ایکس باکس وانبررسی

نقد و بررسی Far Cry 5

شماره سوم «Far Cry» جز یکی از موفق‌ترین عناوین شرکت «یوبی‌سافت» و یکی از بهترین عناوین نسل گذشته به حساب می‌آید. عنوانی که باعث شد یوبی‌سافت فرمولی جدید در ساخت بازی‌های اپن‌ورلد را به دست آورد. بعد از عرضه نسخه چهارم فارکرای و «پرایمال» مشخص شد که کمپانی یوبی‌سافت دنبال استفاده از فرمول موفق شماره سوم برای ساخت شماره‌های بعدی این سری است. ساخت عناوینی اپن ورلد که بازیکن را در محیطی بزرگ برای از پا درآوردن شخصیت اصلی آن که قطعاً یک بیمار روانی است، قرار می‌دهد. هر چند شماره چهارم تا حدودی موفق شد تا ایده‌های شماره سوم را یک‌بار دیگر به خوبی پیاده کند اما در عمل می‌توان از آن به عنوان یک «کپی برابر اصل» نام برد. عنوانی که بدون هیچ‌گونه نوآوری و فقط با تغییر محیط بازی منتشر شد. حال در سال ۲۰۱۸پنجمین شماره «فارکرای» با وعده تغییر و مخصوصاً آزادی عمل منتشر شده که در ادامه این مطلب قصد داریم صحت این موضوع را بسنجیم و به نقد و بررسی بازی بپردازیم.

 width=810 height=440 data-src=https://www.bazicenter.com/wp-content/uploads/2018/03/04-1024x556.jpg class=

 width=810 height=456 data-src=https://www.bazicenter.com/wp-content/uploads/2018/03/66-1024x576.jpg class=

نویسنده: بهرام بی غرض

نقد و بررسی بازی Far Cry 5 بر اساس نسخه ارسالی سازنده برای وبسایت بازی‌سنتر نوشته شده است.

مجموع امتیاز - 8

8

امتیاز بازی‌سنتر

نقاط قوت:
گیم‌پلی ناب و جذاب همراه با شوتینگ عالی
گرافیک چشم نواز
شخصیت پردازی مناسب شخصیت‌های منفی
محیط جهان باز زنده و با جزییات
نقاط ضعف:
مشکلات هوش مصنوعی
شخصیت پردازی بد یاران خودی
گاهی احساس می‌کنید بازی بسیار شبیه شماره‌های قبل است

User Rating: 5 ( 1 votes)

بهرام بی غرض

Journalist and Video game critic at @bazicenter and @bazinama | XBL gamertag: Bahram

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. نقد این بازی رو تازه خوندم قلم های زیادی ازش نخوندم اما سایت شما چون حجت تمام هست و عضو متا برای همین بهترین قلم رو دارید واقعا خیلی خوب نقد میکنید قلم میزنید و باعث افتخار که در متا اسم سایت ایرانی کنار گیم اسپات ای جی ان و ….خوب بگذریم من بعد پنج سال از عرضه بازی تازه موفق شدم از گیم پس دان کنم واقعا جدا فضای بازی های یوبی سافت جادویی هست امکان نداره من بازی های یوبی رو پلی بدم م غرق در حال هوای محیط نشم چرخه اب هوا دقیقا اون حالت یک دهکده در غروب صبح شب هوای بارانی افتابی رو میده حتی زاویه خورشید البته موتور دنیا هم که موتور اساسین کرید هم اگه اشتباه نکنم هست فضای بیشتری رو برای رندر در اختیار بازی ساز میده یوبی با این انجین بازی های اوپن ورد عالی خلق می‌کنه فضا سازی بی نظیر فقط تعجیل در ساخت مشکلات فنی به وجود میاره فشار ناشر رو تیم توسعه برای عرضه در زمان مقرر باگ مشکلات فنی بی شمار به وجود میاره همه دوست داریم یوبی دوباره شاهکار اساسین کرید دو فارکرای سه و حتی پنج اسپیلینتل سل دوهزار سیزذه رمبو سیکس وگاس رو دوباره خلق کنه یوبی سافت واقعا نیاز به تغییر نگرش داره والا نابود میشه رفتن جید ریموند نویسنده اساسین کرید و رفتن نویسنده فارکرای و دیگر بزرگان از این کمپانی استودیو ها مخصوصا استودیو مونترال رو دچار ضعف شدید میکنه مشکل یوبی الان ای پی جدید نیست بلکه زنده کردن ای پی های جوندارش و ستون های صنعت گیم که خودش خلق کرد هستش چند تا اساسین کرید دادن پشت هم هنر نیست میتونست نهایت رو دوتا کار کنه یا یدونه اما کیفیت بالا کمیت و کیفیت بالانس کردن خیلی مهمه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.