ایکس باکس 360ایکس باکس وانبهترین هاپلی استیشن 3پلی استیشن 4

بهترین ماموریت های سری Red Dead Redemption

برای مشاهده آیتم ویدیویی بهترین ماموریت های سری Red Dead Redemption در یوتوب کلیک کنید

راک استار نامی است که همراه خود خاطرات فراوانی را برای گیمرها به ارمغان آورده است. خاطراتی که با ماموریت‌های مختلف بازی‌های گوناگون راک استار شکل گرفته‌اند. تقریباً چنین قائده‌ای برای تمامی بازی‌های استودیو صادق است اما یکی از بهترین و قابل لمس‌ترین نمونه‌ها که در سال‌های اخیر هم با آن سر و کار داشتیم، سری Red Dead است. قدم گذاشتن در جهانی وسترن در بازی‌های ویدیویی خود به اندازه کافی لذت‌بخش است و این لذت با دستپخت راک استار چند برابر می‌شود. همیشه در سری بازی‌های رد دد ردمپشن با ماموریت‌هایی مواجه شدیم که در بخشی از ذهنمان ماندگار شده‌اند، ماموریت‌هایی که هر یک به نوعی منحصر‌به‌فرد هستند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم تا به ده ماموریت برتر سه بازی سری رد دد یعنی Red dead Revolver، Red Dead Redemption 1 و Red Dead Redemption 2 بپردازیم.

 1. Red dead Revolver

  نام ماموریت : The Traitor

هرگاه نام رد دد می‌آید ذهن‌ها به سوی دو نسخه‌ی اخر یعنی رد دد ردمپشن 1 و رد دد ردمپشن 2 معطوف می‌شود درحالی که آغازگر این سری Red dead Revolver بوده است که تاثیر زیادی روی نسخه‌های بعد از خود گذاشته است. در این مرحله بعد از اینکه Red ، شخصیت اصلی Red dead Revolver، توسط کلانتر بارتلِت دستگیر می‌شود و کلانتر به مرد مسلح معروف اشاره‌ای می‌کند، Red به کلانتر می‌گوید که آن مرد والدینش را کشته و از کلانتر می‌خواهد که ماجرا را برایش تعریف کند پس از اینکه بارتلت Red را به‌عنوان پسر نیت هارلو به‌خاطر می‌آورد، ماجرا را برایش تعریف می‌کند. بازی اینجا شما را در نقش ژنرال خاویر دیگو قرار می‌دهد تا در هنگام گیم‌پلی ، درگیر نبردی نسبتاً طولانی و پر تنش شوید. همین فلش‌بک و آشکار ساختن بخشی از این واقعه در قالب ماموریتی جدا یکی از مهم‌ترین نکات این ماموریت است که آن را ویژه کرده است. فراموش نکنید کمتر بازی در سال 2004 وجود داشت که به شما اجازه می داد یک مرحله کامل کنترل بدمن اصلی بازی را برعهده بگیرید.

 1. Red Dead Redemption 2

  نام ماموریت :  Icarus And Friend

یکی از شگردهای راک‌استار که کم و بیش با آن آشنایی داریم، نام‌هایی است که روی ماموریت‌های خاص بازی‌هایش می‌گذارد. قرار دادن اسم ایکاروس در عنوان این ماموریت، در یک کلمه بهترین تصویری را که می‌توانیم درباره‌ی این مرحله به آن فکر کنیم. این ماموریت با یکی از شخصیت‌های فراموش‌نشدنی رد دد ردمپشن 2 یعنی Sadie Adler آغاز‌ می‌شود که برای شما یک بالن پرواز را تدارک دیده است. می‌توان گفت پرواز بر فراز ابرها با این بالن این پتانسیل را دارد تا برایتان به یکی از بهترین تجربه‌های پرواز در بازی‌های ویدیویی تبدیل شود. هنگامی این ماموریت جذاب‌تر می‌شود که ماموران به سوی شما و بالن شلیک و شما را وارد یک سکانس اکشن بسیار لذت بخش می‌کنند. Icarus And Friend از آن ماموریت‌هایی است که می‌توان بارها آن را تجربه کرد و از ثانیه‌هایش لذت کافی را برد.

 1. Red dead Revolver

  نام ماموریت : End of the Line

در این ماموریت خوش‌ساخت، بعد از نبرد در مقر دیگو که به کشته شدن شادو ولف، کلنل دارِن و بسیاری از سربازان دیگو منجر می‌شود، دیگو با تعدادی از افرادش و به‌صورت کاملاً مسلح با قطاری فرار می‌کند. این جایی است که ماموریت «پایان خط» شگرد فوق‌العاده راک‌استار را به رخ می‌کشد. در یک ست‌پیس به‌یادماندنی شخصیت‌ اصلی، Red Harlow، سوار بر اسب خود قطاری که دیگو با آن فرار کرده را دنبال می‌کند و به مبارزه با افراد او می‌پردازد. دنبال کردن قطاران تبهکاران با اسب و شلیک به آن ها و سپس حمله با مسلسل گاتلینگ برای هر طرفدار مجموعه Red Dead جذاب است و قرار دادن چنین مرحله ای در یک بازی PS2 ، هنر راکستار را به رخ دیگر سازندگان ژانر وسترن می کشد.  به بیان ساده تر با این ماموریت خواهید دید که راک‌استار چگونه می‌تواند یک وسترن جذاب خلق کند.

