ایکس باکس سری ایکسایکس باکس وانبررسی بازیپلی استیشن 4پلی استیشن 5کامپیوتر

بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla : Siege of Paris

بعد از گذر چند ماه حالا نوبت عرضه به دومین بسته الحاقی بازی Assassin’s creed Valhalla با نام Siege of Paris رسیده است. Siege of Paris در حالی به بازار عرضه می‌شود که Wrath of the Druids نتوانست آنچنان که باید و شاید موفق ظاهر شود. همانگونه که از اسم این محتوای قابل دانلود مشخص است، این بار شاهد سفر ایوور (Eivor) به قلب فرانسه و پاریس هستیم تا از نزدیک محاصره این شهر را توسط وایکینگ‌ها تماشا کنیم. البته همه چیز به همین سادگی نیست و مخاطرات زیادی در راه ایوور قرار خواهد گرفت.

Assassin’s creed Valhalla : Siege of Paris 1

همانند بسته الحاقی قبلی، ایوور با تماس دو فرد کاملا ناشناس با خطراتی که برای وایکینگ‌ها در فرانسه پیش آمده آشنا می‌شود. فرانسه حالا بعد از مدت‌ها جنگ میان پادشاهان متعدد، زیر پرچم پادشاه چارلز متحد شده. این اتحاد باعث شده تا خطرات جدی برای وایکینگ‌ها در این سرزمین به وجود آید. ایوور که حالا مردم خود را در معرض خطر پادشاه دیوانه فرانسوی می‌بیند، تصمیم می‌گیرد تا به فرانسه سفر کرده و به فرمانده وایکینگ‌ها یعنی سیگفرد (Sigfred) کمک کند. سیگفرد به تازگی فرمانده و برادر خود را در مبارزه ناجوان مردانه‌ای با فرانسوی‌ها از دست داده و قسم خورده تا انتقام او را بگیرد. البته همه چیز برای رسیدن به این انتقام فراهم نیست و ایوور تنها فرمانده وایکینگ‌ها در انگلیس است که به درخواست کمک سیگفرد پاسخ مثبت داده. بعد از گذر چند مرحله مشخص می‌شود که ایوور علاقه دارد تا مشکلات موجود در فرانسه را با گفتمان حل کند اما سیگفرد علاقه‌ای به اینکار ندارد. از لحاظ کلیت داستان، Siege of Paris شباهت زیادی به Valhalla دارد. مقصود اصلی داستان انتقام است اما راه و روش‌های تقریبا متفاوتی برای رسیدن به آن وجود دارد. البته یکی از مشکلات داستانی این بسته الحاقی نیز دقیقا مربوط به همین تصمیم گیری‌ها خواهد بود. در بسیاری از مواقع به نظر می‌رسد که تصمیم گیمر روی روند روایت بازی تاثیر مستقیم داشته باشد اما بعد از چند پیچ و خم، داستان به شکلی پیش می‌رود که انگار این تصمیمات چندان تاثیرگذار نبوده. این نکته می‌تواند برای گیمرهایی که به نقش‌آفرینی علاقه زیادی دارند بسیار ناامید کننده باشد.

Assassin’s creed Valhalla : Siege of Paris 2

بدون شک جذابیت بیشتر Siege of Paris نسبت به بسته الحاقی قبلی، استفاده از ساختار کلاسیک طراحی مراحل در Assassin’s Creed است. اگر از هواداران دو نسخه اولیه این سری باشید، بلافاصله این نکته را حس خواهید کرد. دیگر خبری از منو‌های پیچ در پیچ با چند ده شخصیت مختلف نیست تا آنها را یکی پس از دیگری نابود کنید. اهداف به شکل کاملا ثابت توسط مراحل بازی به گیمر معرفی می‌شوند، ساختاری که چندین سال است توسط یوبی‌سافت کنار گذاشته شده. بعد از مشخص شدن هر هدف، سرنخ‌های مختلفی به گیمر ارائه می‌شود. گیمر می‌تواند با دنبال کردن این سرنخ‌ها به اشکال مختلف، هدف خود را نابود کند. بدون شک، دنبال کردن این سرنخ‌ها و آزمون و خطا برای رسیدن به هدف، یکی از لذت بخش ترین بخش‌های Siege of Paris است. همچنین در این بسته الحاقی شاهد اضافه شدن برخی از اسلحه‌ها و زره‌های جدید هستیم که می‌تواند طرفداران خاص خود را داشته باشد. در کنار آن، قابلیت‌های جدیدی نیز برای ایوور در نظر گرفته شده که با پیشرفت در بازی می‌توان از آنها استفاده کرد که البته تغییر خیلی مهمی در گیم‌پلی به وجود نمی‌آورند اما وجود آنها خالی از لطف نیست.

Assassin’s creed Valhalla : Siege of Paris 3

یکی از مشکلات Wrath of the druids، شباهت ساختاری ایرلند با انگلیس بود. این شباهت از لحاظ گرافیکی نیز کاملا مشهود بود. تیم سازنده برای طراحی فرانسه، مسیر نسبتا متفاوتی را پیش گرفته است. از همان لحظه ورود به فرانسه، گیمر می‌تواند حس کند که در کشوری کاملا متفاوت قرار گرفته. ساختار شهر‌ها بسیار متفاوت است، ساختمان‌ها ظاهری جدید به خود گرفته و روستاهای اطراف نیز شمایل جدیدی دارند. طراحی هنری همانند بازی اصلی و بسته الحاقی قبلی بسیار خوب عمل می‌کند. فرانسه در یک قدمی جنگ قرار گرفته و وضعیت مردم بسیار دشوار است. اتمسفر شهرهای طراحی شده به خوبی این مشکلات را به تصویر می‌کشد. در بخش گرافیک فنی البته باید گفت که مشکلات قبلی همچنان پابرجا هستند. باگ‌های متعدد، مشکلات مربوط به عملکرد فنی و طراحی انیمیشن‌های ضعیف از مشکلات اصلی این بسته الحاقی به شمار می‌روند. در بخش موسیقی اما Siege of Paris همانند بازی اصلی و Wrath of the druids موفق عمل می‌کند. موسیقی متن بازی هماهنگی خوبی با اتمسفر بازی دارد.

Assassin’s creed Valhalla : Siege of Paris 4

بدون شک Siege of Paris نسبت به Wrath of the druids عملکرد بهتری دارد اما خالی از اشکال نیست. داستان این بسته الحاقی ساختاری بسیار بهتر و شبیه به بازی اصلی را دنبال می‌کند اما در نهایت تصمیمات گیمر و پیامد‌های آن، بسیار بی اهمیت به نظر می‌رسد. مشکلات فنی و باگ‌های متعدد نیز یکی دیگر از مشکلات این بازی هستند. بازگشت به طراحی مراحل به شکل عناوین کلاسیک سری Assassin’s Creed نیز یکی از نکات قوت این محتوای قابل دانلود خواهد بود. اگر جز هواداران قدیمی این سری هستید، تجربه Siege of Paris را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

امتیاز بازی‌سنتر - 7.5

7.5

امتیاز بازی‌سنتر

نقاط قوت:
داستانی نسبتا جذاب
طراحی مراحل با ساختاری شبیه به عناوین کلاسیک سری Assassin’s Creed
گرافیک هنری چشم نواز
موسیقی متن زیبا و هماهنگ با اتمسفر بازی
نقاط ضعف:
عدم تاثیرگذاری تصمیم گیمر روی نتیجه داستان
باگ‌های متعدد
برخی مشکلات فنی
این بازی بر اساس نسخه ارسالی سازنده بر روی پلتفرم PS5 بررسی شده است

User Rating: 4.39 ( 4 votes)

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام
    کلا تو والهالا انتخاب هم گسترده نیست، هم تأثیر زیادی ندارد.
    اشتباهی این بخش رو قرار دادن، باید فقط یه مسیر رو میزاشتن منتها شاید این شرایط بخاطر جدایی کارگردان(اشرف اسماعیل) بوده یا کرونا و دورکاری.
    اینکه دیگه خبری از یه گروه بزرگ تمپلارها و.. نیست خبر خوبیه، تقریبا همه‌ی بازی‌های یوبی‌سافت اینطوری شدند؛ ما ایم یه گروه تبهکار!

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا