بهترین ها

بهترین شخصیت‌های مهمان سری Mortal Kombat

سری Mortal Kombat طی دهه‌های اخیر تعدادی از بیادماندی و نمادین‌ترین شخصیت‌های صحنه بازی‌های مبارزه‌ای را به طرفداران این ژانر معرفی کرده. شخصیت‌هایی مانند ساب زیرو و اسکورپین که نام آن‌ها با ژانر فایتینگ گره خورده است. در این میان اما مورتال کامبت میزبان شخصیت‌های بسیاری بوده که از خارج این مجموعه به عنوان مهمان، در نسخه‌های مختلف سری حضور داشته‌اند. این شخصیت‌ها شامل قهرمانان و ضد قهرمانان کامیک بوکی، چهره‌های ماندگار سینما و شخصیت‌های بزرگ دنیای ویدئوگیم می‌شوند. نسخه ریبوت Mortal Kombat که پایه‌های اساسی بازی‌های فعلی سری را به نوعی تعیین کرد، چند روز پیش دهمین سالگرد عرضه خود را جشن گرفت. به همین مناسبت، قصد داریم تا در این بخش 10 مورد از برترین شخصیت‌های مهمانی که در طول تاریخ Mortal Kombat در این سری حضور داشته‌اند را مرور کنیم. با ما همراه باشید.

برای تماشای آیتم ویدیویی در یوتوب کلیک کنید

بازی Mortal Kombat 11 - روبوکاپ

RoboCop .10

هنگامی که روبوکاپ برای بازی Mortal Kombat 11 معرفی شد، بسیاری از افراد بابت هیجان‌انگیز نگه داشتن رتم تند گیمپلی بازی نگران شده بودند. چطور قرار بود یک سایبورگ کند و آهسته در مقابل مبارزان سریعی مانند جانی کیج و لو کینگ قرار گیرد؟ خب، طراحان استودیوی NetherReam به خوبی از پس این چالش بر آمده‌اند. روبوکاپ سرعت کمی دارد، اما کومبوهای کشنده‌ای برای او تعبیه شده که دمیج شدیدی را به دشمن وارد می‌کنند.

روبوکاپ با خونسردی همیشگی خود در مقابل حریف می‌ایستد و حین مبارزه از سلاح‌های مختلفی مانند آتش افکن، بمب‌انداز، سپر و کلت معروف خود استفاده می‌کند. برای بازی کردن با او به استراتژی‌های خاصی نیاز دارید، اما این چیزی است که باعث می‌شود روبوکاپ بیش از حد اندازه قدرتمند نشود. پیتر ولر افسانه‌ای که در شماره اول و دوم فیلم سینمایی روبوکاپ به ایفای نقش پرداخته بود، برای صداپیشگی این شخصیت بیادماندنی در MK11 بازگشت و تجربه خاطره‌انگیزی را برای طرفداران رقم زده است.

بازی Mortal Kombat X - جیسون وورهیز

Jason Voorchees .9

جیسون وورهیز نماد مجموعه فیلم‌های جمعه سیزدهم محسوب می‌شود و اکنون بیش از 30 سال قدمت دارد. او برای اولین بار با بازی Mortal Kombat X پا به این مجموعه گذاشت. جیسون ماسک هاکی و قمه معروف خود را به عنوان سلاح اصلی در اختیار دارد و همانطور که انتظار دارید، تک تک حرکات او به بی‌رحمانه‌ترین شکل ممکن طراحی شده‌اند.

او در حالت Relentless می‌تواند ضمن معکوس کردن کنترل حریف، دمیج ضرباتش را با پایین آمدن نوار سلامتی خود افزایش دهد که جذابیت زیادی را به مبارزه می‌بخشد. به‌طور کلی، با اینکه جیسون وورهیز بهترین شخصیت مهمان سری محسوب نمی‌شود، اما قاتل دریاچه کریستال شخصیتی است که کاملا با حال و هوای خشن و خونین Mortal Kombat هم‌خوانی دارد و در رتبه 9 لیست ما قرار گرفته است.

بازی Mortal Kombat X - ایلین

Alien .8

با اینکه Alien اسکین‌های مختلفی ندارد، اما طراحی ظاهری او در بازی با الهام از اولین فیلم مجموعه صورت گرفته که در میان طرفداران پرشمارش به‌شدت محبوب است. او با سه Variation متفاوت تنوع بسیار زیادی را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. هر کدام از آن‌ها نیز به‌شکلی خاص طراحی شده‌اند و بازیکنان با استایل‌های مختلف می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

ایلین سریع است، از تیغه‌ها و دم خود برای پیاده کردن کمبوهای قوی استفاده می‌کند و روی هم رفته یکی از بهترین‌های Mortal Kombat X محسوب می‌شود. همچنین برخی حرکات، رفنرس‌ها و ساندافکت‌هایی در بازی وجود دارد که دیدن یا شنیدن آن‌ها مطمئنا برای طرفداران مجموعه بیگانه جذاب خواهد بود. یکی از ویژگی‌های خاص و بیادماندنی ایلین یا بیگانه، تخم‌گذاری در میزبانان و چرخه حیات اوست. او اینکار را به‌شکل جالبی در دنیای مورتال کامبت نیز انجام می‌دهد و برای اولین بار، Tarkatanهای حاصل از تخم او به‌وجود می‌آیند.