 1. Red Dead Redemption 2

  نام ماموریت : The Fine Joys Of Tobacco

این ماموریت که در چپتر سوم بازی با آن مواجه خواهید شد، از آن دست ماموریت‌هایی است که راک ‌استار هنر واقعی خود را در طراحی مرحله نشان می‌دهد. بعد از چند ماموریت معمولی، این ماموریت مهارت فوق‌العاده‌ی راک استار را عیان می‌سازد. ماموریتی که نه‌تنها در این چپتر بلکه در کل سری در خاطر طرفداران می‌ماند. تازیدن در مزارع هنگامی که در آتش شعله‌ور شده‌اند، قطعاً یکی از حماسی‌ترین لحظه‌های رد دد ردمپشن 2 است. چرا که این کاری است که بازیکنان در قالب شخصیت آرتور آن را انجام می‌دهند و مزارع عظیم را در آتش سوزناک شعله‌ور می‌سازند. طراحی این مرحله در اوج قرار دارد و سرتاسر آن با هیجان مثال‌زدنی و خاصی آمیخته شده است. باورش سخت است که کسی غرق جهان این بازی شده و بازی را تمام کرده باشد و این ماموریت را به‌راحتی فراموش کند.

 1. Red Dead Redemption 1

  نام ماموریت : The Great Mexican Train Robbery

جان مارستون به ملاقات Abraham Reyes می‌رود تا مکان دو دوست قدیمی خود را که اکنون در مکزیک هستند، از او بپرسد. با این حال، Reyes از جان درخواست می‌کند که یکی از قطارهای باری ارتش مکزیک را بدزدد. از همان لحظه‌ای که جان مارستون و Abraham Reyes بر رکاب اسب خود می‌نشینند و سوارکاری را آغاز می‌کنند و موسیقی در پس زمینه‌ به‌گوش می‌خورد، همه چیز دگرگون می‌شود و مثل ماموریت‌های به‌یادماندنی دیگر بازی، هر آنچه از یک اثر وسترن بخواهیم را نشانمان می‌دهد. ابتدا در میان صحبت کرکترها گوشه‌ای از پس زمینه‌ی داستانی جان مارستون و ماجرایش با گنگ داچ را می‌شنویم که ما را به‌خوبی با آن ماجرا آشنا می‌سازد. به خصوص در حال حاضر که نسخه‌ی دوم را هم تجربه‌ کرده‌ایم، می‌توانیم ارتباط بیش‌تری با آن برقرار کنیم. اما این تازه شروع ماموریت است و وقتی به نزدیکی قطار می‌رسیم، درگیری با دشمنان و از پای در آوردن مخفیانه و سپس درگیری مستقیم با آن‌‌ها جذابیت بسیار زیادی دارد که لذت این ماموریت را به اوج می‌رساند.

 1. Red Dead Redemption

  نام ماموریت : The Assault on Fort Mercer

جان مارستون و گروهش برای یافتن و گرفتن بیل ویلیامسون راه خود را به Fort Mercer باز می‌کنند و وارد آنجا می‌شوند. این اولین مرحله‌ای از بازی است که می‌توانید در آن در مواجه با دشمنان خود از مسلسل گاتلینگ استفاده کنید. درحالی که تعدادی از اعضای گروه در حال مبارزه هستند دیگران به دنبال ویلیامسون می‌گردند و پس از نبرد متوجه می‌شوند که او در آنجا حضور ندارد و فقط چند تن از افرادش در آنجا باقی مانده بودند. پس از نبرد اولیه، افراد کمکی ویلیامسون از راه می‌رسند تا دژ را از جان مارستون و یارانش پس بگیرند. اینجاست که بازی شما را در یک موقعیت اکشن هیجان‌انگیز دیگر قرار می‌دهد تا بتواند به‌خوبی ضرب‌آهنگ بازی را حفظ کند. پس از نبرد، جان متوجه می‌شود که ویلیامسون به مکزیک فرار کرده تا یکی از اعضای قدیمی گنگ جان را بیابد. به همین خاطر است که جان مارستون باید به مکزیک برود.

 1. Red Dead Redemption 2

  نام ماموریت : Banking, The Old American Art

اگر Red Dead Redemption 2 را بازی کرده باشید، نمی‌توانید این ماموریت را که در واقع اخرین ماموریت چپتر 4 است، به راحتی فراموش کنید چرا که از جهاتی یکی از نکات عطف بازی است. این ماموریت شما را در وضعیتی خطرناک هنگام سرقت از بانک قرار می‌دهد جایی که علاوه بر تجربه‌ی اکشن جذاب، می‌توانید احساس خطر کنید و آسیب‌پذیری داچ را هم متوجه شوید. عملیات سرقت با انفجار بمبی توسط Hosea در فاصله‌ای دورتر از بانک شروع می‌شود تا بتواند توجه پلیس‌ها را به خود جلب کند و همین قضیه به شما این فرصت را می‌دهد تا کار خود را برای سرقت از بانک آغاز کنید. علاوه بر هیجان و جذابیت بالای پروسه سرقت از بانک، یکی از به‌یادماندنی‌ترین و بهترین بخش‌های این ماموریت مربوط به فرار شما از روی پشت بام است که ریتم به‌شدت پرتنشی دارد و باعث شده تا ماندگاری این ماموریت بیش‌تر شود.

 1. Red Dead Redemption

  نام ماموریت : And The Truth Will Set You Free

قطعاً این یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های رد دد ردمپشن 1 است. ماموریتی که نامش برگرفته از پاراگرافی در انجیل انتخاب شده که البته کاملاً با داستان و اتفاقات آن ماموریت ارتباط دارد. در Red Dead Redemption 2 با داچ بیش‌تر آشنا شدیم و در طول بازی یکی از اعضای گنگ او بودیم. همانگونه که جان مارستون ،قهرمان نسخه‌ی اول، از اعضای گنگ او بود. با این حال، به خاطر این ماموریت، این را از قبل می‌دانستیم که سرانجام داچ در نسخه‌ی اول چه خواهد بود. حال اگر به آن برگردیم می‌توانیم سیر شخصیت داچ را هم بهتر درک کنیم. بعد از اتفاقات داستانی که رخ می‌دهد، جان مارستون باید به دنبال ادگار به‌سوی مقر داچ برود تا با او رو در شود. مبارزه با افراد داچ و سپس رو در رویی با خود او هیجان‌انگیز و درگیرکننده است و باعث شده تا به‌راحتی این ماموریت را در لیست بهترین ماموریت‌های سری قرار دهیم.

 1. Red Dead Redemption 2

  نام ماموریت : Blood Feuds, Ancient And Modern

این ماموریت نسبت به بعضی از ماموریت‌های بازی با فاصله‌ی قابل‌توجهی خود را جلو می‌اندازد و در جایگاه ویژه‌ای قرار می‌گیرد. حمله به عمارت برت‌ویت (Braithwaite) و نابودی آن یکی از خوش‌ساخت‌ترین ماموریت‌های کل سری است که به‌طرز فوق‌العاده‌ای طراحی و کارگردانی شده است. بعد از این که آرتور و گنگ ون در لیند متوجه می‌شوند که برت‌ویت‌ها جک را به خاطر دزدیدن اسب‌هایشان ربوده‌اند، تصمیم می‌گیرند تا به ملک آن‌ها یورش آورند. پس از گفت‌گوی اندک و مرسوم و تهدیدهای انجام شده، سکانس اکشن بازی شروع می‌شود که یکی از پرتنش‌ترین و جذاب‌ترین لحظه‌های اکشن کل بازی است که تا انتهایش یعنی با آتش زدن عمارت خاندان بریت‌ویت به شکل کم‌نظیری شما را درگیر خود می‌سازد. طراحی ماموریت از ابتدا تا انتهایش و در نهایت آتش گرفتن عمارت با ظرافت خاصی کار شده است. و همین دلیل مناسبی است تا این ماموریت را در میان یکی از بهترین ماموریت های سری رد دد در چنین جایگاه ویژه‌ای قرار دهیم.

 1. Red Dead Redemption

  نام ماموریت : We Shall Be Together in Paradise

لحظه‌ی رفتن جان مارستون به مکزیک و پخش آهنگ Far Away از خوزه گونزالز یکی از آن لحظاتی است که نه‌تنها در سری رد دد بلکه در تاریخ بازی‌های ویدیویی ماندگار شده است. نوع کارگردانی این مرحله و به خصوص لحظات پایانی‌اش که از فیلم‌های وسترن معروف وام گرفته است، تاثیرگذاری آن را بسیار بیش‌تر کرده است. این یکی از لحظه‌هایی است که همیشه در ذهن دوستداران رد دد حک شده. لحظه‌ای که نشان می‌دهد چگونه می‌توان در جریان گیم‌پلی روایتی گیرا را به‌تصویر کشید. در ابتدای ماموریت، Irish به جان کمک می‌کند تا از طریق رودخانه به مکزیک برود. در میان راه به آن‌ها حمله می‌شود و شما باید در همان حال و در هنگامی که درون قایق هستید دشمنان را از راه دور مورد هدف قرار دهید. وقتی هر دو از قایق پیاده می‌شوند، Irish او را ترک می‌کند و جان باید به‌تنهایی راه خود را به سوی مقصد ادامه دهد. تمامی لحظات این ماموریت‌ حس خاصی را در خود دارد که آن را اینگونه ویژه و منحصر به فرد ساخته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا