ایکس باکس سری ایکسایکس باکس وانبررسی بازیپلی استیشن 4پلی استیشن 5کامپیوترگوگل استیدیا

بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla: Wrath of the Druids

ارائه بسته های الحاقی بزرگ و کوچک به یکی از سنت‌های سری بازی‌های Assassin’s Creed تبدیل شده و  هر کدام از این بسته‌ها معمولا روایت داستانی خاص خود را پیش گرفته و داستانی کاملا مجزا نسبت به بازی اصلی را به گیمرها ارائه خواهند کرد. Wrath of the Druids اولین بسته الحاقی بزرگ Valhalla است که به تازگی منتشر شده و به نقل از یوبی سافت در تابستان پیش رو نیز شاهد انتشار The Siege of Paris خواهیم بود. بسته‌های الحاقی سری Assassin’s Creed هیچگاه نتوانسته‌اند تا همانند بازی اصلی به محبوبیت دست پیدا کنند، سوال بزرگ این است که آیا Wrath of The Druids می‌تواند نظر گیمرها را در این باره تغییر دهد؟

برای تماشای بررسی ویدیویی بازی در یوتوب کلیک کنید

داستان اینبار گیمر را به ایرلند و شهر دوبلین خواهد برد. Eivor، شخصیت اصلی بازی با یک دعوت‌نامه اسرارآمیز توسط پادشاه دوبلین، به این شهر دعوت شده اما نمی‌داند که چه کسی او را به ماجراجویی جدید دعوت کرده. بعد از سفر به ایرلند، Eivor می‌فهمد پسرعمویش که سال‌ها پیش به ایرلند سفر کرده، حالا پادشاه دوبلین شده و در تلاش است تا عصر جدیدی را در این شهر به وجود آورد. البته اینکار چندان آسان نبوده و بعد از مدتی Eivor با گروه مخوفی از درویدها با نام Children of Danu مواجه می‌شود که کشور ایرلند را با مشکلات زیادی مواجه کردند. Wrath of the Druids یک بسته الحاقی نسبتا طولانی خواهد بود اما داستان و روایت آن بسیار کسل کننده است. همچنین شخصیت پردازی نیز به خوبی انجام نشده و شاید بعد از چندین ساعت نام تمام آنها را از خاطر ببرید. در کنار آن بسیاری از مراحل ساختاری کاملا یکنواخت را طی می‌کنند. مراحل با مضمون تکراری از مشکلات اصلی Valhalla و حتی Odyssey بودند. این مراحل تکراری که زنجیر وار به یکدیگر متصلند و انجام آنها ساعت‌ها به طول می‌انجامد در این بسته الحاقی نیز حضور دارند. به جز چند مرحله خاص، تقریبا در بیش از ده ساعت، Wrath of the Druids نکته چندان جدیدی برای عرضه ندارد.

Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids 1

در بخش گیم‌پلی باید گفت که گیمرها برای تجربه Wrath of the Druids به دو بخش تقسیم خواهند شد. گیمرهایی که Valhalla را به اتمام رسانده و دارای سطح بالایی هستند و گیمرهایی که هرگز بازی اصلی را تجربه نکردند. اگر جز گیمرهایی باشید که Valhalla را تجربه نکردید، این بسته الحاقی تا چند ساعت ابتدایی و مستقر شدن در انگلستان قابل بازی نیست. همچنین ممکن است تجربه این بسته الحاقی با سطح پایین تر از 55 بسیار دشوار باشد. البته اگر جز کسانی هستید که بازی اصلی را به پایان رساندید، می‌توانید بلافاصله به ایرلند سفر کرده و مراحل جدید را تجربه کنید. هسته گیم‌پلی کاملا همانند بازی اصلی است و هیچ تغییری در آن ایجاد نشده. تعدادی سلاح و زره جدید به بازی اضافه شدند که استفاده از آنها نکته چندان جدیدی را به همراه ندارد. Wrath of The Druids گیم پلی تقریبا روان و جذابی را به گیمر ارائه می‌کند. اضافه شدن چاشنی خشونت که در Valhalla نیز شاهد آن بودیم، لذت را دو چندان خواهد کرد.

همچنین در این بسته الحاقی، شاهد اضافه شدن برخی از قابلیت‌ها هستیم که از تکراری شدن گیم‌پلی جلوگیری خواهد کرد. به عنوان مثال ایرلند شامل اکوسیستم اقتصادی کاملا جدا  نسبت به بازی اصلی است. هر قسمت از نقشه دارای یک بخش به نام Trade Post است. این بخش‌ها با یک مرحله نسبتا کوتاه قابل آزاد سازی هستند. Trade Post به گیمر کمک می‌کند تا بسیار سریع‌تر بتواند به رشد شهر دوبلین کمک کند. باید گفت که مراحل فرعی ساختاری بسیار بهتر نسبت به بازی اصلی دارند. هر کدام از شهر‌ها و یا Trade Postها شامل قفسی از کبوترها هستند. این مراحل جانبی را به گیمر ارائه می‌کنند که هر کدام پاداش نسبتا متفاوت و جذابی را به گیمر ارائه خواهند کرد. مراحل جانبی، ساختار بهتری را نسبت به بازی اصلی دنبال می‌کنند. گرچه همچنان می‌توان به تنوع کم آنها انتقاد کرد. همانند همیشه، این بسته الحاقی دارای باگ‌های متعدد است ؛ ایرادی که مدت‌هاست به یکی از سنت‌های سری اسسینز تبدیل شده و متاسفانه باگ‌های این بسته الحافی ب در برخی مواقع می‌توانند در تجربه این اثر اخلال ایجاد کنند.

Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids 2

ایرلند در Wrath of The Druids بسیار چشم نواز طراحی شده اما در ظاهر نسبت به انگلیس چندان متفاوت نیست. در بسیاری از مواقع حس نمی‌شود که در یک کشور کاملا متفاوت حضور دارید. همانند Valhalla هنوز گرافیک فنی بازی در برخی اوقات می‌تواند خیره کننده و در برخی دیگر ناامید کننده باشد. هنوز هم بسیاری از بافت‌ها بی کیفیت به نظر می‌رسند. مشکلات موجود در سیستم انیمیشن به خصوص حرکات صورت و لب شخصیت‌ها در بازی حضور دارند و تلاشی برای بهبود آنها انجام نشده. البته طراحی هنری بازی همچنان در سطح بالایی است. طراحی طبیعت و شهرها بسیار خوب انجام شدند اما سری Assassin’s Creed هنوز فاصله زیادی تا خلق دنیایی کاملا پویا دارد. در بخش موسیقی هم باید گفت که همانند بازی اصلی، شاهد کیفیت بسیار خوبی هستیم. قطعات موسیقی به خوبی با اتفاقات و محیط بازی هماهنگی دارد. موسیقی متن Valhalla و حالا Wrath of the Druids بدون شک از نقاط قوت این بازی به شمار می‌روند.

Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids 3

در انتها باید گفت که Wrath of The Druids به عنوان اولین بسته الحاقی Valhalla نقش یک شمشیر دو لبه را ایفا می‌کند. این بسته می‌تواند برای عده‌ای بسیار جذاب و برای عده‌ای دیگر خسته کننده باشد. گیم‌پلی لذت بخش، گرافیکی زیبا و موسیقی متن گوش‌نواز می‌تواند گیمر را به ادامه بازی ترغیب کند. البته در سمت مقابل مراحلی با ساختاری تکراری، داستانی سطحی و شخصیت پردازی نه چندان قوی از نقاط ضعف بسیار مشهود این بسته الحاقی به شمار می‌روند.

امتیاز بازی‌سنتر - 7

7

امتیاز بازی‌سنتر

نقاط قوت:
گیم‌پلی روان
گرافیکی چشم نواز
مراحل جانبی حالا جذابیت بیشتری دارند
موسیقی متن
نقاط ضعف:
داستانی نه چندان جذاب با روایتی سطحی
مراحلی با ساختاری تکراری که به صورت زنجیر وار به یکدیگر متصل شدند
باگ‌های متعدد
این بازی بر اساس نسخه ارسالی سازنده بر روی پلتفرم PS5 بررسی شده است

User Rating: 3.27 ( 3 votes)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.