بازی Mortal Kombat 11 - رمبو

7. Rambo

جان جی رمبو یا همان رمبوی معروف، شخصیتی بود که شاید هیچکس انتظار دیدن آن را در دومین پک دی ال سی Mortal Kombat 11 نداشت. نه‌تنها ظاهر او بر اساس فیلم‌های خاطره‌انگیز دهه 80 رمبو طراحی شده، بلکه سازندگان برای اسکن چهره و صداگذاری او از خود سیلوسر استالونه استفاده کرده‌اند.

رمبو در میان انبوه مبارزان دنیای مورتال کامبت، از معدود شخصیت‌هایی محسوب می‌شود که قدرت ابرانسانی ویژه‌ای ندارد. اما او تا دلتان بخواهد از سلاح‌ها و تجهیزاتی که سال‌ها در میدان نبرد به کمکش آمدند استفاده می‌کند؛ از مسلسل معروفش گرفته تا تیر و کمان شکاری و چاقوی دستی، رمبو تا خرخره مسلح است. همچنین رفرنس‌های جذابی در دیالوگ‌ها و اینتروهای رمبو وجود دارد که مطمئنا خنده را به لب طرفداران فیلم‌های قدیمی سری می‌آورد.

بازی Mortal Kombat X - پردیتور

6. Predator

پردیتور یا همان غارتگر یک شکارچی تمام‌عیار است. همانند ایلین یا بیگانه، این شخصیت نیز برای اولین بار در مورتال کامبت X حضور پیدا کرد. استفاده از گچت‌های پیشرفته مختلف برای از پا در آوردن اهداف یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که غارتگر را با آن میشناسیم؛ بنابراین مکانیزم‌ها و حرکات طراحی شده برای این شخصیت در مورتال کامبت هم دقیقا بر همین مبنا قرار دارند.

قابلیت‌های مختلفی مانند بازپس‌گیری نوار سلامتی، لیزرهای پلاسما، غیب کردن خود و استفاده از تیغه‌های پردیتور این شخصیت را به یکی از قوی‌ترین و مفرح‌ترین مبارزان بازی تبدیل کرده است. از طرف دیگر، با وجود اینکه اسکین‌های مختلفی برای پردیتور در دسترس نیست، اما طراحی ظاهری او با دقت فراوانی انجام شده و روی هم رفته کنترل کردن یکی از نمادهای بزرگ دهه‌های اخیر سینما در مورتال کامبت، جذابیت خاصی دارد.

بازی Mortal Kombat - کریتوس

5. Kratos

کریتوس در نسخه ریبوت Mortal Kombat (2011) نسبت به برداشتی که طراحان Soulcalibur از او داشتند متفاوت‌تر بود و حرکات او کمی کندتر اجرا می‌شد. با این وجود، روح اسپارتا با ابزار مختلفی که در که اختیار دارد، از جمله سر قطع شده هلیوس که آن را در God of War III به‌دست آورد، می‌تواند به کابوس حریفان خود تبدیل شود. او همچنین در کنار شمشیرهای اصلی‌اش یعنی Blades of Exile، امکان استفاده از تیر و کمان آپولو، شمشیر المپوس و سپر طلایی خود را دارد که می‌تواند حسابی طرف مقابل را غافل‌گیر کند.

خشم ویران‌گری که کریتوس در طول داستان بازی‌های خدای جنگ (به‌خصوص در نسخه سوم) با خود حمل می‌کند، در اینجا نیز به‌خوبی حس می‌شود. اگر از طرفداران این مجموعه باشید، مطمئنا از دیدن حرکات نوستالژیک کریتوس مانند Zeus’ Rage که دارای لحظات کوتاه دکمه‌زنی است، لذت خواهید برد. البته باید اشاره کرد که این شخصیت تنها به‌طور انحصاری برای کاربران پلی استیشن 3 بازی منتشر شد.

بازی Mortal Kombat 11 - ترمیناتور

Terminator .4

احتمالا ترمیناتور در میان این لیست نامی است که کمترین نیاز به معرفی را داشته باشد. این شخصیت نیز همانند روبوکاپ در ابتدا باعث به‌وجود آمدن نگرانی‌هایی بابت کند بودن حرکاتش در میان طرفداران شده بود. اما باید گفت استودیوی ندر رلم ضمن وفادار ماندن به ریشه‌های این شخصیت، مبارز جذابی را به سری اضافه کردند. ترمیناتور سایبورگی است که برای نابود کردن هدف خود هر کاری را انجام می‌دهد و این دقیقا چیزیست که در Mortal Kombat 11 می‌بینیم.

