ایکس باکس وانبررسی

نقد و بررسی Batman: The Enemy Within – Episode Two: The Pact

«The Pact» دومین قسمت از فصل دوم بتمن است که اخیرا روانه بازار شده و روایت داستان را وارد مرحله‌ای تازه کرده و سعی می‌کند تا نقش بیشتری را در اختیار «Bruce Wayne» قرار داده و اهمیت حضور او را تا سطح بتمن، بالا برد.

تقابل بتمن و «Riddler»، بخشی عمده‌ای از داستان قسمت قبل را در بر می‌گرفت. ولی با کشته شدن ریدلر، بتمن متوجه می‌شود که با گروهی خطرناک و تبهکارتر از ریدلر و دار و دسته‌اش سر و کار دارد. «Amanda Waller»، که هویت واقعی بتمن را فهمیده، او را تحت فشار می‌گذارد تا طبق خواسته‌هایش عمل کرده و «James Gordon» را به حاشیه رانده، و ارتباط او با بتمن را به شدت محدود کرده است. با شروع این قسمت، با دشمنان جدیدی روبرو می‌شویم، «Bane» که همان ابتدا درس خوبی به بتمن می‌دهد و «Harley Quinn» که با حضور خود رنگ و بوی تازه‌ای به داستان خواهد داد. ورود شخصیت‌های جدید، بتمن را در مسیر تازه‌ای قرار داده و او بیشتر مجبور می‌شود با هویت اصلی خود، بروس وین، با دشمنان تعامل داشته باشد. بله درست متوجه شده‌اید، در این قسمت قرار نیست به کمک بتمن، دمار از روزگار تبهکاران گاتهام درآورید، بلکه به وسیله بروس باید در بین آن‌ها رخنه کرد تا هدفشان را مشخص کنید. این شیوه که با قسمت قبل تفاوت دارد، جالب بوده و به سرعت متوجه می‌شوید پیش بردن بخش عمده‌ای از داستان در نقش بروس نیز جذابیت خاص خود را دارد. البته مشخصا تعامل با دشمنان به معنی اکشن کمتر و صحبت بیشتر خواهد بود، ولی سر و کله زدن با هارلی کویین چنان هیجانی دارد که می‌تواند جای خالی اکشن را به خوبی پر کند! یکی از ایرادات این قسمت، تمرکز کم بر روی Bane و دیگر شخصیت‌هاست که با وجود پتانسیل بالا، حضور نسبتا کوتاهی در این شماره دارند. در عوض هارلی و جوکر (که هنوز هم به آن جوکر معروف تبدیل نشده)، بخش عمده‌ای از روایت داستان را به عهده دارند و به لطف دیالوگ‌های فوق‌العاده و صداپیشگی مناسب، به خوبی از عهده این کار برآمده‌اند. همانند سایر عناوین «Telltale Games»، باید انتظار سورپرایزهای جالبی را در بخش‌های مختلف بازی داشته باشید و سکانس پایانی نیز شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

 width=810 height=456 data-src=https://www.bazicenter.com/wp-content/uploads/2017/10/a2-1024x576.jpg class=

 width=810 height=456 data-src=https://www.bazicenter.com/wp-content/uploads/2017/10/a1-1024x576.jpg class=

مجموع امتیاز - 7

7

امتیاز بازی‌سنتر

نقاط قوت:
تغییرات مناسب در شیوه روایت داستان
هارلی کویین و تقابل او با بروس وین صحنه‌های جالبی را رقم می‌زند
نقاط ضعف:
کم بودن سکانس‌های اکشن
بخش روابط آن گونه که انتظار می‌رفت تاثیرگذار نیست

User Rating: Be the first one !

محمد شکری

گیم، کتاب، فیلم، فوتبال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.