بررسی

پلتفرمر رنگی

طرفداران بازی های Co-op باید این روزها خیلی خوشحال باشند. این روزها انتخاب‌های زیادی برای لذت بردن از بازی‌ها به همراه دوستانتان دارید. اگر به بازی‌های پلتفرمر علاقه دارید و دوست دارید در کنار دوستان خود رقابت کنید این بازی را از دست ندهید. بازی Runbow در سال 2015 بر روی کنسول Wii u عرضه شد و پس از مدتی برای PC در استیم قرار گرفت. این بازی یک مکانیک خاص و اصلی در چنته دارد: رنگ پشت زمینه هر مرحله هر چند وقت یکبار عوض می‌شود و پلتفرم‌های مرحله که همرنگ پس زمینه هستند ناپدید می‌شوند! روال کلی مراحل در اصل مسابقه بین بازیکن‌هاست برای رسدین به خط پایان. در حین سعی در پریدن به موقع بر روی پلتفرم‌ها، باید مواظب بقیه بازیکن‌ها هم باشید. علاوه بر پریدن امکان مشت زدن به بقیه وجود دارد که تا چند لحظه سرعت آن‌ها را کم می‌کند. استفاده از مشت زدن در هوا می‌تواند برای جا خالی دادن نیز استفاده شود که خود کمک خوبی برای فرار از افتادن به پایین و پرت شدن از مرحله است.

Runbow در مجموع از سیستم بسیار ساده ای برخودار است. البته مکانیک‌های دیگری برای جذاب‌تر کردن بازی در دسترس قرار دارد. یکی از این مکانیک‌ها Power Up هایی در طول مراحل هستند. این Power Up ها قدرت‌هایی مانند کند کردن زمان، جا به جا شدن با یکی از بازیکنان دیگر و سر و ته کردن صفحه بازی در اختیارتان می‌گذارد! به محض برداشتن Power Up، بعد از چند ثانیه Power Up خود به خود استفاده می شود. این مورد استفاده از آن‌ها را تا حدودی مشکل می کند، مخصوصا اینکه قبل از برداشتن نمی‌دانید قرار است چه قدرتی بگیرید. عدم وجود انتخاب زمان استفاده از Power Up، سبب میشود در خیلی موارد کسی ریسک نتیجه منفی این کار را نکند.

Runbow

علاوه بر این، بازی مدهای مختلفی به جز قسمت مسابقه را دارد. در یکی از مدها همه بازیکنها در یک صفحه ثابت هستند و باید از پرت شدن به درون مذاب، آب و یا خارج از مرحله جلوگیری کنند. مد دیگر بازی حالت Capture the point است. نقطهای از پیش تعیین شده در هر مرحله وجود دارد که اولین نفری که بتواند چند ثانیه بدون وقفه در آن بماند برنده خواهد بود. مد دیگری برای بازی تکنفره وجود دارد که به خودی خود بد نیست ولی در عدم وجود بازیکنان دیگر این مد بسیار ساده است. شما میتوانید سر فرصت برای پیش روی در مرحله عمل کنید بدون این که نگران باشید از نفر اول عقب بیفتید. در حالت چند نفره در صورت عقب ماندن بیش از حد در خارج شدن از صفحه کشته میشوید. عدم وجود این مسئله انجام مراحل در حالت تکنفره را بسیار ساده میکند.

Runbow

بازی از یک گرافیک ساده با رنگ های ساده و بدون جزییات زیاد استفاده می کند، با این وجود حالت خاص بصری، زیبایی خاصی را به بازی می بخشد. شاید قرار دادن جزییات زیاد، دیدن کارکتر بر روی صفحه را برای بازیکن سخت میکرد. قسمت کنترل بازی هم ایراد بزرگی ندارد ولی کنترل پرش دوم در هوا تا حدی کم به نظر می آید و در مواردی حس می کنید که کنترل کاملی را در اختیار ندارید.,

در پایان این بازی را به همه علاقه مندان بازی های Co-op به شدت توصیه می‌کنیم. بازی کردن با دوستان و تماشای تقلای آن‌ها برای جلو افتادن از بقیه بسیار جالب خواهد بود! نکته‌ای که باید اشاره کرد، فروش بسیار پایین بازی بر روی استیم است. بازی با اینکه از قسمت آنلاین پشتیبانی می‌کند، به دلیلی فروش کم قسمت آنلاین تقریبا مرده‌ای دارد. امیدواریم با گذشت زمان افراد بیشتری با بازی آشنا شوند و قسمت آنلاین بازی به راه بیفتد.

* این بازی توسط سازنده در اختیار سایت بازیسنتر قرار داده شد.

مجموع امتیاز - 8

8

امتیاز بازی‌سنتر

نقاط قوت:
تجربه قوی پلت فرمر تا 9 نفر
مکانیک اصلی ساده ولی جذاب که بازی را به تنهایی از حالت پلت فرمر ساده خارج می کند
انواع و اقسام مد های بازی
نقاط ضعف:
کنترل مشکل دار در بعضی مواقع
شاید گرافیک ساده بازی برای همه جذاب نباشد
قسمت آنلاین تقریبا مرده بازی

User Rating: Be the first one !

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا