چرخش است؛ بنابراین احتمالا این پازل برای مدت زمان نسبتا زیادی شما را سرگرم خود خواهد کرد.

5. عروسک میا – Resident Evil Village

شاید المان ترس در بازی Resident Evil Village کمرنگ‌تر از سایر نسخه‌ها باشد، اما باید گفت مراحل حل کردن پازل عروسک برخی از دلهره‌آورترین بخش‌های این نسخه از سری را تشکیل می‌دهد. بازیکن در این بخش از بازی، با عروسک عجیبی مواجه می‌شود که بخش‌های مختلف بدن آن قابل جداسازی است. موضوع وقتی برای‌تان مور مورکننده خواهد شد که بدانید چهره عروسک بر اساس چهره میا وینترز، همسر ایتن وینترز طراحی شده و بازیکن باید برای یافتن آیتم‌های کلیدی و سرنخ‌های مختلف، اجزای بدن عروسک را جستجو کند. طراحان در این بخش از بازی، ترس‌های عامیانه را کنار زده و تمام تلاش خود در به‌تصویر کشیدن وحشت روان‌شناختی را به کار گرفته‌اند.

4. پرتره خانواده آشفورد – Resident Evil Code: Veronica

چهارمین پازل لیست از عنوانی انتخاب شده که بسیاری از طرفدارانش معتقدند هیچگاه به جایگاهی که لیاقت آن را دارد، نرسید. یکی از چالش‌برانگیزترین بخش‌های Resident Evil Code: Veronica، جایی است که بازیکن در برابر تعدادی پرتره خانوداگی قرار می‌گیرد و باید به‌درستی تشخیص دهد که هر کدام از آن‌ها، به کدام عضو از خاندان آشفورد تعلق دارد. هرچند یادداشتی برای کمک به بازیکن در اتاق قرار داده شده، اما مبهم بودن آن باعث می‌شود تا افراد زیادی برای ساعت‌ها وقت خود را به حل کردن این پازل طاقت‌فرسا اختصاص دهند. البته که عبور از این چالش، پاداش ارزشمندی را نیز برای بازیکن به دنبال خواهد داشت.

3. تولدت مبارک – Resident Evil 7

رتبه سوم لیست ما به پازلی تعلق دارد که در یکی از آخرین شماره‌های سری با آن مواجه شدیم. پس از قرار گرفتن در یک فضای تاریک و وهم‌آور توسط لوکاس بیکر، بازیکن مجبور است تا برای زنده ماندن، پازل مرگبار «تولدت مبارک» را حل کند. توجه به محیط اطراف و پیدا کردن آیتم‌های قرار گرفته در اتاق، کلید اصلی حل کردن این پازل است. فضاسازی عالی مرحله به‌خوبی احساس ترس و اضطراب را به شما انتقال می‌دهد و از سوی دیگر، تصمیم‌گیری‌های اشتباه به‌راحتی شما را به کام مرگ خواهد برد. شاید پازل تولدت مبارک در بین پیچیده‌ترین پازل‌های سری قرار نگیرد، اما مطمئنا فرار از تله‌های دیوانه‌وار لوکاس بیکر برای طرفداران لذت‌بخش و صدالبته وحشتناک خواهد بود.

2. فرمول (V-Jolt) – Resident Evil

V-Jolt نوعی مایع شیمیایی خاص است که بازیکن می‌تواند برای از بین بردن یکی از باس‌های رزیدنت ایول اوریجینال، از آن کمک بگیرد. اما پیش از به دست آوردن V-Jolt، با پازل نسبتا دشواری طرف هستید که شامل ترکیب کردن چند ماده مختلف با ترتیبی بخصوص می‌شود. پنج عملیات ریاضی ساده نوشته‌شده بر روی دیوار، به عنوان راهنمای اصلی پازل عمل خواهند کرد. با این وجود، دست‌یابی به مایع V-Jolt همچنان برای بسیاری از بازیکنان گیج‌کننده و چالش‌برانگیز است. در کنار چالش مربوط به یافتن فرمول درست، یکی از جالب‌ترین نکات پازل V-Jolt این است که در طراحی آن جنبه‌هایی از گیم‌پلی بازی، از جمله مدیریت اینونتوری (Inventory) نیز در نظر گرفته شده است.

1. سمپل آب – Resident Evil 3: Nemesis

محال است که بخواهید در مورد پازل‌های مجموعه رزیدنت ایول صحبت کنید، اما نامی از Resident Evil 3: Nemesis نبرید. به عنوان یکی از محبوب‌ترین نسخه‌های سری، این نسخه برخی از بیادماندی لحظات مجموعه را در خود جا داده که پازل «سمپل آب» یکی از آن‌هاست. پازلی که با انتخاب درجه‌های سختی مختلف، راه حل‌های متفاوتی نیز دارد و هنوز هم به عنوان یکی از چالشی‌ترین بخش‌های شماره سوم سری شناخته می‌شود. نقطه آغازین این پازل جایی است که در مقابل یک صفحه نمایش با چهار نمودار مختلف قرار می‌گیرید و حال باید با بازسازی دقیق پترن اولین نمودار، ترکیب مخصوصی را به دست آورید. داشتن دقت و قدرت مشاهده بالا برای پیش‌روی در این بخش از بازی ضروری است و همین موضوع، پازل سمپل آب را به پازلی لذت‌بخش و پاداش‌دهنده تبدیل می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا