معرفی بازی‌ها

MAG E3 Hands-On

Massive Action Game که به اختصار MAG نامیده میشود بازی بزرگ و انحصاری PS3 است که از طرف Zipper Interactive _ سازندگان بازی SOCOM: US Navy SEALs _ برای سال 2009 عرضه خواهد شد .
در E3 امسال شاهد نمایش بسیار خوب این بازی در کنفرانس سونی بودیم . بازی که در مقابل حضار با 256 بازیکن Onlien در حال انجام بود و شرکت کنندگان شاهد یک جنگ واقعی بودند که تا به حال روی کنسول ها شاهد اون به این شکل نبودیم . بازی که تحسین همگان را برانگیخت .
ما فرصتی پیدا کردیم تا با سازنگان MAG باشیم و این بازی زیبا رو تجربه کنیم . خیلی خرسندم که بهتون بگم این بازی واقعا خیلی زیبا اجرا شد و قطعا تمامی قول های سازندگان بازی برای دوست داران این بازی برآورده شده , بازی که میتونه تحولی در Multiplayer ایجاد کنه .
با صدها بازیکن همزمان بازی دارای پتانسیل هیجان بسیار بالایست . نقشه ای که ما اون رو بازی کردیم یکی از 12 نقشه ای بود که در نسخه پایانی بازی وجود خواهند داشت .
مپ واقعا بزرگ بود خیلی عظیم .مپی که در بازی کیلومترها وسعت داشت . همراه با ساختمان ها و مکان های متعدد , راهرو های تو در تو و گیج کننده , کلبه های روستایی همه و همه باعث زیبا تر شدن این زمین بزرگ شده و اینکه شما اصلا از بازی کردن در اون خسته نمیشید و همه در یکجا متمرکز نمی شوند .
بازی از دو قسمت و دو گروه تشکیل شده : حمله کننده ها و دفاع کننده ها با وظایفی مانند گرفتن و کپچر کردن نقاط مشخصی که در مپ نمایان هست .
همچنین برای هر دو گروه 4 نقطه در مپ وجود داره که بتونند در اون مناطق Spawn بشن که این به گسترش و بیشتر شدن درگیری ها کمک میکنه .

برای بازی کردن MAG شما به پیشینه ای در زمینه بازی های اول شخص و Multiplayer نیاز خواهید داشت . اگر تا به حال زیاد تجربه بازی های Online رو نداشتید شاید در ابتدا کمی گیج و سر در گم باشید ولی در هر حال شما در جهنمی خواهد بود که پر از لحظه های هیجان انگیز و کشته شدن خواهد بود .
ترقی و پیشرفت کاراکتر شما در بازی برای رسیدن به بالاترین حد تجربه و مهارت وابسته به مدت رمان بازی شما و کمک شما برای پیروزی تیمتان است , ( این کمک میتونه کشتن دشمنان یا انجام عملیات ذکر شده و یا اطاعت کردن از دستورهای مافوق و لیدر شما باشه ) .
امتیازاتی که شما برای انجام این کارها کسب می کنید صرف آپگرید کردن و پیشرفته کردن اسلحه شما تجهیزات و ابزارهای جنگی شما خواهد شد .
در بازی ساختار بندی کلاس وجود نداره ولی در عوض شما میتونید به راحتی مهارت ها و توانایی های مختلف رو کسب کنید و کاراکتر خودتون رو بر اساس این مهارت ها و توانایی ها تعریف کنید .
مثال خوب و بارزی که در این باره میشه بهش اشاره کرد اینه که به طور مثال کلاسی به اسم Medic یا دکتر در بازی وجود نداره ولی اگر شما میخواهید که این توانایی رو داشته باشید که بتونید هم تیمی های خود رو معالجه کنید میتونید همونطور که گفتم در طول بازی این توانایی رو آزاد کنید و از اون استفاده کنید .
شما به هیچ وجه در بازی در استفاده کردن تفنگ ها , اسلحه ها و توانایی ها محدود نیستید بلکه باید اونها رو به تدریج کسب کنید .

mag_hands_on

به مرور که رنک شما افزایش پیدا کنه درجه شما افزایش پیدا می کنه و شما توانایی های لیدر بودن رو کسب می کنید . این درجه و مقام قدرت این رو به شما میده که دستور حمله هوایی یا بمباران رو در هر مکان از نقشه که خواستید صادر کنید .
تجهیزات اولیه و پیش فرض شما در بازی شامل چند نارنجک , یک Machine Gun سبک و یک کلت کمری میشود . در حالی که ما در نقش یک سرباز با مهمات سنگین بودیم که تجهیزات وی شامل یک اسلحه سبک بسیار قوی , یک Rocket Launcher و یک Machine Gun می شد . همچنین ما در بازی توانایی دستور دادن به عنوان یک لیدر رو هم دارا بودیم .
در این نقطه از بازی شما میتونید به سایر بازیکنان که تجربه کمتری نسبت به شما دارند دستور بدید . اونها میتونند به دستور شما عمل نکنند ولی اگر از شما طاعت کنند با سرعت بسیار بیشتری از انجام عملیتا های معمولی امتیاز کسب می کنند .
وسیله های نقلیه در بازی مانند نفربر ها میتونند بازیکنان زیادی رو از یک نقطه در نقشه به نقطه دیگری منتقل کنند . ولی نقطه ضعفشون این هست که این نفر بر ها در مقابل حملات سنگیم مانند RPG ها شکننده هستند . البته نفربر های سنگین تر در مقابل RPG ها محکم تر هستند .
البته وسایل دیگری مانند هلکوپترهای مجهز به راکت هم میتوانند خطر ساز باشند . در هر حال شما میتوانید از این وسایل نقلیه در بازی استفاده کنید و همین نمونه ها و مصال های مشابه دیگر به ما نشون میده که MAG یک بازی کاملا انعطاف پذیره .
نگاه کردن آسمان و هواپیما ها و هلکوپترهایی که در پرواز هستند و زمین با نفربرها , جیپ ها , عدوات سنگین جنگی و سربازان متعدد و پراکنده واقعا رویای ه که تا به حال نظیرشو در هیچ جای دیگه تجربه نخواهید کرد .
این بازی یکی از معدود بازی هایی که ( میشه گفت تنها بازی که ) که شما میتوانید روی کنسول ها تجربه یک جنگ واقعی و تمام عیار و لذت بخش رو داشته باشید .
بازی هیجان شما رو با زمان های توقف بین کشته شدن کم حفظ میشه . همچنین شما میتونید در این میان اسلحه ها و وسایل جنگیتون رو با توجه به نیازتون تغییر بدید .
گر چه که ما این رو ندیدیم ولی سازندگان بازی قول های مپ های بسیار متنوع و گوناگون رو داده اند . همچنین حداکثر نفرات مپ ها نیز نسبت به اندازه و وسعت اونها متغیره به طور مثلا ما مپ های 64 نفره و 128 نفره رو در بازی نیز خواهیم داشت .
و مهمترین و به نظر من بهترین بخش این تجربه حداقل برای ما ایرانی ها و کسانی که از اینترنت بسیار پر سرعت بی بهره هستند اینه که سازندگان بازی گفته اند که بازی از سرورهای یبسیار قوی بهره میگیره . همچنین برای بهبود پینگ های بالا ما در مناطقی مانند US , UK , Japon و استرالیا سرورهای محلی وجود خواهد داشت .

از لحاظ ظاهر و قیافه بازی تنها نیاز به یک پولیش دارد که با توجه به اینکه بازی در اواخر سال 2009 عرضه خواهد شد قطعا شاهد تکسچرهای با کیفیت تر خواهیم بود .
البته فریم ریت بازی واقعا نرم و روان است و لگ به سختی در بازی مشاهده می شود . همچنین سازندگان بازی واقعا در مورد HUD و اطلاعات راجع به بازی خوب عمل کرده اند و شما میتونید اسم بازیکنان و سایر اطلاعات مربوط به بازی رو به بهترین وجه مشاهده کنید و مانند یک سری از بازی های Online نیست که شما باید بخشی  از اطلاعات را نبینید یا مجبور باشید اونها رو حدس بزنید .
همینطور که مشخصه حرف درباره MAG خیلی زیاده . سازندگان بازی به خوبی هر چه تمام تر از عهده ساخت یک بازی زیبا بر اومدن و تونستن قول خودشون رو مبنی بر یک بازی Online شامل 256 نفر رو جامه عمل بپوشونن . همچنین با طراحی هوشمندانه شخصیت ها و سوابقشون زیبایی رو دو چندان کردند . پس :

با نشانه گیر اسنایپتون روی این بازی زوم کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا