معرفی بازی‌ها

Power is Everything

خواندن پیـشـنمایـش ,” دموکراسی؟ دموکراسی؟ دموکراسی چیزی نیست که این مردم لازم داشته باشن. لعنت، حتی چیزی نیست که خودشون خواسته باشن. آمریکا یک قرنه که داره دموکراسی رو تو کشورهای مختلف دنیا تزریق می‌کنه، و حتی یه بار هم جواب نداده. این کشورها حتی ساده‌ترین ساختمان‌ها واسه ایجاد دموکراسی ندارن. چیزای کوچکی مثل اینکه باید با همه کسایی که با ما مخالفن مدارا کنیم، باید با کسایی که خدایی غیر از خدای ما رو می‌پرسته مدارا کنیم، انگار یه روزنامه‌نگار معمولی قدرت اینو داره که با یه رئیس جمهور مخالفت کنه! فکر می‌کنید میشه به یه کشور با یه سری قوانین مزخرف مربوط به فلان دین وارد بشیم، چندتا بمب بندازیم، یه دیکتاتور رو سرنگون کنیم، و یه دموکراسی راه بندازیم؟! مردم آزادی لازم ندارن، اونا مرز میخوان، امنیت و حفاظت میخوان، از متجاوزان و از خودشون. مردم رهبری رو میخوان که هم حمایتشون کنه و هم محدودشون کنه تا هرج و مرج رو از بین ببره. اینا رو به مردم میدی، و اونا به دنبالت راه میفتن! ” – جاناثان آیرونز ,, قبل از اینکه Sledgehammer همکاری با Infinity Ward را برای Modern Warfare 3 آغاز کند، اخباری مبنی بر ساخته شدن یک Call of Duty جدید توسط این استودیو انتشار یافته‌بود. آن زمان این عنوان را Call of Duty: Fog of War می‌نامیدند و قرار بر این بود که حول وقایع جنگ هولناک ویتنام روایت شود. پس از آن بود که خبر انتشار یک CoD کاملاً جدید با درون‌مایه‌های Action/Adventure منحصراً توسط استودیوی Sledgehammer توسط مدیر اجرایی Activision به بیرون درز پیدا کرد. این شما و این CoD کاملاً جدید Sledgehammer یعنی Advanced Warfare.

سال 2054 است، سازمانی تروریستی به نام KVA اولین حمله جهانی همزمان به رآکتورهای هسته‌ای چندین کشور توسعه‌یافته از جمله آمریکا را آغاز می‌کند. از میان پنج قاره، زیربناها و سازمان‌های حیاتی بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته ویران شده و ارتش‌ها برای از بین بردن این تهدید جهانی درمانده‌اند. به همین سبب، سازمانی تحت عنوان PMC – که به ارتش‌های خصوصی جهانی اتلاق می‌شود – تنها نیروهای موجود برای مقابله با این تروریست‌های قدرتمند هستند. Jack Mitchell که قبلاً در ارتش آمریکا خدمت می‌کرده است و بازوی چپ خود را طی مبارزه‌ای در سئول از دست داده‌است به تشکیلاتی به نام Atlas می‌پیوندد، قوی‌ترین و مجهزترین ارتش خصوصی جهان. Atlas بهترین گروه برای انجام مأموریت‌های مخفی است، در صورتی که بالاترین پیشنهاد مالی را دریافت کند! Jonathan Irons، موسس و CEO کمپانی Atlas به بهانه بی‌لیاقتی سران اجرایی آمریکا به عنوان ترویج‌دهنده دموکراسی در سرتاسر جهان وارد این جنگ می‌شود تا وزنه قدرت جهانی را به نفع خودش کج کند.,, با ورود نسل جدید کنسول‌ها Advanced Warfare با استفاده از تجهیزات فوق پیشرفته، توپخانه‌های قدرتمند و قابلیت‌های منحصربه‌فرد بازیباز را با مدرن‌ترین تکنولوژی، Perkهای کاملاً متفاوت و وسایل نقلیه‌ای مانند Hoverbikes و Droneهای اختصاصی شده همراهی می‌کند. بازیکنان این انتخاب را دارند که از بین اسلحه‌های معمولی و فوق طبیعی بهره ببرند. مورد دوم که به آن تکنولوژی استفاده مستقیم از انرژی گفته‌ می‌شود، گیم‌پلی بازی را وارد یک بعد جدید از فیزیک می‌کند. در کنار این موارد، Exoskeletonها نیز با نیرویی عظیم و انفجارهایی بارها بزرگتر از مواد منفجره معمولی آزادی‌ عملی به بازیباز می‌دهد که پیش از این در CoD وجود نداشته‌است.
به طور کلی گیم‌پلی Advanced Warfare نسبت به نسخه‌های تغییرات قابل‌توجهی داشته‌است. دیگر خبری از HUD نیست، تمام اطلاعاتی که بازیکن به آن نیاز دارد برروی صفحه‌ی اسلحه‌ی خود قرار دارد. بِیس سیستم شوتینگ بازی به همان صورت همیشگی است و تغییرات عمده در جزییات پیاده‌سازی شده‌است. بعضی از اسلحه‌ها بعد از مدتی استفاده شارژ تمام می‌کنند و به کندی شارژ می‌شوند، اینجاست که بازیباز باید در این میدان جنگ تمام عیار به سرعت کاور پیدا کند و یا به دنبال مهمات برود.,, بیایید راجب Exoskeletonها بیشتر بدانیم. این تجهیزات آمادگی سربازان در هر نقطه از نبرد را در هر بخشی که نیاز باشد تأمین می‌کنند، بدین صورت که می‌توانند به صورت آنی نیازهای سربازان به مهمات، تعمیر جلیقه‌ها و کلاه‌ها و نقشه و راه را برطرف نمایند. این سیستم جدید در افزایش سرعت نبرد نقش اساسی دارد و در کنار قابلیت‌های جدیدی مانند پرش‌های خیلی بلند، Grappling ( استفاده از قلاب برای رفتن به مکان‌های مختلف )، نامرئی شدن و تجهیزات Biomechanic که به بازیباز ویژگی‌های مافوق طبیعی مانند استقامت، حواس قوی، قدرت و سرعت را ارائه می‌دهد. با وجود Exoskeletonها و سیستم جدید و پیشرفته سلاح‌ها و زره‌ها، هر سرباز در میدان نبرد آزادی عمل تاکتیکی باورنکردنی دارد که در سری CoD بی‌سابقه است.,, در بخش مالتی‌پلیر بازیکنان مانند Ghosts می‌توانند جنسیت شخصیت خود را تعیین کنند. امکانات جدیدی که به این بخش اضافه شده مستقیماً تحت تأثیر گیم‌پلی تحول‌یافته بازی است. Scorestreakها هم از این به بعد قابل Customize شدن هستند به این صورت که هر چقدر پیشرفته‌تر و مخرب‌تر شوند میزان امتیازهایی که بازیباز برای فعال کردن آنها احتیاج دارد افزایش پیدا خواهدکرد. سیستم جایزه‌دهی جدیدی نیز در بازی تعبیه شده به طوری که به بازیباز 3 نوع آیتم ( با توجه به امتیازی که می‌گیرد ) تعلق می‌گیرد که عبارتند از: آیتم‌هایی که با امتیازات ابتدایی هم به دست می‌آید ( Enlist )، آیتم‌هایی که به عنوان حد واسط شناخته می‌شوند ( Professional ) و در نهایت آیتم‌هایی که با امتیازات بالا به دست می‌آیند ( Rare ). آیتم‌های مذکور ممکن است انواعی از تجهیزات ممکن باشند و همیشه یکسان نیستند، این جایزه‌ها می‌توانند تجهیزات اسلحه، تجهیزات پوشیدنی، Care Packageها و حتی Scorestreakها باشند که تا آخر همان Match در اختیار بازیباز خواهندبود.
در بخش Mode های مالتی‌پلیر چندین Mode از CoDهای پیشین به بازی راه یافته‌اند. از Black Ops II مدهایی چون Hardpoint و Capture the Flag، مُدی تحت عنوان Momentum که بازسازی شده مُد War در CoD 3 و World at War است. یک مُد کاملاً جدید نیز در بازی با نام Uplink وجود خواهد داشت. Customization در این بازی پا فراتر از گذشته گذاشته‌است و به بازیکن این امکان را می‌دهد که کلاه‌ها و دستکش‌ها و جلیقه‌ها را به طور جداگانه شخصی‌سازی و رنگ‌آمیزی کنند.,, Exo Survival نامی است که برای بخش معروف CoD که پیش از این با نام Survival Mode شناخته می‌شد، انتخاب شده‌است. مثل همیشه یک تا چهار بازیکن برای مقابله با موج‌های دشمنان لازم است به طوری که در هر Round تعداد و قدرت دشمنان بیشتر می‌شود. در این بخش می‌توان از Exoskeletonها که در بخش مالتی‌پلیر استفاده می‌شوند، و همچنین انواعی از سلاح‌های موجود در بازی استفاده کرد.

Advanced Warfare یک Call Of Duty جدید است که پیش از این نظیرش دیده نشده‌است. با گرافیک مسحورکننده و گیم‌پلی پر زد و خورد و هیجان‌انگیز و تغییرات عمده گیم‌پلی ( که شاید این مورد به مذاق CoD بازان سرسخت خوش نیاید! ) Sledgehammer می‌خواهد ثابت کند که می‌تواند در کنار کمپانی‌های صاحب سبکی مانند Infinity Ward بایستد و Call of Duty خود را عرضه کند.,Power is Everything ,Power is Everything ,

" دموکراسی؟ دموکراسی؟ دموکراسی چیزی نیست که این مردم لازم داشته باشن. لعنت، حتی چیزی نیست که خودشون خواسته باشن. آمریکا یک قرنه که داره دموکراسی رو تو کشورهای مختلف دنیا تزریق می‌کنه، و حتی یه بار هم جواب نداده. این کشورها حتی ساده‌ترین ساختمان‌ها واسه ایجاد دموکراسی ندارن. چیزای کوچکی مثل اینکه باید با همه کسایی که با ما مخالفن مدارا کنیم، باید با کسایی که خدایی غیر از خدای ما رو می‌پرسته مدارا کنیم، انگار یه روزنامه‌نگار معمولی قدرت اینو داره که با یه رئیس جمهور مخالفت کنه! فکر می‌کنید میشه به یه کشور با یه سری قوانین مزخرف مربوط به فلان دین وارد بشیم، چندتا بمب بندازیم، یه دیکتاتور رو سرنگون کنیم، و یه دموکراسی راه بندازیم؟! مردم آزادی لازم ندارن، اونا مرز میخوان، امنیت و حفاظت میخوان، از متجاوزان و از خودشون. مردم رهبری رو میخوان که هم حمایتشون کنه و هم محدودشون کنه تا هرج و مرج رو از بین ببره. اینا رو به مردم میدی، و اونا به دنبالت راه میفتن! " – جاناثان آیرونز

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا