بازی‌کست

قصه واقعی جی تی ای : از بریتانیا با عشق | فصل 6 قسمت 6

داستان ساخت بازی GTA یا همان Grand Theft Auto شاید در قالب چند جمله تاکنون بارها روایت شده باشد. داستانی که احتمالا بسیاری هم از آن باخبر هستند. اما ماجراهایی که تاکنون از آنها خبر داشته‌اید را کنار بگذارید. اینجا و در قسمت 6 فصل 6 بازی‌کست به سراغ سرگذشت عجیب چند بازیساز رفته‌ایم. یکی که در اسکاتلند از هیچی به همه‌چیز رسید و دیگری که در لندن و نیویورک توانست یکی از بزرگ‌ترین امپراطوری‌های صنعت بازی را شکل دهد. بازیسازهایی که هیچکدام در ابتدا به دنبال ساخت GTA نبودند اما رویایی بزرگ را در سر داشتند. آنها می‌خواستند که رد پایی از خود در صنعت بازی بگذارند و این کار را با عرضه یکی از مهم‌ترین بازی‌های تاریخ انجام دادند.

برای تماشای بازی‌کست در یوتوب کلیک کنید

بازی‌ای که حتی خودش هم قصد نداشت که GTA باشد. در انتها اما انگار دست سرنوشت قصد نداشت که شاهد عرضه یک بازی کلیشه‌ای و تکراری دیگر باشیم. حالا این فرصت در اختیار ما هست که چند دهه بعد به تجربه بازی‌ای بپردازیم که شاید نمادی باشد برای این صنعت. صنعتی که به کمک GTA تبدیل به غول امروز شده و حالا حالا قصد ندارد جایگاهش را به دیگر تولیدات حوزه سرگرمی واگذار کند. صنعتی که حالا آینده سرگرمی را تعیین کرده و مشخص می‌کند که باید منتظر چه مسیر و الگویی باشیم.

اکنون اما جایگاه GTA به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه بازی تاریخ به اثبات رسیده. راکستار سازنده‌اش شاید جذاب‌ترین استودیو صنعت بازی باشد. استودیویی که فرق نمی‌کند روی چه بازی‌ای با چه سبکی کار می‌کند. دنبال‌کنندگان راکستار می‌دادند که نتیجه کار همان چیزی است که انتظارش را داشتند. همان اثری که شاید هیچگاه از تجربه دوباره آن دلسرد نشوید.

موسیقی‌های قسمت 6 فصل 6 بازی‌کست:

Its Tricky- RUN DMC
Beastie Boys – Rock Hard
Nas – N.Y. State of Mind

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.