بهترین ها

اشتباهات تاریخی سری اساسین کرید

 Assassin’s Creed یکی از محبوب‌ترین مجموعه بازی های تاریخ است که داستان آن در بازه های زمانی مختلف روایت میشود. سازندگان این مجموعه سعی میکند تا چهره درست و دقیقی از وقایع تاریخی را به نمایش بگذارد. بسیاری از مکانهای تاریخی موجود در بازی  با دقت و جزئیات فراوانی بازسازی شده‌اند و توسعه دهندگان همواره تلاش کردند تا این کار به نحو احسنت انجام شود. حتی یوبی سافت مورخان مختلفی را استخدام می‌کرد تا در باره وقایع تاریخی به آنها مشاوره دهند تا مطمئن شوند که همه چیز درست است. البته ، مواردی هم وجود دارد که با توجه به شرایط و محدودیت های احتمالی در روند ساخت بازی دچار تغییراتی می‌شوند. به عنوان مثال خیابان های شهر پاریس در Assassin’s Creed: Unity در بازی پهن و عریض است در حالی که خیابان های این شهر در بازه زمانی که بازی در آن روایت میشود بسیار باریک و تنگ بودند. این تفاوت با توجه به شرایط و راحتی انجام بازی در نظر گرفته شد. اما به هر حال اشتباهاتی تاریخی در این سری دیده می‌شود که میتوانند تاریخ نگاران را به گریه بی‌اندازد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با ده تفاوت و اشتباه تاریخی مجموعه Assassin’s Creed آشنا کنیم.

برای مشاهده آیتم ویدیویی در یوتوب کلیک کنید

اساسین‌ها

Assassin’s Creed

اولین نسخه از این سری محبوب، دنیای اساسین‌ها را معرفی میکند. جایی که برای اولین بار جمله Nothing is true, everything is permitted را می‌شنوید.” در طول بازی با تفکر Assassin ها و همچنین روشهایی که آنها برای بیان دیدگاههای سیاسی خود استفاده می‌کردند اشنا می‌شویم.

اما در واقعیت اساسین ها فرقه‌ای کوچک بودند. حسن صباح رهبر اساسین‌ها از ماموران خود که به فدائیان مشهور بودند برای از بین بردن افراد با نفوذ استفاده می‌کرد. بعضی از آن‌ها ماه ها و یا سال‌ها اهداف خود را تعقیب می‌کردند و یا حتی از طریق دوستی و نزدیک شدن به آن‌ها به جمع‌های خصوصی آن‌ها وارد می‌شدند. اون‌ها ترسی از مخفی کردن قتل هایی که مرتکب می‌شدند نداشتند و در عوض اهداف خود را با فرو کردن خنجر در سینه آن‌ها در مکان های شلوغ و عمومی به قتل می‌رساندند. سرانجام اساسین ها توسط گروهی از مغول ها از بین رفتند.

قتل در خیابان های شهر

Assassin’s Creed: Unity

Assassin’s Creed: Unity تنها از نظر روایت تاریخی دچار مشکل و اشتباه نیست. در طول بازی با NPC هایی مواجه ‌می‌شوید که به طور تصادفی در میان جمعیت به مردم حمله می کنند و اگر جلوی آنها را نگیرید ، به شهروندان عادی حمله و درجا آن‌ها را می‌کشند. در واقعیت این اتفاق هرگز رخ نداده، حتی در زمان انقلاب فرانسه. درواقع  پاریس در اواخر دهه 1700 مکانی کاملا شلوغ بود و کمتر به یک شهر بزرگ شباهت داشت و از دهکده های کوچکی که در نزدیکی همدیگر قرار داشتند تشکیل شده بود. همچنین مردم ترجیح میدادند در محله خود تردد کنند. با توجه به کوچکی محیط، اهالی همدیگر را می‌شناختند و اگر فردی غریبه به محل وارد میشد او را شناسایی و تعقیبش می‌کردند و می‌توانستند او را متهم کنند. حتی ساکنین آن محله می‌توانستند با گارد ملی تماس بگیرند تا از این افراد درخواست مدرک شود و در مواقعی غریبه را به زندان بی‌اندازند.

لندن سفید

Assassin’s Creed Syndicate

در همه جای Syndicate و شهر لندن افراد سفید پوست را مشاهده می‌کنید. عجیب نیست چون همه بریتیش هستند و داستان در این شهر در جریان است. در این بین یک اسسین هندی و یک ماهاراجه هم حضور دارند. نکته اینجاست که در 1880، لندن شهری نبود که فقط سفید پوستان ساکن آن باشند.

دهه 1860 نه تنها دوران اوج ویکتوریا بود بلکه امپراتوری انگلیس در حال گسترش بود. کانادا ، هند ، استرالیا ، نیوزیلند ، آفریقای جنوبی ، هند غربی ، یمن ، عمان ، گویان ، و همچنین مکان های مختلف دیگر در سراسر آفریقا ، آمریکای جنوبی ، آمریکای مرکزی و آسیا همه بخشی از امپراتوری انگلیس بودند. ناگفته نماند این واقعیت که انگلیس و  خصوصا لندن ، یکی از مراکز تجاری بین المللی بزرگ جهان بود. مردم از سراسر جهان در سال 1868 برای تفریح و تجارت به لندن می‌آمدند و در آن زندگی می کردند. اما در Syndicate این چنین نیست و در دوره بازی هیچ اشاره‌ای به این جنبه امپراتوری انگلیس نشده است.

اینجا رو امضا کن

Assassin’s Creed 4: Black Flag

Black Flag می‌توانست به یکی از بهترین بازی های سری اساسین کرید تبدیل شود اگر تنها وظیفه شما به هدایت کشتی در دریاها و غارت خلاصه نمی‌شد. در بلک فلگ شما می‌توانید افرادی که نجات داده‌اید رو استخدام کنید.

اما تبدیل شدن به یک دزد دریایی در دوران طلایی دزدان دریایی آسان بود ، فقط  کافی بود یک قرارداد امضا کنند. قبل از اینکه هر دزد دریایی وارد قایق شود ، باید قانون دزدان دریایی را امضا می‌کرد.

قوانین هر کشتی متفاوت بود. اما آن قانون، وظایف ، قوانین کشتی و میزان غنایمی را که به هر فرد تعلق می گرفت را مشخص می‌کرد. به طور معمول ، اعضای عادی همه دارای سهم برابر بودند و کاپیتان یک و نیم و یا دو برابر سهم داش.ت حتی اگر خدمه کشتی کاپیتان را دوست نداشتید ، تنها چیزی که برای برکناری او لازم بود رأی اکثریت بود.

همه جا هست

Assassin’s Creed: Unity

یکی دیگر از اشتباهاتی که در یونیتی وجود دارد، دستگیره‌های در است. شاید موضوع ساده‌ای به نظر برسد اما باور کنید این یک خطای فاحش است. چرا ؟ چون دستگیره های در تا سال 1878 اختراع نشده بودند و این تقریبا 100 سال پس از وقایع یونیتی است.

قبل از اختراع دستگیره در ، افراد ثروتمندتر درها را قفل می کردند یا اشیا با ارزش خود را در صندوق های قفل شده قرار می دادند. کسانی که توانایی تهیه قفل را نداشتند درهای خود را سوراخ می کردند و  با چرم یا رشته های نخی در را به یک میله می بستند.

شاید این نکته کوچکی باشد اما با این حال دستگیره های در همه جای بازی دیده میشود. برای عنوانی که همواره به توانایی خود در بازآفرینی تاریخ افتخار می کند ، نکته ای عجیب است.

فرانسوی های گمشده

Assassin’s Creed 4: Black Flag

شاید جالب باشد بدانید در اسسینز کرید Black Flag خبری از کشتی های فرانسوی نیست. این در حالی است که شرکت یوبیسافت خود فرانسوی است.

کشتی های متنوعی در انواع رنگ ها و اندازه ها در بازی وجود دارند. از تیپ های کوچک گرفته تا کشتی های عظیم جنگی. مکان یابی کشتی های انگلیسی در بازی دشوار نیست و کشتی های اسپانیایی هم به وفور یافت می شوند. با این حال ، هیچ کشتی فرانسوی وجود ندارد. در حالی که فرانسه در آن زمان یک قدرت بزرگ بود و مطمئناً در کارائیب حضور فعالی داشت. آنها حتی دزدان دریایی خاص خود را داشتند! Olivier Levasseur ، معروف به The Buzzard یکی از شرکای بنیامین هورنیگلد بود.

 اما اینطور نیست که یوبی سافت کلا کشتی های فرانسوی را فراموش کرده باشد زیرا در نسخه موبایل Assassin’s Creed: Pirates  این کشتی ها وجود دارند. سوال اینجاست که کشتی های فرانسوی در نسخه  Black Flag کجا هستند

واژگونی کشتی

Assassin’s Creed 4: Black Flag

در Assassin’s Creed 4: Black Flag میتوانید کشتی خودتان را به 46 توپ سنگین مجهز کنید، جالبه که بدونید کشتی Queen  Anne’s Revenge  که یک ناوچه است تنها توانایی حمل 40 توپ را داراست و یکی از بزرگترین کشتی های آن دوره بوده است. نا‌گفته نماند که بیشتر توپ‌های کشتی‌ها در قسمت عرشه اسلحه آن قرار دارند. اگر این تعداد توپ را در کشتی به بزرگی Jackdaw قرار دهید، ظرف چند دقیقه واژگون خواهد شد. اما در اسسینز کرید به این صورت نیست و قوانین فیزیک جایی در بازی ندارند.

آدم اشتباه

Assassin’s Creed Syndicate

Benjamin Disraeli و William Gladstone2 رقیب سیاسی در Assassin’s Creed Syndicate بودند که تمرکز داستان بر روی آن‌ها بود. اسسین ها به این خاطر که Disraeli از طبقه کارگر و فقرا حمایت می‌کرد طرفدار او بودند. در حالی که، در بازی Gladstone فردی سخت‌گیر است و درخواست‌های ماهاراجه برای آزاد سازی هند را رد می‌کند.درک این موضوع سخت نیست که چرا دوقولو‌های Frye تصمیم گرفتند تا طرفدار Disraeli   باشند.

در واقعیت اون‌ها باید طرف Gladstone می‌ماندند. درسته Disraeli  طرفدار سرسخت کارگران بود، اما به شدت محافظه کار بود و این جناح را رهبری میکرد. او سنت را ترویج می کرد و طرفدار امپریالیسم انگلیس بود. در مقابل  Gladstone یک سیاستمدار بسیار لیبرال بود که رئیس حزب لیبرال بود. او مخالف بزرگ امپریالیسم بود و فعالانه این عمل را تقبیح می كرد. او همچنین در طول عمر سیاسی خود اصلاحات بزرگی را انجام داد.

گذشته اساسین‌ها

Assassin’s Creed 2

داستان فرانچایز اسسین کرید حول یک جنگ مخفی بین اساسین‌ها و تمپلر‌ها است. این جنگ از اوایل قرن 6 قبل از میلاد آغاز شده و تا به امروز ادامه پیدا کرده است. در حالی که تمپلر ها در ظاهر صنایع Abstergo را کنترل می‌کنند اما آنها هنوز هم یک سازمان مخفی ثروتمند هستند که برای اداره جهان تلاش می کنند.

اما هیچکدام از این موارد صحیح نیست. اسسین های واقعی در سال 1090 به عنوان گروهی که برای منافع خود دست به کشتار میزدند تشکیل شد. در حالی که از شوالیه های تمپلار تا سال 1118 و در دوره جنگ های صلیبی اول خبری نبود.

اسسین ها در نهایت در سال 1273 توسط مغول‌ها از بین رفتند. بیشتر شوالیه‌های تمپلار دستگیر، شکنجه و سپس در 13 اکتبر 1307 کشته شدند.اما تعدادی از تمپلار ها زنده ماندند.

اساسا بیشتر تاریخچه مربوط به اسسین‌ها و تمپلارها در اولین نسخه از بازی اشتباه است و آن‌ها نباید در نسخه های بعدی بازی وجود داشته باشند.

درگیری کلاس های طبقاتی

Assassin’s Creed: Syndicate

سال 1868 لندن، در اوج دوران ویکتوریا و اواسط انقلاب صنعتی بود. در حالی که طبقات مختلف تا سرحد مرگ علیه یکدیگر مبارزه می کردند ، سلسله مراتب اجتماعی در حال تغییر و تحول بود.

در واقعیت همه این اتفاقات در دهه 1860 به پایان رسیده بود. بیشتر جنگ‌های طبقاتی در دهه های 1830 و 1840 اتفاق افتاده است. با شروع دهه 1950، انگلیس در دوران رونق اقتصادی بود. متوسط حقوق کار های صنعتی بین سالهای 1950 و 1970 دو برابر شده بود. پارلمان قانون اصلاحات را در سال 1867 تصویب کرد و به کارگران صنعتی و هر شخصی که زمین داشت برای اولین بار اجازه رأی داد.

حالا که به انتهای این ایتم رسیدیم از شما می پرسیم که به نظرتان بزرگترین اشتباهات تاریخی سری اسسینز کرید مربوط به چه نسخه ای بوده ؟ نظر خودتان را در کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

آریا پیروز

گیم و تکنولوژی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا