ایکس باکس وانبررسی

نقد و بررسی Batman: The Enemy Within — Episode 3: Fractured Mask

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال 2017، «Telltale Games» نیز روند عرضه بازی‌های خود را سرعت بخشیده و حال به میانه راه «Batman: The Enemy Within» رسیده‌ایم . «Fractured Mask» سومین قسمت از سری بوده و تلاش می‌کند داستان را در مسیر تازه‌ای قرار داده و با بازگشت یکی از شخصیت‌های معروف، جان دوباره‌ای به این اثر ببخشد.

بروس وین که با نفوذ در گروه خلافکاران گاتهام، سعی دارد پرده از راز آن‌ها بردارد، متوجه می‌شود که ریدلر کلید تمام ماجراها بوده و هارلی و رفقایش سعی دارند که کار نیمه تمام او را به پایان برسانند. با ورود «Catwoman» داستان رنگ و بوی تازه‌ای به خود می‌گیرد و بروس که در سری قبل رابطه عاشقانه‌ای با او برقرار کرده بود، نمی‌داند که هدف اصلی وی از برگشت به گاتهام و کمک به هارلی چیست. از آن سو جیمز گوردون به بروس مظنون شده و سعی دارد تا به نحوی وی را به دام اندازد و تلاش‌های بتمن برای منصرف کردن او، کافی نیست. حضور Catwoman یا همان سلینا و رابطه‌اش با بروس، نقش مهمی در پیشبرد داستان این قسمت دارد و شما در برخی بخش‌ها می‌توانید نحوه ارتباط این دو را تا حدی تغییر دهید، ارتباطی که بخشی از آن به زندگی شخصی بروس و علاقه‌ قلبی‌اش به سلینا مربوط می‌شود. نکته جالب ماجرا روبرو شدن جان (همان جوکر معروف) و بتمن است که هنوز به دشمن‌ یکدیگر تبدیل نشده‌اند و دیدن نقطه شروع رابطه این دو از نگاه Telltale می‌تواند جالب توجه باشد. در مجموع باید ارتباط بین بروس و سایر شخصیت‌های اصلی را از نکات مهم بازی دانست و سازنده در این بخش به خوبی از پس وظایف خود برآمده و با قرار دادن دیالوگ‌ها و حق‌ انتخاب‌های مختلف، سعی کرده که بروس را به اندازه بتمن، مهم جلوه دهد.

 width=810 height=416 />موضوعی که در همان ابتدا شما را ناامید خواهد کرد، دیدن نتیجه انتخاب مهمی است که در انتهای قسمت قبل انجام داده بودید. شما در آن بخش باید میان هارلی یا بین، یکی را انتخاب کرده و دیگری در محاصره افراد پلیس قرار می‌گرفت. حال در شروع این قسمت خواهید دید که انتخاب شما هیچ گونه تاثیری در روند داستان نداشته و در همان ابتدای کار، هر تصمیمی گرفته باشید، شخص رها شده خود را از مهلکه نجات داده و دوباره به جمع اعضای گروه برمی‌گردد! حتی سازنده به خود زحمت نداده که شما چند دقیقه‌ای تصور کنید که انتخاب مهمی انجام داده‌اید و به محض شروع بازی، حسابی توی ذوقتان خواهد زد! این موضوع بر روی سایر انتخاب‌ها نیز تاثیر خواهد گذاشت و این حس را به وجود می‌آورد که عملا هیچ کدام از تصمیمات شما، بر روی روند بازی تاثیرگذار نخواهد بود، چیزی که البته در میان بسیاری از عناوین Telltale رواج دارد! روند گیم‌پلی با قسمت قبل اندکی فرق داشته و این بار بین حضور بتمن و بروس، تعادل خوبی برقرار شده است. از آن مهم‌تر این‌که بازی صرفا به صحبت کردن و صحنه‌های اکشن محدود نشده و در برخی بخش‌ها باید محیط را جستجو کرده و معماهای ساده‌ای را حل کنید که حداقل از یکنواخت شدن روند بازی، جلوگیری می‌کند. صحنه‌های اکشن در این قسمت کم تعداد هستند اما در یکی از بخش‌ها شاهد یکی از بهترین لحظات اکشن این سری خواهید بود که با توجه به شخصی که با او مبارزه می‌کنید و حسی که در شما ایجاد خواهد کرد، لحظه هیجان انگیزی را مشاهده خواهید نمود.</p><p style= width=810 height=456>Fractured Mask با حضور Catwoman و دادن نقش بیشتری به بتمن، داستان را وارد مرحله‌ تازه‌ای می‌کند، هر چند تاثیر نداشتن انتخاب‌های قسمت قبل این حس را به وجود می‌آورد که ممکن است سایر انتخاب‌های این قسمت نیز تاثیری در ادامه داستان نداشته باشد.</p><p><span style=نقد و بررسی بازی Batman: The Enemy Within بر اساس نسخه ارسالی سازنده برای وبسایت بازی‌سنتر نوشته شده است.

مجموع امتیاز - 7

7

امتیاز بازی‌سنتر

نقاط قوت:
حضور Catwoman
تعادل خوب بین حضور بروس و بتمن
نقاط ضعف:
نداشتن تاثیر انتخاب‌های قسمت قبل بر روی داستان

User Rating: Be the first one !

محمد شکری

گیم، کتاب، فیلم، فوتبال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا