بررسیپلی استیشن 4

نقد و بررسی FIFA 18

نوشتن مقدمه برای نقد عناوین ورزشی سالانه، کار بیهوده‌ای به نظر می‌آید و سری محبوب «FIFA» نیز از این قاعده مستثنا نیست. نگاهی انداخته‌ایم به پنجمین فوتبال نسل هشتمی «Electronic Arts»، که حس دوگانه‌ای نسبت به آن داریم. این شماره از یک سو همانند نسخه‌های قبل سرگرم کننده است، اما از سویی دیگر به معنی واقعی کلمه چیزی به اسم پیشرفت در آن دیده نمی‌شود. مسلما ماحصل کار امسال تیم سازنده صفر مطلق نیست اما راضی کننده هم به نظر نمی‌رسد. چرا؟

اگر یک سلسه مراتب برای فیفا در این چند سال در نظر بگیریم، می‌توان گفت FIFA 12 یک انقلاب در این سری به حساب می‌آید و FIFA 17 یک تغییر مهم. نظرات در قبال نسخه‌هایی که مابین این دو منتشر شده‌اند متفاوت است؛ مثلا FIFA 15 از نظر درصد زیادی از گیمرها یک فاجعه تمام عیار بود و FIFA 16 بازی‌ خوبی به حساب می‌آمد. در مورد نسخه اخیر باید گفت که FIFA 18، فقط یک «گذر» است بدون کوچک‌ترین پیشرفت خاصی. مشکل اصلی این‌جاست که EA هرنسخه فیفا را قبل از انتشار، بیش از چیزی که واقعا هست نشان می‌دهد و آن‌هایی که علاقه‌ای به مود «آلتیمیت تیم» ندارند از این فیفا که گفتیم تنها یک گذر است، به قدر کافی لذت نخواهند برد، زیرا بازی به معنی واقعی کلمه در خارج از مود آلتیمیت تیم، مشغول درجا زدن به خاطر کم‌کاری سازنده است. به طور مثال در تبلیغات Career Mode ذکر شد که مراحل مذاکره به شکل تصویری شده که از هیچ، بهتر به نظر می‌رسد، اما موقعی که یک سلسه مراتب کاملا تکراری و بدون شنیدن حتی یک خط دیالوگ را قرار است به مدت یک سال طی کنید، مسلما خسته خواهید شد. بخش کریر مود هم‌چنان از نقاط ضعف متعددی رنج می‌برد، مدت‌هاست چیز خاص و دندان گیری به آن اضافه نشده و بازی در بعد لایسنس لیگ‌های معتبر به غیر از انگلستان، خوب کار نکرده است. تیم سازنده اسکوربورد و طراحی اختصاصی ترکیب اولیه تیم‌های لالیگای اسپانیا را هم اضافه کرده، اما استادیوم‌ها و چهره‌ها دست نخورده هستند. اوضاع وقتی فاجعه‌تر می‌شود که می‌بینید چهره بعضی از بازیکنان فیکس تیم‌های پارتنرشیپ فیفا یعنی رئال مادرید و اتلتیکو، به صورت دست ساز هستند، بازیکنانی مانند کاسمیرو، مارکو آسنسیو، متئو کواچیچ، یان اوبلاک و یانیک کاراسکو!

 width=810 height=456 data-src=https://www.bazicenter.com/wp-content/uploads/2017/10/1-6-1024x576.jpg class=

 width=810 height=475 data-src=https://www.bazicenter.com/wp-content/uploads/2017/10/423363-1024x601.jpg class=

 width=810 height=456 data-src=https://www.bazicenter.com/wp-content/uploads/2017/10/fut18-iconratings-ronaldo-lg-1024x576.jpg class=

 width=810 height=456 data-src=https://www.bazicenter.com/wp-content/uploads/2017/10/3-6-1024x576.jpg class=

نویسنده: محمد سپهری

مجموع امتیاز - 7

7

امتیاز بازی‌سنتر

نقاط قوت:
پيشرفت سيستم دفاعي و چالش بزرگی كه پيش روی بازیکن قرار می‌دهد
برداشتن گام‌های مثبت جهت بهبود بخش داستانی
طراحی خوب تماشاگران
نقاط ضعف:
كم‌كاری تيم سازنده در طراحی چهره‌ها
دست نخورده باقی ماندن بيشتر مودها
بازی با وجود اين كه براي فيفابازها ضعيف نيست اما كاملا مشغول درجا زدن است

User Rating: Be the first one !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.