بهترین ها

بهترین ماموریت های جی تی ای

برای مشاهده آیتم ویدیویی 10 ماموریت برتر سری GTA در یوتوب کلیک کنید

شاید بیراه نباشد اگر بگوییم این روزها پیدا کردن گیمرهایی که با سری GTA آشنایی ندارند، بسیار سخت تر از افرادی است که با آن آشنا هستند. با اینکه شرکت Rockstar با توانایی خلق جهان‌های بزرگ و پر از جزئیات شگفت‌انگیز شناخته می‌شود، اما در کنار آن، نسخه‌های مختلف این سری شامل برخی از به یاد ماندنی ترین مراحل و یا مامورت‌هایی است که در عناوین open world تجربه کرده‌ایم. با اینکه انتخاب کردن تنها چند مرحله از بین تمام سری GTA کار دشواری است، اما در این آیتم قصد داریم تا 10 ماموریت برتری که راکستار در سری جی تی ای برایمان تدارک دیده را انتخاب کنیم. نیاز به گفتن نیست که اگر از معدود افرادی هستید که سری GTA را تجربه نکرده‌اید، مطلب پیش رو بخش‌های زیادی از داستان را لو می‌دهد و حاوی اسپویل است.

 

  1. Demolition Man – GTA: Vice City

در مأموریت Demolition Man، بازی از شما می‌خواهد که با استفاده از یک هلیکوپتر کنترلی کوچک، ساختمان عظیمی که در حال ساخت است را نابود کنید. تامی باید کنترل هلیکوپتر کوچکی را بر عهده گرفته و با برداشتن 4 بمب، آن‌ها را در نقاط مشخصی از ساختمان قرار دهد و کار را تمام کند. اما چنین کاری به هیچ عنوان به سادگی آنچه که فکر می‌کنید نیست.

 نسخه‌های مختلف سری Grand Theft Auto با تمام محبوبیت خود، سیستم کنترل هواپیما و هلیکوپترهای عجیب و غریب و سخت خود را دارند که همه ما از آن آگاه هستیم. Gta: Vice City نیز از این قاعده مستثنا نیست. در ماموریت مذکور در کنار سختی‌های کنترل کردن هلیکوپتر، بازیکن با چالش درگیر شدن با ده ها نگهبان امنینی نیز مواجه است. نگهبانانی که به انواع سلاح‌های گرم و سرد مسلح هستند و هرگونه سهل‌انگاری توسط بازیکن، می‌تواند شکست ماموریت را به دنبال داشته‌باشد. با اینحال، هنگامی که تایمر 5 دقیقه‌ای به اتمام می‌رسد و موفق به منفجر کردن ساختمان می‌شوید، حس رضایت تمام وجودتان را فرا می‌گیرد. این حس به قدری قوی است که باعث شده ماموریت Demolition Man را تا به امروز فراموش نکنیم.

  1. Deconstruction – GTA San Andreas

ماموریت Deconstruction یکی از مراحل کوتاه بازی GTA San Andreas است که پیچیدگی خاصی ندارد و تنها یک هدف ساده را دنبال می‌کند. با اینحال، این مرحله به بهترین شکل ممکن میزان اهمیت دادن CJ به خانواده خود را نشان می‌دهد. خواهر کوچک تر CJ یعنی کندل، به برادر خود اطلاع می‌دهد که یکی کارگران اطراف ساختمان به او توهین کرده و همین کافی است تا سند مرگ خود را امضا کرده باشد. سی جی کارگر بخت‌برگشته را درون یک توالت عمومی پیدا می‌کند و بدون امان دادن او را به وسیله یک لودر در حفره می‌اندازد. چند لحظه بعد کارگری که به خواهر CJ اهانت نکرده‌بود، در زیر سیمان زنده به گور شد؛ چرا که سی جی می‌خواست “احترام گذاشتن” را به روش خود به او بیاموزد.

  1. Cop Land – GTA: Vice City

هنگامی که انجام بمب‌گذاری در کافه یک بازار محلی به خوبی پیش نمی‌رود، از تامی و لنس خواسته می‌شود تا راه حلی را پیدا کنند. تامی که می‌داند پلیس‌ها محل را به‌طور کامل زیر نظر دارند، ایده دزدیدن یک ماشین و دو یونیفرم مخصوص پلیس را مطرح می‌کند که بلافاصله با آن موافقت می‌شود. پس از اینکه پلیس‌ها به دام طعمه تامی و لنس می‌افتند، گیمرها باید به محل مورد نظر رفته، در قالب افسر پلیس وارد کافه شده و بمب را به‌صورت دستی منفجر کند.

پس از آن، تنها کاری که بازیکن باید انجام دهد بازگشت به عمارت اصلی است. اما انجام اینکار آنقدر ها هم ساده نیست، چرا که طی این مدت در نقطه به نقطه شهر پلیس‌های 5 ستاره‌ای واقعی به‌دنبال شما خواهند بود. ماموریت Cop Land یک تجربه فوق‌العاده از تعقیب و گریز پلیسی را به شما هدیه می‌دهد که آن را فراموش نخواهید کرد.

  1. Father / Son – GTA V

«ببین جیمی، من دوستت دارم، ولی تو یه آدم عوضی هستی!» همه ما می‌دانیم که مایکل دِ سانتا در اوایل GTA V با پسر خود یعنی جیمی رابطه چندان دوستانه‌ای ندارد. اما چگونه می‌توان این رابطه را نه در کات سین‌های خشک سینمایی، بلکه در قالب گیمپلی و یک مرحله جذاب به تصویر کشید؟ طراحان راکستار به‌خوبی پاسخ این سوال را می‌دانند: خلق مرحله‌ای با ویژگی‌های ماموریت “پدر / پسر”.

در این ماموریت، مایکل که با آرامش تمام مشغول استراحت کردن در حیاط خانه خود است، پس از گفت و گو با فرانکلین مطلع می‌شود که پسرش جیمی بدون اجازه قصد داشته تا یکی از قایق‌های او را بفروشد. اما مشتری‌هایی که جیمی قصد فروش قایق به آن‌ها را داشته مشتی سارق از آب درآمده‌اند که نه‌تنها قایق را دزدیده‌اند، بلکه خود او را نیز می دزدند.

مایکل به کمک فرانکلین موفق می‌شوند در یک تعقیب و گریز سریع جیمی را نجات دهند؛ اما چیزی که مورد توجه قرار می‌گیرد دیالوگ‌های جالبی است که بین این سه شخصیت رد و بدل می‌شود و ارتباط میان آن‌ها را برای ما واضح تر از قبل می‌سازد.

  1. Just Business – GTA: San Andreas

ماموریت “Just Business” یکی از هیجان‌انگیز ترین مراحل تعقیب و گریز سری GTA به‌شمار می‌رود. بیگ اسموک برای انجام معامله‌ای با مافیای روس‌ سر قرار می‌رود، اما مطابق انتظار این معامله اصلا به خوبی پیش نرفته و همه چیز به کشت و کشتار ختم می‌شود. با اینکه CJ معمولا راننده اصلی گنگ به‌حساب می‌آید، اما در این مرحله بیگ اسموک وظیفه موتور سواری را بر عهده می‌گیرد و بازیکن باید در بین راه دسته عظیمی از روس‌های عصبانی را از بین ببرد.

بر خلاف بسیاری از مراحل دیگر، در مرحله Just Business می‌توانید تمرکز خود را تنها بر روی نابود کردن دشمنان از پشت موتور بگذارید. این نکته باعث شده که تنش موجود در تعقیب و گریز را حتی بیشتر از قبل احساس کنید. همچنین صحنه معروف سقوط یک کامیون از روی پل نیز رفرنس جالبی به فیلم ترمیناتور 2 است که در بازی گنجانده شده.

  1. The Big Score – GTA V

با اینکه ماموریت The Big Score آخرین بخش بازی GTA V نیست، اما این مرحله آخرین دزدی بزرگ مایکل، فرانکلین و ترور است و یکی از بیادماندنی ترین سرقت‌های بزرگ سری به‌شمار می‌رود. آیا می‌خواهید با نقشه‌ای زیرکانه و هک کردن چراغ‌های راهنمایی رانندگی خیابان‌های لوس سانتوس، در قالب نگهبان‌های حراست طلاها را جابجا کرده و در بین راه به سرقت ببرید؟ یا ترجیح می‌دهید یک جنگ تمام عیار با پلیس در شهر راه بیاندازید و طلاها را در جلوی چشم تمام مردم با هلیکوپتر استخراج کنید؟ انتخاب با شماست.

چیزی که این سرقت بزرگ را تبدیل به یکی از بهترین مراحل سری GTA می‌کند، این است که بازیکن با انتخاب هر کدام از روش‌ها برای انجام دزدی، مجموعه‌ای از اتفاقات معرکه را تجربه می‌کند. بازی با استفاده از مکانیزم‌های مختلف، از هدایت هلیکوپتر گرفته تا پنهان کردن ماشین‌های اسپورت در کامیون، سعی می‌کند تنوع خوبی را به این مرحله نسبتا طولانی ببخشد.

  1. Keep Your Friends Close – GTA: Vice City

آخرین ماموریت بازی GTA Vice City نه‌تنها داستان تامی را به زیبایی به اتمام می‌رساند، بلکه یکی از چالش‌برانگیز ترین مراحل اکشن بازی به‌حساب می‌آید. در این مرحله، بازیکن متوجه می‌شود که 15 سال حبس کشیدن تامی در زندان زیر سر سانی فارلی بوده و حالا وقتش رسیده که کار او را تمام کند. در حالی که یکی از مورد اعتماد ترین افراد نزدیک به تامی به او خیانت می‌کند، بازیکن باید به‌تنهایی جلوی ارتشی از گنگسترهای خطرناک بایستد.

البته که تامی موفق می‌شود لنس، سانی و تمام نگهبان‌های او را از بین ببرد. اما چیزی که در پایان داستان جلب توجه می‌کند، این است که تامی کار خود را به قصد پایان دادن به سلطه خانواده Forelli شروع کرده‌بود و حال خود جای آن‌ها را گرفته و امپراطوری جرم و جنایت خود را راه‌اندازی کرده‌است.

  1. Out Of Commission / A Revenger’s Tragedy – GTA IV

نسخه چهارم GTA یکی از بهترین شخصیت‌پردازی‌های سری را ارائه می‌دهد. آخرین ماموریت این نسخه بر اساس انتخاب بازیکنان شکل می‌گیرد. در دو پایان اصلی داستان، قهرمان GTA IV یعنی نیکو بلیک انتقام خود را از دیمیتری و یا جیمی می‌گیرد. با اینحال، نیکو پس از مرگ کیت (یا رومن) دلایل زیادی را برای خوشحال بودن در پیش‌روی خود نمی‌بیند و قصه او پایان چندان خوشی ندارد.

این مرحله شامل قسمت‌های متنوعی از موتور سواری، به رگبار بستن دشمنان بی‌شمار، پرواز در آسمان با هلیکوپتر و شلیک به سمت قایق و … می‌شود که روی هم رفته در نهایت یک ماموریت اکشن و تنش‌زای با کیفیت را تشکیل می‌دهد.

  1. Three Leaf Clover – GTA IV

یک ماموریت دزدی از بانک بی‌نقص و فوق‌العاده. “Three Leaf Clover” که به‌عنوان یکی از منابع الهام سرقت‌های بزرگ نسخه بعدی سری یعنی GTA V به‌شمار می‌رود، یکی از بهترین مراحل GTA VI است. در این ماموریت که با شک و تردید نسبت به اعتماد به نیکو آغاز می‌گردد، بالاخره خانواده McReary با او همراه می‌شوند تا از بانک Liberty مبلغ هنگفتی را به سرقت ببرند. با اینحال مطابق معمول همه چیز به درستی پیش نمی‌رود و در نتیجه بازیکن پکیج مهیجی را از شلیک به هلیکوپتر پلیس گرفته تا پیش‌روی در تونل‌های زیر زمینی لیبرتی سیتی تجربه می‌کند.

  1. End Of The Line – GTA: San Andreas

“مضطرب و عصبی هستی؟ آره، منم همینطور.” این دیالوگی است که ابتدای آخرین ماموریت دیوانه‌وار GTA: San Andreas بین سی جی و برادر وفادار او سویت رد و بدل می‌شود. در حالی که شهر و گرو استریت به آشوب کشیده شده‌اند، این دو برادر در پی پایان دادن به کار بیگ اسموک به سمت محل او حرکت می‌کنند. CJ با استفاده از تانک ماموران SWAT موفق می‌شود راه خود را به ساختمان باز کند و پس از کشتن بادیگاردهای بی‌شمار بیگ اسموک، در نهایت برای آخرین بار او را می‌بیند. اسموک که طبق معمول در حال استعمال دخانیات و انجام بازی‌های ویدئویی است، از جای خود برخاسته و در یک درگیری نفس‌گیر از پا در می‌آید. بیگ اسموک که یکی از یاران همیشگی سی جی به‌شمار می‌رفت، حال در باتلاق فسادی که او را گیر خودش انداخته بود غرق شده‌است.

 اما این پایان کار نیست و پلیس فاسد شهر یعنی افسر Frank Tenpenny نیز باید به سزای اعمال خود برسد. او که قصد دارد با غارت اموال اسموک در این آشوب از آب گل آلود ماهی بگیرد، توسط CJ دنبال می‌شود و طی یک تعقیب و گریز طولانی، با از دست دادن کنترل ماشین آتش نشانی کشته می‌شود. در کنار پایان بخشیدن به قصه CJ دوست‌داشتنی، استفاده از مکانیزم‌های مختلف و چالش‌برانگیز و طولانی بودن این ماموریت، “پایان خط” را تبدیل به یکی از بهترین مراحل گنگستری در بازی‌های ویدئویی تبدیل کرده‌است.

به نظر شما بهترین ماموریت‌های سری GTA کدام ها هستند. نظرات خود را در کامنت با ما به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توایند برنامه 10 حقیقتی که درباره سری GTA نمیدانید را در بازی‌سنتر مشاهده کنید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا