ایکس باکس وانبررسی

نقد و بررسی Metal Gear Survive

داستان جدایی کوجیما و کونامی یکی از اتفاقات عجیب صنعت گیم در چند سال گذشته بود، موضوعی که آینده سری «Metal Gear» را در هاله‌ای از ابهام قرار داد. هر چند کونامی بعد از این ماجرا بیکار نماند و به سرعت نسخه جدیدی از این سری را معرفی کرد، چیزی که کمتر کسی انتظار آن را داشت. «Metal Gear Survive» که راهی متفاوت با نسخه‌های اصلی را در پیش گرفته تلاش کرده این سری را بدون خالق آن در مسیر جدیدی پیش ببرد، کاری که به نظر چندان آسان نمی‌آید.

حوادث پایانی «Ground Zeroes» آغازی است بر داستان این نسخه، پس از حمله مزدوران «XOF» به «مادربیس» و نابودی آن‌جا و در حین شلیک به هلی‌کوپتر حاوی «بیگ باس»، ناگهان سیاه چاله‌ای در آسمان پدیدار می‌شود که سربازان زنده و کشته‌ شدگان نبرد به درون آن کشیده می‌شوند. قهرمان داستان که در آخرین لحظه توانسته بیگ باس را از مرگ حتمی نجات دهد، حال باید در دنیای ویرانه «Dite» با سیل بی پایان موجودات زامبی مانند مبارزه کرده و راهی برای فرار از این جهنم بیابد. داستان در ابتدا به خوبی روایت می‌شود، شخصیت‌های جدید، با وجود این‌که به جذابیت شخصیت‌های اصلی سری نیستند، به خوبی معرفی شده و کات‌ سین‌های طولانی به سبک عناوین قبلی، نوید یک داستان جذاب را می‌دهند. اما بعد از این شروع خوب، فرم روایت عوض شده و دیگر خبری از صحنه‌های سینمایی مهیج نیست و در عوض شیوه روایت از طریق صفحه‌های ثابت متن و دیالوگ روایت می‌شود که برخی از آن‌ها چنان طولانی و بی هدف هستند که گاهی آرزو می‌کنید ای کاش همان داستان نصفه و نیمه نیز در بازی وجود نداشت!

 width=810 height=456 data-src=https://www.bazicenter.com/wp-content/uploads/2018/03/metal-gear-survive-2-1024x576.jpg class=

مجموع امتیاز - 6

6

امتیاز بازی‌سنتر

نقاط قوت:
جستجوی منابع و امکانات فراوان جهت استفاده از آن‌ها
مراحل دفاع از کمپ اصلی هیجان‌انگیز هستند
نقاط ضعف:
طراحی ضعیف اکثر مراحل و ماموریت‌ها
پایین آمدن سریع سطح گرسنگی و تشنگی و نیز اکسیژن در بسیاری موارد در پیشبرد بازی اختلال ایجاد می‌کند
تکراری شدن روند بازی
هوش مصنوعی متغیر دشمنان

User Rating: Be the first one !

محمد شکری

گیم، کتاب، فیلم، فوتبال

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.