معرفی بازی‌ها

هر چیزی که درباره خدای جنگ: رگنراک می‌دانیم

پس از ماه‌ها انتظار بالاخره سونی از God of War: Ragnarok رونمایی کرد. نهمین نسخه از سری God of War و جدیدترین ماجراجویی کریتوس و پسرش آتریس. هرچند سونی برای نمایش این بازی به یک تریلر 3 دقیقه‌ای بسنده کرد اما همین تریلر به همراه صحبت‌های کارگردان بازی کافی بود تا اطلاعات زیادی از God of War: Ragnarpk در اختیار ما قرار بگیرد و جالب اینکه بر اساس شواهد و قرائن بعضی از تئوری‌های مهم طرفداران در مورد داستان این نسخه به حقیقت پیوسته است.

برای تماشای آیتم ویدیویی در یوتوب کلیک کنید

داستان خدای جنگ رگنراک چند سال پس از حوادث نسخه 2018 اتفاق می‌افتد. پس از پایان نسخه 2018 متوجه شدیم که فیمبول‌وینتر یعنی زمستان سختی که پیش درآمد حوادث رگنراک است آغاز شده است. قصه God of War: Ragnarok در حالی آغاز می‌شود که فیمبول‌وینتر رو به پایان است و در چنین شرایطی همه خود را برای رگنراک آماده می‌کنند. آتریس بعد از اینکه متوجه شده یک دو رگه ایزد- جاینت است و حوادث رگنراک حول محور اوست به دنبال یافتن پاسخی برای سوالاتش و جلوگیری از رگنراک است. در این بین اما دو ایزد دنیای نورث به دنبال انتقام گرفتن از کریتوس و آتریس هستند. فریا و ثور. دو ایزدی که کریتوس فرزندشان را در نسخه قبلی کشته بود و حالا می‌خواهند کریتوس و پسرش را از بین ببرند. در کنار فریا و ثور یک خدای دیگر در God of War: Ragnarok حضور دارد که نمایشش در تریلر دیشب حسابی طرفداران گاد او وار را غافل گیر کرد و او کسی نیست جز تیر. ما در ویدیو تئوری گاد او رنگرانک که شش ماه پیش منتشر کردیم گفتیم که تیر ایزد جنگ دنیای نورث نقش مهمی را در God of War: Ragnarok بازی خواهد کرد. حالا اولین تریلر Ragnarok درست بودن این تئوری را ثابت کرد. نه تنها تیر برخلاف چیزی که مردم نیای نورث فکر می کنند نمرده بلکه کریتوس و آتریس موفق می‌شوند او را از چنگال اودین آزاد کنند. تیر تنها کسی است که پاسخ سوالات آتریس را دارد و شاید او تنها شانس کریتوس و پسرش برای جلوگیری از وقوع رگنراک باشد. البته این سه ایزد در کنار خود میمیر را هم دارند و باید دید خدایای دانایی جهان نورث چه نقشی را در داستان بازی ایفا می‌کند.

همه 9 قلمرو

با اینکه تریلر God of War: Ragnarok نکات جالبی را در مورد بلاک باستر جدیدی سونی در اختیار ما گذاشت اما اعضای تیم سانتا مونیکا سونی هم پس از پایان نمایش پلی استیشن 5 شوکیس اطلاعات جدیدی را با دوستداران مجموعه گاد آو وار به اشتراک گذاشتند. اولین ویژگی جالب God of War: Ragnarok این است که هر 9 قلمرو جهان نورث در آن قابل دسترسی هستند. این در حالی است که نسخه 2018 تنها اجازه حضور در 6 قلمرو را به کاربران می‌داد. با این حساب Vanaheim , Svartalfheim و Asgard در بازی حضور دارند. از طرفی به واسطه فیمبول‌وینتر حالا دنیای نورث سردتر از گذشته شده طوری که در تریلر شاهد این بودیم که دور دریاچه میدگارد کاملا یخ بسته و کریتوس به جای قایق از دو گرگ و سورتمه برای سفر استفاده می‌کند. جالب است بدانید با اینکه طرفداران انتظار داشتند ماجراجویی کریتوس در دنیای نورث یک سه گانه باشد اما سانتامونیکا اعلام کردد God of War: Ragnarok پایان ماجراجویی کریتوس در دنیای نورث خواهد بود.

کارگردان جدید

یکی از اطلاعات مهمی که بعد از پلی استیشن 5 شوکیس مشخص شد این بود که کوری بارلاگ کارگردان دوست داشتنی دو نسخه God of War 2  و God of War 2018 دیگر به عنوان کارگردان در این بازی حاضر نیست و مشغول ساخت یک بازی کاملا جدید است. این بار اریک ویلیامز در نقش کارگردان بازی حاضر خواهد شد. شاید در نگاه نخست شاید این خبر ناراحت کننده باشد اما باید گفت نگران کیفیت God of War: Ragnarok باشید. ویلیامز از سال 2004 در استودیو سانتامونیکا مشغول به کار بوده و در ساخت تمامی نسخه های اصلی God of War دخیل بوده است. تبحر او به مانند کوری بارلاگ روی مبارزات بوده و همانطور که دیوید جفی پس از پایان ساخت نسخه اول ، بارلاگ را به عنوان کارگردان قسمت دوم انتخاب کرد که اتفاقا تبحر او هم در انیمیشن و مبارازت بود ، حالا بارلاگ ، ویلیامز را به عنوان کارگردان God of War: Ragnarok انتخاب کرده است. ویلیامز پس از مراسم طی گفتگویی اعلام کرد که این سنت همیشه در سانتا مونیکا وجود داشته که هر قسمت توسط یک فرد کارگردانی شود. به همین خاطر است که تا به حال چندین کارگردان مختلف کارگردان God of War بوده اند. این افراد به ترتیب  دیوید جفی و کوری بارلاگ و Stig Asmussen  و تاد پاپی بودند. حالا هم این وظیفه به اریک ویلیامز محول شده. ویلیامز گفته که مبارزات و نبردها حتی در God of War: Ragnarok حماسی تر از نسخه قبلی خواهد بود و کریتوس از فنون و طلسم های جدیدی استفاده خواهد کرد.

شخصیت های جدید خدای جنگ رگنراک

شخصیت های جدیدی که به God of War: Ragnarok اضافه شدند نقش مهمی را در داستان بازی ایفا می کنند. ثور که به نظر دشمن اصلی کریتوس در طول بازی خواهد بود توسط رایان هرست بازیگر سریال های مثل  Sons of Anarchy و The Walking Dead صداگذاری شده. اودین ایزد ایزدان و مرموز ترین شخصیت مجموعه God of War تا اینجای کار هم تنها در بازی حضور دارد بلکه مشخص شده ریچارد شیف بازیگر کهنه کار سینما و تلویزیون که عمدتا به خاطر بازی در سریال The West Wing شناخته می شود صداگذار اودین خواهد بود.  او حتی سابقه کسب جایزه امی را هم در کارنامه خود دارد و به نظر می رسد شاهد یک اودین منحصر به فرد باشیم. علاوه بر این شخصیت ، کاراکترهایی همچون براک و سیندری در بازی حضور خواهند داشت.

بزرگترین راز خدای جنگ رگنراک

پیش از اینکه این ایتم را به اتمام برسانیم باید یک حقیقت جالب در مورد God of War: Ragnarök را با شما به اشتراک بگذاریم. در پایان تریلر بازی ما شاهد حضور دختر جوانی بودیم که به نظر می امد معشوقه آتریس در بازی خواهد بود. این تئوری درست است اما تمام ماجرا نیست. این دختر در حقیقیت Angrboða است. یک جاینت که در اساطیر نورث همسر لوکی است. ماجرا زمانی جالب تر می شود که بدانید Angrboða در اساطیر نورث نه تنها همسر لوکی است بلکه  مادر ورلد سرپنت ، فنریر و هل است. دیدن Angrboða شاید به این معنا باشد که تئوری سفر در زمان که سال هاست بین طرفدارن گاد او وار شنیده می شود واقعیت دارد.

God of War Ragnarok

God of War: Ragnarök در تاریخ نامشخصی در سال 2022 برای ps4 و ps5 منتشر خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.