ایکس باکس 360بررسی

بررسی بازی Terminator Salvation

زندگی 3 بیلیون انسان در روز 29 آگوست سال 1997 پایان یافت. بازماندگان یه انفجار اتمی، جنگی که به آن “Judgment day” می گویند. آنها تنها برای روبرو شدن با کابوسی جدید زندگی می کنند، جنگ در برابر ماشین ها. Skynet کامپیوتری که ماشین ها را کنترل می کند سه Terminator را به گذشته فرستاد تا رهبر مقاومت انسانی یعنی John Conor را نابود کنند. اولین Terminator برای کشتن مادر John یعنی Sarah Conor فرستاده شد که شکست خورد، دومین و سومین Terminator برای کشتن خود John فرستاده شد که آنها نیز شکست خوردند. نیرو های مقاومت انسانی هر بار برای حفظ سلامتی John فردی را فرستاند، یک محافظ برای John.

حتما با سری فیلم های Terminator آشنا هستید، فیلمی که با نسخه دوم خود یعنی Terminator 2: Judgment Day به اوج شهرت رسید.شهرت این فیلم باعث شد تعداد زیادی بازی و همچنین یک سریال از روی داستان فیلم ساخته شود. متاسفانه هیچ کدام از سری بازی های Terminator خوب از کار در نیامده و همگی بازی های متوسطی بوده اند. هم اکنون فیلم Terminator Salvation در حال اکران در سینما است و در کنار آن نیز بازی این فیلم با همین اسم توسط Grin ساخته شده است.,,داستان بازی در سال 2016، بین وقایع داستانی فیلم Terminator 3 و فیلم Terminator Salvation اتفاق می افتد. John Conor همراه با گروه خود در نبردی مقابل ماشین ها مجبور به عقب نشینی می شوند و در حین عقب نشینی جان سیگنالی در بیسیم خود با مضمون یک پیام نجات دریافت می کند که فرمانده او دستور می دهد که این پیام را نادیده بگیرد. جان با نادیده گرفتن حرف فرمانده همراه با هم گروهی خود Blair Williamsبرای نجات آن گروه، تغییر مسیر داده و از گروه اصلی جدا می شود.بلافاصله بعد از جدا شدن از گروه،هلیکوپتر های گروه مورد حمله قرار گرفته و سقوط می کند و جان باید بازماندگان این سانحه را نیز نجات دهد. داستان بازی بسیار سطحی کار شده، هیچ ربطی به خط داستانی فیلم ها ندارد و می توان همه اتفاقات داستان را از قبل پیش بینی کرد. در کنار سطحی بودن داستان، ماموریت ها نیز تنوع خاصی ندارد و همین مورد باعث خسته کننده شدن روند بازی برای گیمر است.

حتما Wanted دیگر بازی ساخته شده از روی فیلم توسط Grin را امتحان کرده اید. ماهیت Terminator نسبت به Wanted هیچ تغییری نداشته و تماما از همان المان ها برای ساخت بازی جدید استفاده شده است. می توان گفت Terminator دقیقا همان Wanted است که فقط شخصیت ها، دشمنان و محیط بازی در آن تغییر کرده است. روند گیم پلی بازی همانند دیگر بازی های سوم شخص این نسل در کاورگیری و شلیک کردن خلاصه می شود که این روند بسیار زود خسته کننده می شود و سعی شده در مراحلی با سوار شدن بر ماشین و تیر اندازی کمی گیم پلی بازی از حالت معمولی خارج شود که این کار نیز کمک شایانی برای برطرف کردن این مشکل نکرده است. یکی از بزرگترین مشکلات این بخش مشکل Hit Detection اسلحه های سوار شده بر روی ماشین است که با توجه به این مشکل، این مراحل به جای مفرح بودن بیشتر باعث خشمگین شدن گیمر می شود. سرعت گیم پلی و اکشن های بازی بسیار پایین است و سازندگان حتی با حذف کردن دویدن از بازی روند بازی را بیش از پیش کندتر کرده اند. دشمنان بازی نیز تنوع خاصی ندارند و در کل بازی با چهار یا پنج نوع دشمن مواجه خواهید شد که هر کدام راهی مخصوص برای از بین بردن دارند.

هوش مصنوعی بازی بسیار ضعیف و نا امید کننده کار شده است. در طول بازی افراد گروه شما شاید به سختی بتوانند یک ماشین را منهدم کنند، افراد گروه حتی نمی توانند موقع حمله دشمن کاور گیری مناسبی داشته باشند. تنوع اسلحه در بازی بسیار کم است و اسلحه ها به یک M4، machine Gun، Shotgun، Grenade Launcher و یک Rocket Launcher محدود می شوند. مهمات در طول بازی کمیاب است و باید در استفاده از مهمات صرفه جویی کنید و بهترین اسلحه برای مقابله با ماشین ها Rocket Launcher می باشد که مهمات آن در مراحل پایانی به آسانی پیدا می شود. قسمت داستانی بازی حدود 3 ساعت به طول می انجامد و می توانید این قسمت را به صورت Coop انجام دهید. با توجه به کم بودن مدت زمان مفید بازی،باز هم روند بازی بسیار زود تکراری شده و آرزو می کنید که بازی زودتر به پایان برسد. یکی از نکات منفی بازی تعداد loading های بسیار زیاد می باشد. انیمیشن های شخصیت های بازی کاملا از روی Wanted کپی شده اند و کوچکترین تغییری در آنها ایجاد نشده است. انیمیشن های ماشین ها بسیار ابتدایی طراحی شده و گیمر حرکت خشک آنها را کاملا حس می کند. سیستم کاور گیری نیز همانند Wanted است و تغییری نداشته و شما میتوانید به سرعت کاور خود را عوض کنید.,,Grin برای طراحی بازی از Diesel Engine استفاده کرده است که قبلا نیز در بازی Wanted از آن استفاده کرده بود. نکته خاصی و نوآوری جدیدی در گرافیک بازی دیده نمی شود و حتی به نظر می رسد نسبت به Wanted پسرفت داشته است. نور پردازی بازی بسیار ضعیف کار شده است و در مقابل بازی های دیگر این سبک حرفی برای گفتن ندارد. سایه ها از کیفیت متوسطی برخوردار هستند و در بسیاری از مواقع لبه سایه ها دچار مشکل می شود. مهم ترین مشکل گرافیکی بازی، اشکال های عجیب در texture های بازی است که بسیار بی کیفیت و مرده جلوه می کنند. فیزیک بازی در حد خوبی قرار دارد و اگر پشت دیواری کاور بگیرید بعد از کمی تیر اندازی دیوار تخریب می شود اما در انفجار ها فیزیک بازی چندان خوب جلوه نمی کند.

یکی از اصلی ترین نقاط ضعف بازی صداگذاری آن می باشد. صداگذاری شخصیت ها بسیار بی احساس انجام شده است و به هیچ وجه نمی توان با شخصیت ها ارتباط برقرار کرد. همانطور که می دانید نقش جان در فیلم توسط Christian Bale ایفا می شود، متاسفانه Bale پیشنهاد استفاده از صدای او برای شخصیت مجازی جان را رد کرده است و در دوبله صدای جان از صدای Gideon Emeryاستفاده شده است. برای دوبله صدای دیگر شخصیت های بازی از صدای بازیگران آن نقش استفاده شده است. سازندگان برای برطرف کردن مشکل صداگذاری بازی، از موسیقی های متن سری فیلم های Terminator برای تم بازی استفاده کرده اند که می توان از آن به عنوان تنها نقطه قوت صداگذاری بازی یاد کرد.
Terminator Salvation یک بازی سوم شخص ضعیف است که حتی طرفداران دو آتشه سری فیلم های Terminator نیز نمی توانند آن را تحمل کنند. داستان ضعیف بازی، همراه با گیم پلی بسته و خسته کننده و تنوع کم سلاح در بازی، مشکلات گرافیکی و صدا گذاری نه چندان جالب همگی عواملی هستند که باعث شده اند باز هم یک بازی ناموفق از یک فیلم بزرگ ساخته شود. ,نبرد در آینده,نبرد در آینده,زندگی 3 بیلیون انسان در روز 29 آگوست سال 1997 پایان یافت. بازماندگان یه انفجار اتمی، جنگی که به آن “Judgment day” می گویند. آنها تنها برای روبرو شدن با کابوسی جدید زندگی می کنند، جنگ در برابر ماشین ها. Skynet کامپیوتری که ماشین ها را کنترل می کند سه Terminator را به گذشته فرستاد تا رهبر مقاومت انسانی یعنی John Conor را نابود کنند. اولین Terminator برای کشتن مادر John یعنی Sarah Conor فرستاده شد که شکست خورد، دومین و سومین Terminator برای کشتن خود John فرستاده شد که آنها نیز شکست خوردند. نیرو های مقاومت انسانی هر بار برای حفظ سلامتی John فردی را فرستاند، یک محافظ برای John.

مجموع امتیاز - 4

4

امتیاز بازی‌سنتر

نقاط قوت:
طراحی عالی LA با حال و هوای آخرالزمانی
سیستم کاوری گیری خوب
نقاط ضعف:
نبرد های خسته کننده
بسیار کوتاه، فقط 5 ساعت برای به پایان رساندن بازی وقت لازم خواهید داشت.

User Rating: Be the first one !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.