ایکس باکس وانبررسی

نقد و بررسی Batman: The Enemy Within – Episode 4: What Ails You

چهارمین قسمت از سری «Batman: The Enemy Within» با اندکی تاخیر روانه بازار شده و به نظر می‌آید سازنده سعی کرده با صرف زمان بیشتر، روند ثابتی که در قسمت‌های پیشین وجود داشت را اندکی بهبود بخشیده و راه را برای یک پایان خوب بر این سری هموار کند. با تجربه همان دقایق ابتدایی بازی، متوجه خواهید شد که این قسمت پیشرفت‌هایی نسبت به قبل داشته و شما را برای یک تجربه بهتر، مشتاق نگه می‌دارد.

 width=در انتهای قسمت قبل، «هارلی» که به «بروس» مظنون شده بود وی را درون یکی از محفظه‌های مخصوص «فریز» زندانی کرد تا به زندگی‌اش خاتمه دهد. با شروع این قسمت شما باید با فرار از تله هارلی، جلوی دست یافتن او و گروهش به ویروسی مرموز را بگیرید. بروس که در می‌یابد به تنهایی نمی‌تواند از پس هارلی و دار و دسته‌اش برآید، در نقش «بتمن» و به کمک «کت وومن» به سمت آن‌ها هجوم می‌آورد ولی نتیجه کار آن چیزی نیست که او انتظار دارد! برخلاف قسمت قبل که رابطه بروس و «سلینا» نقطه عطف داستان بود، در اینجا فرصت چندانی به سلینا داده نشده و داستان بیشتر بر روی روند تبدیل شدن «جان دو» به «جوکر» تمرکز دارد و سازنده به شکل هنرمندانه‌ای در طول این قسمت پیش رفتن جوکر به سمت دیوانگی را به نمایش می‌گذارد. نکته دیگری که سازنده بر آن تاکید داشته، نشان دادن بخش‌هایی از رازهای «The Agency» بوده و بروس با حقایق بسیاری در مورد این سازمان و «آماندا والر» روبرو خواهد شد. در مجموع داستان در این قسمت به نقطه اوج خود رسیده و شاهد وقایع بسیار جالبی در طول بازی خواهید بود که اگر همین روند را در قسمت بعدی نیز شاهد باشیم، باید منتظر دیدن یک پایان فوق‌العاده برای این سری بمانیم.

در این قسمت بتمن نقش بیشتری نسبت به بروس ایفا می‌کند و این امر موجب شده که سکانس‌های اکشن نسبتا بیشتر از قبل دنبال شده و شاهد یکی از بهترین لحظات اکشن در بین تمام قسمت‌های این سری باشید، مانند لحظه‌ای که در آن بتمن و کت وومن به جنگ هارلی، بین و فریز رفته و یک نبرد ناب و نفس‌گیر را برای شما به ارمغان می‌آورند! سایر قسمت‌ها همانند قبل دنبال شده و بروس با صحبت با «آلفرد» و دیگر شخصیت‌ها و نیز استفاده از سرنخ‌هایی که به دست آورده‌، بخش‌هایی از گره‌های داستان را باز خواهد کرد. مراحلی که در این قسمت در آن‌ها به گشت و گذار می‌پردازید تنوع خوبی داشته و با توجه به سپری شدن اکثر دقایق در طول شب، همان فضاسازی که از سری بتمن در نظر دارید را مشاهده خواهید کرد. البته یکی از ایرادات بازی کمرنگ شدن پازل‌های نسبتا جالب قسمت‌های پیشین بوده که قبل از تجربه بازی انتظار داشتیم کیفیت آن‌ها بهتر از قبل شده باشد ولی متاسفانه به صورت کلی از جریان این قسمت حذف شده‌اند.

 width=روابط بین شخصیت‌ها و تصمیماتی که در طول بازی خواهید گرفت تاثیر خوبی در شیوه روایت داستان داشته و شاید شما نیز از دیدن پایان‌های متفاوت این قسمت هیجان زده شوید! هر چند به نظر می‌آید در نهایت شاهد یک جوکر واحد در قسمت پنجم و نهایی باشیم ولی تصمیماتی که شما در قبال او می‌گیرید در سکانس پایانی بسیار تاثیرگذار بوده و شاهد صحنه‌های سینمایی و اکشن متفاوتی خواهید بود و دیدن تاثیر هر کدام از انتخاب‌ها در صحنه پایانی می‌تواند جالب باشد. با توجه به این قضیه باید امیدوار بود که تاثیر روابط شما با سایر شخصیت‌ها نیز در قسمت نهایی موجب شکل‌گیری پایان‌های چندگانه و متفاوت باشد و شما را وادار کند که بازی را چندین بار انجام دهید!

«Batman: The Enemy Within – Episode 4: What Ails You» با تمرکز بیشتر بر روی بتمن و نیز نشان دادن بخش‌هایی از دیوانگی‌ جوکر، به خوبی توانسته خود را بالاتر از قسمت‌های قبل قرار داده و طرفداران سری را برای دیدن آخرین قسمت، مشتاق نگه دارد. اگر قسمت پایانی بتواند کیفیت بالاتری نسبت به What Ails You از خود نشان دهد، آن‌گاه می‌توان این سری را در زمره بهترین ساخته‌های Telltale قرار داد.

نقد و بررسی بازی Batman: The Enemy Within بر اساس نسخه ارسالی سازنده برای وبسایت بازی‌سنتر نوشته شده است.

مجموع امتیاز - 8

8

امتیاز بازی‌سنتر

نقاط قوت:
و سرانجام دیدار با جوکر واقعی!
تاثیر تصمیمات و انتخاب‌ها بر بخش‌های پایانی
آماده کردن بازیکنان برای قسمت نهایی
نقاط ضعف:
حذف شدن پازل‌ها از این قسمت

User Rating: Be the first one !

محمد شکری

گیم، کتاب، فیلم، فوتبال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.