بهترین ها

10 پایان شیطانی بازی‌های ویدیویی

گیمرها معمولا برای دستیابی به بهترین شرایط خط داستانی و در انتها، بهترین پایان‌بندی تلاش می‌کنند تا بهترین تصمیم‌گیری‌ها را در طول روند بازی داشته باشند. اما گاهی همه چیز به خوبی پیش نمی‌رود. برخی از بازی‌ها نیز هستند که با آگاهی دادن به مخاطب، اجازه قدم گذاشتن در مسیری شیطانی را می‌دهند. مسیری که ممکن است از کارکتر اصلی میراثی از وحشت و ترس را به جای شرافت انسانی زیر پای بگذارد! با توجه به اینکه تصمیمات شما در دنیای بازی برخلاف دنیای واقعی هیچ عواقبی ندارد ، در نتیجه بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند پایان بد بازی‌ها را دیده و در طول ماجراجویی‌هایشان دست به شیطانی‌ترین اعمال بزنند. در این آیتم به سراغ شیطانی ترین پایان‌های بازی‌ها رفتیم تا آن‌ها را با یکدیگر مرور کنیم.

برای تماشای آیتم ویدیویی در یوتوب کلیک کنید

 1. دوستان‌ات را بکش؛ Far Cry 3

بدون تعارف، باید داستان Far Cry 3 را احمقانه و پروتاگونیست آن را جز فراموش‌شدنی‌ترین کارکترهای بازی‌های ویدیویی دانست. به جز شخصیت‌پردازیِ ویلین ماندگار، نسخه سوم فارکرای در بخش روایی چیز زیادی برای رائه نداشت. اما پایان بازی را به یاد آورید. جایی که به Jason Brody شخصیت اصلی، یک انتخاب ساده داده می‌شود؛ یا دوستان‌ات را بکش و با Citra رهبر Rakyat متحد شو، یا آن‌ها را آزاد کن. به یاد داشته باشید که در این لحظه دوستان جیسون تا چه حد به کمک او برای رهایی از دست دشمنان دیوانه بازی نیازمندند، در حالی که قهرمان داستان، با مصرف بی‌رویه مواد مخدر و کشتارهای متعدد، عقل خود را کامل از دست داده است! اگر در انتهای Far Cry 3 در نقش جیسون تصمیم به کشتن دوستان‌تان بگیرید، Citra نیز جیسون را به عنوان اجرای بخشی از مراسم مذهبی و برای مباهات Rakyat می‌کشد تا پایان شیطانی و تماما خونی نسخه سوم فارکرای تکمیل شود.

 1. خرابکاری در دستگاه تصفیه آب؛ Fallout 3

طرح پرزیدنت Eden برای پایان‌بندی Fallout 3 بسیار ساده است. یک سویه‌ی اصلاح شده از ویروس تکامل اجباری یا FEV را انتخاب و آن را وارد مخزن دستگاه تصفیه آب Jefferson Memorial کنید؛ در این صورت تمام حیات جهش یافته از بین خواهد رفت. البته که انسان‌ها نیز در فضای پسا آخرالزمانی Fallout تا حدی دچار جهش شده‌اند! اگر بسته الحاقی Broken Steel را تهیه کرده باشید، در انتهای نسخه سوم جان سالم به در می‌برید و خواهید دید که زندگی تا چه مورد رنجش این ویروس منحوس قرار گرفته است. با این انتخاب، Capital Wasteland به زودی به یک قبرستان کامل تبدیل می‌شود!

 1. به هیولا تبدیل شو؛ inFamous 2

در انتهای inFamous 2 شخصیت Cole McGrath انتخاب مهمی را پیش روی دارد. او می‌تواند RFI را فعال کند تا بشیریت از یک طاعون وحشتناک و هیولاها نجات دهد. یا او می‌تواند دوستان قدیمی خود از جمله Zeke را بکشد، RFI را از بین ببرد و خود شخصا قدرت هیولا را تصاحب کند و در افقی که بشریت رو به نابودی است، قدرتی آشوبگر را به دست آورد. پایانی کاملا تاریک که inFamous 2 را شایسته حضور در این لیست کرده است.

 1. حاکم شیطانی؛ Fable 3

نوع پایان بندی Fable 3 به گونه‌ای است که نشان می‌دهد نحوه حکومت بر مردم تا چه حد پرفشار و دشوار خواهد بود. به عنوان مثال، تبدیل شدن به یک حاکم شرور باعث می‌شود که کارخانه‌ها و کمپ‌های کار اجباری ایجاد شود و بودجه دفاع از آلبیون را برای تهاجم قریب‌الوقوع، تامین کنید. پر شدن خزانه برای دفاع نیز سبب می‌شود تا در زمان حمله، تعداد کمی از غیرنظامیان جان خود را از دست دهند. با این حال، از نظر ایدئولوژیک، شما همان کاری را انجام می‌دهید که پادشاه ظالم سابق، یعنی لوگان انجام داده بود. بله، آلبیون در انتها نجات می‌یابد، اما به چه قیمتی ؟

 1. هرج و مرج بی‌پایان؛ Dishonored 2

سری The Dishonored بسته به هرج و مرجی که طی مراحل بازی ایجاد کرده باشید، می‌تواند پایان‌های خوب یا بد داشته باشد. با این حال در Dishonored 2 گزینه‌های با هرج و مرج بالا، تصمیمات شیطانی گرفته شده را تقویت می‌کند. برای مثال، بازی در نقش Corvo و نجات ندادن Emily در حالت High Chaos در آخر او را به یک ظالم سنگدل تبدیل می‌کند. از آن طرف اما؛ اگر Emily تصمیم بگیرد که Corvo را نجات دهد یا خیر، در هر صورت به یک امپراطور خشن تبدیل می‌شود که با بی‌رحمی تمام، همه دشمنان را پاک‌سازی می‌کند.

 1. امپراطور جدید؛ Star Wars: Dark Forces 2: Jedi Knight

اگر از علاقه‌مندان به Dark Side یا جبهه تاریک در جهان استاروارز باشید، می‌تواند در بازی Dark Forces 2: Jedi Knight در نقش Kyle Katarn دوست خود Ors را پیش از مبارزه با Jerec به قتل برسانید. کشتن Jerec نیز باعث خواهد شد تا Kyle به امپراطور جدید تبدیل شود. Star Wars: Dark Forces 2: Jedi Knight اولین بازی‌ مجموعه جنگ ستارگان به شمار می‌آید که دارای پایان شیطانی بود. این پایان بندی تاریک باعث شده  Star Wars: Dark Forces 2: Jedi Knight در لیست ما حضور داشته باشد.

 1. Dark Lord of the Sith – Star Wars: Knights of the Old Republic

اگر از دوستداران قدیمی مجموعه جنگ ستارگان هستید که علاوه بر فیلم‌ها ، بازی‌های این مجموعه را هم تجربه کرده‌اید از حقیقت پشت پرده داستان Knights of the Old Republic باخبرید. در بازی Star Wars: Knights of the Old Republic در واقع Darth Revan یک Sith است که در ابتدای بازی حافظه خود را از دست داده. پس از بازیابی حافظه اما، او می‌تواند مسیر خود را دوباره انتخاب کند و البته پایان بندی بازی تحت تاثیر مسیری است که انتخاب کرده‌اید شکل می‌گیرد. اگر تصمیم بگیرید که کنترل را از Malak بگیرید و به Dark Side تسلیم کنید، Revan به ارباب تاریکی Sithها تبدیل می‌شود و جنگ‌های بسیاری را رغم می‌زند. علاقه کاربران به این پایان نشان می‌دهد تا چه حد مخاطبان جنگ ستارگان طرفدار Dark Side هستند!

 1. The ABCs of Evil – Nier: Automata

بازی Nier: Automata شامل 5 پایان بندی کلی و به طور تمام و کمال 26 پایان بندی با جزئیات متفاوت است. برخی از پایان‌ها بسیار دیوانه‌کننده هستند. برای مثال، می‌توانید پس از شکست دادن Adam ، 9S را رها کنید، میدان نبرد را ترک تا ماهیگیری کنید یا حتی در داخل پایگاه YoRHa، خود را تخریب کنید تا همه را بکشید، و عملا به ماشین‌ها اجازه دهید پیروز شوند.

 1. پذیرش پیشنهاد Yaldabaoth؛ Persona 5

دخالت‌های Igor در Persona 5 زمانی به اوج می‌رسد که متوجه می‌شوید او در واقع Yaldabaoth است، یک خدای بدخواه که با جهان مانند بازی خود رفتار می‌کند. در واقع، Yaldabaoth مسئول تمام اتفاقات بد داستان است و جوکر می‌تواند پس از اطلاع از هویتش، از او سرپیچی کند. با این حال، می‌توانید همچنان با او معامله کنید و دنیا را به دزدان فانتوم واگذار کنید که با مردم همچون بازیچه برخورد می‌کنند.. در این سناریو، جوکر اساسا کنترل را به Yaldabaoth واگذار می‌کند تا تکه کوچکی از بهشت خودش را بگیرد که در پایان پوزخندی شیطانی روی صورتش می‌نشیند.

 1. رها کردن ماموریت؛ Mass Effect 3: Extended Cut

می‌توان Mass Effect 3 را به دلیل کیفیت بالایی که ارائه داد، با تمام ایرادات پایانی‌اش بخشید. با این حال، بایوور برای پاسخ به انتقاد طرفداران، نسخه Extended Cut را با پایان‌بندی‌های متفاوت عرضه کرد. یکی از این پایان‌ها این است که شپرد وقتی هم تیمی‌هایش توسط ریپرها زخمی می‌شوند، Crucible روی زمین را فعال نمی‌کند. به خاطر داشته باشید که او نرماندی را برای تخلیه آن‌ها فرا می‌خواند و به خوبی می‎تواند به تنهایی ادامه دهد. در عوض، شپرد می‌تواند ماموریت را رها کند، که باعث پیروزی ریپرها در انتها می‌شود.

 1. پایان‌های شیطانی؛ Deus Ex: Human Revolution

بسته به انتخاب های شما در Deus Ex: Human Revolution، ممکن است تعدادی پایان شیطانی برای Adam Jensen رقم بخورد. بسته به موافقت یا مخالفت شما با همه‌گیری تجهیزات سایبرگی برای انسان‌ها، ممکن است پایان بندی نیز تغییر کند. برای مثال، رهبر ضد پروتزهای نانو William Taggart  می‌تواند در کنار ایلومیناتی از حمایت بیشتری برخوردار شود. جالب اینجاست که انتخاب‌های شما می‌تواند تمام پایان‌ها، مانند نابودی  Panchaeaرا به حالت خوبی، بد یا خنثی تبدیل کند.

خب به پایان این آیتم رسیدیم ؛ از نظر شما بدترین و شیطانی‌ترین پایان‌ها مخصوص کدام بازی است ؟ نظرات خود را در کامنت با ما به اشتراک بگذارید و فراموش نکنید کانال یوتوب بازی سنتر را سابسکرایب کنید و زنگونه را هم بزنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا