ایکس باکس 360بررسی

بررسی بازی Kung Fu Panda 2: The Video Game

معمولا بازی هایی که از روی فیلم ساخته می شوند چندان جالب از آب در نمی آیند. این جمله کلیشه ای را بارها شنیده ایم و گویا دوباره نیز باید آن را بشنویم! Kung Fu Panda 2: The Video Game آخرین بازی/فیلمی است که روانه بازار شده و نتیجه کارش همانند اکثر آثار این دسته کاری نسبتا ضعیف و خسته کننده می باشد. نسخه X360 این بازی منحصرا برای Kinect طراحی شده ولی با این وجود نمی تواند موفقیت چندانی را به دست آورد. داستان بازی متفاوت با داستان فیلم می باشد و در آن باید به همراه Po و گروهش به دنبال ماجرای جدیدی بروید. داستان با وجود ساده بودن نسبتا جالب روایت می شود و از معدود بخش های مثبت بازی به شمار می آید. جو طنز فیلم در بازی نیز وجود دارد و حرکات و صحبت های Po همچنان جالب و خنده دار می باشد.

Kung Fu Panda 2 یکی از معدود بازی های کینکت است که دارای روند مرحله ای بوده و به صورت ترکیبی از مینی گیم های مختلف نمی باشد. قسمت اصلی گیم پلی بازی به بخش مبارزات تعلق دارد و در این قسمت شما باید به کمک ضربات دست و پا به مصاف دشمنان بروید، همچنین ضربات ترکیبی نظیر ضربه زدن در حین پرش نیز امکان پذیر می باشد. دفاع کردن و جاخالی دادن نیز از جمله بخش های اصلی بازی بوده و چندین نمونه روش برای دفاع و جاخالی دادن در بازی وجود دارد. بازی از لحاظ نوع و تنوع ضربات مشکلی ندارد بلکه مشکل اصلی بازی سیستم مبارزات آن می باشد. مبارزات بازی تقریبا شبیه بازی های نوبتی بوده و در هر لحظه تنها با یک دشمن مبارزه می کنید و در یک زمان مشخص حمله و سپس در برابر ضربات دشمن دفاع خواهید کرد. این روش در چند مبارزه اول جالب و هیجان انگیز است ولی بعد از آن به شدت تکراری می شود به طوری که بعد از چند ساعت دیگر تمایلی به ادامه بازی پیدا نمی کنید. مشکل اصلی بازی این است که برای حمله و دفاع باید منتظر دستور بازی بمانید و مثلا در حین دفاع کردن اجازه زدن ضربات بدل و ناگهانی به دشمنان را ندارید. یکی دیگر از مشکلات این بخش شباهت زیاد دشمنان به یکدیگر می باشد و با وجود اینکه از لحاظ ظاهری بین دشمنان تفاوت وجود دارد ولی از نظر شیوه حمله و دفاع کاملا شبیه به یکدیگر بوده و یکی دیگر از دلایل تکراری شدن بازی همین امر می باشد. بعد از زدن ضربات کافی به دشمنان می توانید از Finisher های جالب Po لذت ببرید همین طور با صدا زدن Monkey یا Tigress شاهد هنرنمایی آن ها در نابودی دشمنان خواهید بود! هر چند سیستم مبارزه بازی تعریف چندانی ندارد ولی در عوض سیستم تشخیص ضربات بسیار خوب عمل کرده و اکثر حرکات شما توسط Kinect به خوبی تشخیص داده می شود و حداقل باعث می شود که تا انتهای بازی از این نظر مشکلی نداشته باشید.

علاوه بر بخش مبارزات، بازی دارای چند مینی گیم نیز می باشد. یکی از این مینی گیم ها ارابه سواری است و شما باید در یک مسیر مشخص به کمک ارابه به دنبال دشمنان بروید. در این قسمت باید با حرکت کردن به چپ و راست و همین طور پرش و نشستن، از برخورد ارابه با موانع موجود در مسیر جلوگیری کرده و در این حین اشیایی که دشمن به طرف شما پرتاب می کند را دفع کنید. این بخش از بازی نسبتا جالب بوده و در طول بازی چندین بار با آن برخورد خواهید کرد که تنوع خوبی به گیم پلی بازی می دهد. دیگر مینی گیم بازی پختن غذا می باشد! این قسمت چیزی شبیه بازی های استراتژی آرکید است به نحوی که باید به مشتری های هر میز در مدت زمان کوتاهی غذای دلخواه او را برسانید تا امتیاز بیشتری کسب کنید. طراحی این بخش به خوبی قسمت ارابه سواری نبوده و اکثر حرکات Po شانسی می باشد. یکی دیگر از بخش های ضعیف بازی طراحی منوها است. منوهای بازی اندازه کوچکی دارند و با توجه به اینکه برای انتخاب منوها باید از هر دو دست خود استفاده کنید در بسیاری مواقع انتخاب های شما اشتباه از کار در می آید. دیگر مشکل بازی وجود لودینگ های بسیار زیاد می باشد، هر چند دقیقه یک بار شاهد یک لودینگ اعصاب خردکن می باشید که بعد از مدتی به کابوسی برای شما تبدیل خواهد شد! بعد از به پایان رساندن بازی شما می توانید از بخش Free Play مینی گیم ها و مبارزات بازی را دوباره انجام دهید، همچنین بخشی نیز برای تست مهارت شما در انجام حرکات رزمی وجود دارد که این قسمت ها به دلیل تکراری بودن بخش اصلی بازی جذابیت چندانی برای شما نخواهد داشت.

از نظر گرافیکی بازی در سطح نسبتا خوبی قرار داشته و از جمله بازی های خوب Kinect به شمار می آید. شخصیت های بازی به خوبی طراحی شده اند و انیمیشن حرکات Po کیفیت بالایی دارد. طراحی محیط های بازی نیز قابل قبول می باشد. صحنه های نمایشی بازی بسیار خوب ساخته شده اند و با توجه به مدت زمان مناسبی که دارند باعث خستگی شما نخواهند شد. در صداگذاری بازی از دوبلورهای مناسبی استفاده شده و با وجود اینکه نتیجه کار آن ها با دوبله فیلم فاصله دارد ولی با این وجود صداگذاری فیلم از کیفیت خوبی برخوردار است. موسیقی بازی کاملا معمولی بوده و برتری خاصی نسبت با سایر قسمت های بازی ندارد.

Kung Fu Panda 2 از آن دست بازی هایی می باشد که ایده خوبی دارند ولی در پیاده سازی این ایده شکست می خورند. هماهنگ سازی بازی با Kinect بسیار خوب صورت پذیرفته و اکثر ضربات و حرکات شما بوسیله Kinect به درستی تشخیص داده می شود ولی مشکل اصلی بازی سیستم مبارزه ضعیف و خسته کننده آن می باشد به طوری که مبارزات با وجود کوتاه بودن بخش داستانی بازی به سرعت تکراری می شوند. دیگر بخش ها نیز نمی توانند کمک چندانی به جذاب شدن گیم پلی کنند. داستان خوب و صحنه های نمایشی جالب از دلایلی است که باعث می شود بازی را تا انتها پیش ببرید ولی با این وجود می توان گفت این بازی در بهترین حالت یک بازی متوسط بوده که تنها می تواند برای یکی، دو ساعت برای شما لذت بخش باشد. ,پاندای خسته!,پاندای خسته!,

معمولا بازی هایی که از روی فیلم ساخته می شوند چندان جالب از آب در نمی آیند. این جمله کلیشه ای را بارها شنیده ایم و گویا دوباره نیز باید آن را بشنویم! Kung Fu Panda 2 آخرین بازی/فیلمی است که روانه بازار شده و نتیجه کارش همانند اکثر آثار این دسته کاری نسبتا ضعیف و خسته کننده می باشد. نسخه X360 این بازی منحصرا برای Kinect طراحی شده ولی با این وجود نمی تواند موفقیت چندانی را به دست آورد. داستان بازی متفاوت با داستان فیلم می باشد و در آن باید به همراه Po و گروهش به دنبال ماجرای جدیدی بروید. داستان با وجود ساده بودن نسبتا جالب روایت می شود و از معدود بخش های مثبت بازی به شمار می آید. جو طنز فیلم در بازی نیز وجود دارد و حرکات و صحبت های Po همچنان جالب و خنده دار می باشد.

مجموع امتیاز - 5

5

امتیاز بازی‌سنتر

نقاط قوت:
صحنه های نمایشی جالب
نقاط ضعف:
گیم پلی ضعیف

مبارزات خسته کننده کوتاه بودن بازی

User Rating: 4 ( 1 votes)

محمد شکری

گیم، کتاب، فیلم، فوتبال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.