ترمیانور کمبوهای سنگینی را به حریف وارد می‌کند و از استفاده از سلاح‌های او، به‌خصوص شاتگان معروفش در کنار طراحی صدای عالی مورتال کامبت 11، حقیقتا یکی از لذت‌بخش‌ترین حس‌ها را به شما انتقال می‌دهد. البته باید اشاره کرد که آرنولد شوارتزنگر صداگذاری ترمیناتور را در بازی انجام نداده و این موضوع کاملا قابل حس است. در حقیقت هنرپیشه‌ای که اندک دیالوگ‌های ترمیناتور را در بازی اجرا می‌کند، گاهی به‌قدری کار خود را بد انجام می‌دهد که نمی‌توان با شنیدن صدای آن جلوی خنده خودتان را بگیرید. با این وجود، شاید همه ما موافق باشیم که ظاهر مبارزان در چنین بازی‌هایی نسبت به صدا اهمیت بیشتری دارند. خوشبختانه چهره ترمیناتور مستقیما از روی آرنولد معروف اسکن گرفته شده و طراحی این شخصیت در MK11 از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

بازی Mortal Kombat - فردی کروگر

3. Freddy Krueger

همه ما می‌دانیم که اد بون، یکی از خالقان و کارگردانان سری Mortal Kombat عاشق کراس اور است. اگر به دنبال اضافه کردن یک قاتل سریالی هستید، چه گزینه‌ای بهتر از فردی کروگر سراغ دارید؟ فردی در نسخه ریبوت از هر جهت یک شخصیت همه‌چیز تمام است، حرکات ویژه او برای هر رنجی مناسب هستند و کمبوهای طراحی شده برای او دمیج وحشتناکی را به حریف وارد می‌کنند.

بزرگ‌ترین نقطه قوت فردی همیشه کنترل خواب و رویاهای قربانیانش بوده، اما او پس از وارد شدن به Earthleam بخش بزرگی از قدرت‌های ویژه خود را از دست داده. با این وجود، او همچنان چنگال‌های تیز خود را به‌همراه داره و از آن استفاده می‌کند. نکته قابل توجهی که در مورد چنگال‌های او وجود دارد، این است که بر خلاف سری فیلم‌های A Nightmare on Elm Street، فردی در مورتال کامبت دستکش مخصوصش را بر روی هر دو دست خود دارد که او را خطرناک‌تر از همیشه می‌سازد.

بازی Mortal Kombat 11 - جوکر

2. Joker

جوکر با اختلاف با قدمت‌ترین شخصیت لیست محسوب می‌شود و اولین حضور او در دنیای کامیک به قبل از دهه 60 میلادی باز می‌گردد. استودیوی NetherRealm پیش‌تر شاهزاده جرم و جنایت را از طریق بازی‌های InJustice و Mortal Kombat vs DC Universe به نحوی به دنیای مورتال کامبت وارد کرده بود، اما بی‌شک بهترین ورژن جوکر را در بازی Mortal Kombat 11 دیدیم.

جوکر در انجام حرکات خود چست و چابک است اما بر خلاف بسیاری از مبارزان اطرافش، قدرت ابرانسانی خاصی ندارد. با این وجود، همه ما می‌دانیم که بزرگ‌ترین سلاح و تهدید جوکر همیشه جنون و دیوانگی او بوده است. سازندگان نیز به‌شکل موفقیت‌آمیزی این موضوع را تقریبا در تک تک حرکات جوکر نمایش می‌دهند؛ از استفاده کردن از عروسک کوچک بتمن که اسلحه‌ای در دهان آن قرار گرفته تا سوزاندن بنزینی که در عرض چند ثانیه حریف را به آتش می‌کشد. نیازی به گفتن نیست که فیتالیتی‌های این ضدقهرمان محبوب (یا بهتر است بگوییم منفور) به‌شکل دیوانه‌واری طراحی شده‌اند.

بازی Mortal Kombat 11 - اسپاون

1. Spawn

اسپاون برای مدت‌ها شخصیتی بود که طرفداران خواهان حضور او در اینجاستیس 2 بودند، اما او در نهایت با سیستم‌ها و حرکات غنی خود به Mortal Kombat 11 پا گذاشت. می‌توان گفت که صبر طرفداران برای این ضدقهرمان واقعا ارزشش را داشت، چرا که اسپاون در نسخه 11 بازی همان چیزی است که انتظارش را داشتیم.

هر چند اسپاون حافظه خود را از دست داده، اما او هیچ‌گاه مهارت‌های رزمی خود به عنوان یک سرباز کاربلد را از یاد نبرده است. چیره‌دست‌ترین قاتل دولت آمریکا از اعماق جهنم برخاسته و علاوه بر اسلحه دستی زندگی گذشته، قدرت‌های جدید و زنجیر جهنمی خود را نیز به‌همراه دارد که او را به یکی از مناسب‌ترین شخصیت‌ها برای استفاده از راه دور تبدیل می‌کند. همچنین نمی‌توان از سوپر موو (Super move) جذاب او که به کامیک بوکی ترین شکل ممکن طراحی و پیاده شده‌اند گذشت. اسپاون در مقابل هر مبارزی یک هیولای ترسناک به‌شمار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا