ایکس باکس 360بررسی

بررسی بازی Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2

آخرین بازی از سری هری پاتر همزمان با نمایش آخرین فیلم به بازار عرضه شده و با توجه به ضعیف بودن نسخه قبل و مشکلات فراوان آن و همچنین فاصله اندک بین دو نسخه اکثر بازیکن ها انتظار یک بازی ضعیف دیگر از این سری را دارند و باید گفت که انتظار آن ها کاملا به جا بوده است! این نسخه از بازی نیز نتوانسته حتی به یک بازی متوسط نزدیک شود و به یک بازی ناامید کننده و بسیار ضعیف دیگر تبدیل شده است.

داستان بازی در ادامه قسمت قبل رخ می دهد و هری در پی تلاش خود برای نابودی سایر جان پیچ ها به گشت و گذار در دنیای جادویی ادامه داده و در نهایت به هاگوارتز می رود. ولدمورت نیز برای دستیابی به قدرت نهایی و تسلط کامل بر دنیای جادویی سعی در نابودی هری پاتر دارد. داستان بازی همانند نسخه قبل بسیار سریع و در برخی موارد سردرگم کننده روایت می شود که این مشکل باعث می شود حتی کسانی که کتاب های سری را مطالعه کرده اند لذت چندانی از داستان بازی نبرند.,,همانند شماره قبل در این بازی نیز با یک گیم پلی خطی و مبارزات پرتعداد روبرو هستیم. البته باید گفت مبارزات بازی دقیقا به همان بدی Part 1 می باشد. شما در طول بازی باید با لشکر تمام نشدنی مرگ خواران مبارزه کنید و این مبارزات بدون هیجان و بی وقفه به سرعت برای شما کسل کننده خواهد شد و پس از چند دقیقه از انجام بازی پشیمان می شوید! روند غیر منطقی بازی در این شماره نیز ادامه دارد و وردها در واقع کار اسلحه های گرم در سایر بازی های شوتر را انجام می دهند و در تمام طول بازی این حس را دارید که در حال بازی کردن یک شوتر سوم شخص هستید تا یک بازی با تم فانتزی و جادویی. همانند نسخه قبل در این بازی نیز از انوع وردها استفاده می کنید که این وردها به راحتی از تمام سلاح های سنگینی که در بازی های اکشن دیده اید قوی تر هستند. علاوه بر وردهای شماره قبل در این بازی وردهای جدیدی افزوده شده اند که از جمله آن ها، وردی است که دقیقا شبیه تیربار عمل کرده و بدون وقفه به سوی دشمنان شلیک می کند. وردی دیگری نیز در بازی وجود دارد که همانند موشک های رهگیر بوده و دشمن را تعقیب کرده و به وی اصابت می کند، احتمالا اگر شماره دیگری از بازی در کار بود باید شاهد استفاده از پشتیبانی هوایی یا موشک های رادارگریز در بازی نیز بودیم!

بازی کاملا خطی بوده و تعداد دشمنان در هر مرحله بسیار زیاد است، ولی به دلیل هوش مصنوعی فوق العاده ضعیف دشمنان و طراحی بد مراحل انجام این بازی کوتاه به سرعت برای شما عذاب آور خواهد شد. هوش مصنوعی دشمنان بازی در حد غول های غارنشینی است که در مراحل انتهایی با آن ها روبرو می شوید! تنها کاری که مرگ خوارها انجام می دهند هجوم به سمت شما و شلیک وردهای پیاپی می باشد و به ندرت پیش می آید که از سنگر گیری استفاده کنند. البته مکانیزم سنگر گیری بازی همانند نسخه پیشین بوده که در آن بین بدن شما و سنگر فاصله زیادی وجود دارد و در واقع به نظر می آید شما بر روی هوا سنگر گیری کرده اید! این ضعف در سنگر گیری در این نسخه نیز وجود دارد و باعث می شود که در بعضی مواقع شلیک های دشمنان از پشت سنگر به شما اصابت کند. ولی نکته مثبت قضیه این است که معمولا نیمی از بدن مرگ خوارها از سنگر بیرون می ماند و شما به راحتی می تواند آن ها را نابود کنید!,,بازی بسیار کوتاه است و خوشبختانه تیم سازنده سعی نکرده همانند شماره قبل با یک سری مراحل فرعی و بسیار اعصاب خردکن مدت زمان گیم پلی را افزایش دهد. در عوض برای افزایش زمان بازی شما علاوه بر هری باید با تعدادی دیگر از دوستان و یاران هری به مصاف مرگ خواران بروید که بازی در نقش این افراد نیمی از مدت زمان گیم پلی را شامل می شود. تعداد شخصیت های که به جز هری قابل بازی هستند بسیار زیاد است که از جمله آن ها می توان به جینی، هرمایونی، رون و حتی مادر رون اشاره کرد و اوضاع به گونه ای پیش می رود که در انتهای بازی هر لحظه انتظار دارید کنترل مادربزرگ پانسی پارکینسون نیز به عهده شما سپرده شود! بازی در نقش هری و سایر شخصیت ها هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارد و در واقع مراحل بازی و وردهای استفاده شده همگی شبیه به هم می باشند. در بیشتر مراحل یک یا دو همراه در کنار شما حضور دارند که بیشتر نقش تماشاچی را ایفا می کنند و هیچ کار مثبتی در طول بازی انجام نمی هند، حتی در برخی درگیری های سنگین شاهد هستید که همراهان شما در حال قدم زدن هستند و انگار به تماشای یک فیلم سینمایی نه چندان جالب آمده اند! در طول بازی تعداد Boss Fight وجود دارد که مبارزه با Boss ها هیچ تفاوتی با مبارزات عادی بازی ندارد و تنها تفاوت آن با مبارزات عادی این است که میزان سلامتی Boss ها بیشتر بوده و باید مدت زمان بیشتری جهت نابودی آن ها صرف کنید.

گرافیک بازی کاملا شبیه به نسخه قبل بوده و تفاوت خاصی با آن ندارد. طراحی محیط ها نسبتا خوب صورت پذیرفته و قابل قبول می باشد. البته محیط های داخلی کماکان از کمبود جزییات رنج می برند! طراحی چهره شخصیت ها بهتر از نسخه قبل شده و دیگر با مدل های خشک و غیر طبیعی روبرو نیستیم. چهره اکثر مرگ خوارها شبیه به هم بوده و انیمیشن حرکت آن ها نیز تفاوت چندانی با هم ندارد و به نظر میاد تنها از دو یا سه مدل جهت طراحی مرگ خوارها استفاده شده باشد. همانند نسخه قبل در این جا نیز صداگذاری شخصیت ها به خوبی انجام پذیرفته و دوبلورها به خوبی کار خود را انجام داده اند. موسیقی بازی نیز زیبا و شنیدنی می باشد و از آهنگ های فیلم برای بازی استفاده شده که باعث می شود این قسمت از بازی تنها بخش مثبت آن به شمار آید.,Harry Potter and the Deathly Hallows, Part 2 آخرین شماره اصلی از سری هری پاتر می باشد که به راحتی می تواند عنوان ضعیف ترین بازی این سری را نیز به خود اختصاص دهد. مبارزات تکراری که هیچ تفاوتی با نسخه قبل ندارد و هوش مصنوعی ضعیف دشمنان و یاران خودی از جمله عواملی است که باعث کسالت آور شدن بازی شده و موجب می شود این بازی که نهایتا 4 ساعت به طول می انجامد به یکی از عذاب آورترین تجربه های شما تبدیل شود. با وجود اینکه این بازی چند ماه پس از نسخه قبل عرضه شده ولی هیچ تفاوت خاصی با آن نسخه ندارد و حتی در برخی موارد پسرفت نیز داشته و بیشتر شبیه به یک بسته الحاقی ضعیف است تا یک بازی کامل. در نهایت باید بگوییم آخرین نسخه از سری هری پاتر تنها برای عاشقان سینه چاک این سری می تواند اندکی جالب باشد و سایر بازیکن ها باید به شدت از آن دوری کنند!

مجموع امتیاز - 3

3

امتیاز بازی‌سنتر

نقاط قوت:
بازی خیلی زود تمام می شود!
نقاط ضعف:
عدم پیشرفت نسبت به بازی قبل
گیم پلی تکراری و خسته کننده
هوش مصنوعی ضعیف دشمنان
روند غیرمنطقی و مبارزات کسل کننده

User Rating: Be the first one !

محمد شکری

گیم، کتاب، فیلم، فوتبال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.