ایکس باکس وانبررسی

نقد و بررسی Guardians of the Galaxy – Episode 5: Don’t Stop Believin’

«Don’t Stop Believin’» به عنوان آخرین قسمت از «Guardians of the Galaxy»، خاتمه‌ای بر داستان فصل اول این سری بوده و بازیکنان را پس از نزدیک به هفت ماه از عرضه اولین قسمت، با پایان کار محافظین آشنا می‌کند. در این مطلب علاوه بر نقد قسمت پنجم، مرور خلاصه‌ای نیز بر روی سری داشته‌ایم و آن را به عنوان یک محصول یکپارچه، بررسی کرده‌ایم.

قسمت چهارم با جدایی اعضای گروه و کشتار وحشیانه‌ای که «Hala» در کهکشان به راه انداخته به پایان رسید، حال پیتر برای نابودی او چاره‌ای ندارد که دوباره محافظین را در کنار یکدیگر جمع کرده و به این جنون برای همیشه پایان دهد. برخلاف قسمت قبل که روند داستان بسیار کند دنبال می‌شد، در این‌جا ماجرایی که درگیر آن هستید تمام خواهد شد و جواب سوال‌هایی که در طول قسمت‌های پیشین مطرح گردید را خواهید دانست. هر چند بخش انتهایی، آن‌ چنان که باید خوب کار نشده و انتظار دیدن پایانی به مراتب درگیر کننده‌تر می‌رفت و مشاهده چیزی که سازنده به عنوان حسن ختام بازی در نظر گرفته، همان بود که بسیاری از بازیکن‌ها انتظار آن را داشتند. در مجموع داستان این سری را باید نقطه قوت آن دانست، ترکیب مناسب طنز و اکشن، در کنار شخصیت‌های عالی که هر یک به خوبی به بازیکن معرفی شده و شما را در هر قسمت برای دانستن ادامه ماجرا، مشتاق نگاه می‌دارد. بخش‌هایی که گوشه‌ای از گذشته هر شخصیت را نشان می‌دهد، موجب می‌گردد که با هدف و دلیل اعضا برای پیوستن به محافظین آشنا شوید و البته بار احساسی داستان نیز بر دوش همین سکانس‌ها قرار دارد. دیالوگ‌هایی که شخصیت‌ها رد و بدل می‌کند با هوشمندی نگارش شده و حس طنز در تمام قسمت‌های بازی موج می‌زند و البته تا جای ممکن از اغراق در این مورد نیز دوری شده است.

 width=810 height=456 data-src=https://www.bazicenter.com/wp-content/uploads/2017/11/1-1-1024x576.jpg class=

Don’t Stop Believin’ پایان قابل قبولی برای سری بوده و البته مشکلات اصلی قسمت‌های قبل را در این شماره نیز شاهد هستیم. Guardians of the Galaxy را می‌توان تجربه‌ای خوب قلمداد کرد که داستان و شخصیت‌پردازی عالی آن، برای بسیاری جالب توجه خواهد بود. اگر سازنده توجه بیشتری به بخش‌های اکشن و جستجو در محیط انجام می‌داد، این بازی پتانسیل تبدیل شدن به یکی از بهترین عناوین Telltale را داشت، اما در حال حاضر «خوب»، مناسب‌ترین کلمه برای وصف آن است.

نقد و بررسی بازی Guardians of the Galaxy بر اساس نسخه ارسالی سازنده برای وبسایت بازی‌سنتر نوشته شده است.

مجموع امتیاز - 7

7

امتیاز بازی‌سنتر

نقاط قوت:
داستان و روایت مناسب
بخش‌های بازگرداندن افراد گروه، به خوبی طراحی شده است
تاثیر برخی انتخاب‌ها در پایان بازی
نقاط ضعف:
جستجو در محیط خسته کننده است
پایان نه چندان جالب

User Rating: Be the first one !

محمد شکری

گیم، کتاب، فیلم، فوتبال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.