معرفی بازی‌ها

inFAMOUS 2 First Look

انتظار ها به پایان رسید! inFamous 2 اینجاست! اگر این واژه ها برایتان معنای خاصی دارد ، احتیاجی به مقدمه نیست در غیر اینصورت باید شما را نسخه ی قبلی inFamous که در سال 2009 توسط استودیو Sucker Punch ساخته شده، بیشتر آشنا کنم. در نسخه ی اول ِ inFamous، شما به عنوان پستچی ای با نام Cole McGrath به ایفای نقش میپرداختید. فردی که به خاطر انفجار عظیم در Empire City به قدرت های عجیب الکتریکی دست یافته بود و رفته رفته با انتخاب های شما به یک ابر قهرمان یا یک ضد قهرمان تبدیل میگشت. کول میتوانست از دیوار ها بالا برود، روی ریل قطار به سرعت حرکت کند، صاعقه بوجود آورد و بطور کلی کنترل همه ی اجسام الکتریکی را با نیرویش بدست بگیرد.

989945_20100617_screen002

همه چیز تمام شده اما هنوز کارهای بیشتری وجود دارد! او باید با ظاهر جدیدش از نیروهای جدیدش برای از بین بردن دشمنان جدید در شهری جدید (!)  دست به کار شود. بله! درست است. در inFamous 2  همه چیز متفاوت خواهد بود. ظاهر  Cole تغییر کرده و به عبارتی چهره ی جدیدش شباهت بیشتری با یک ابر قهرمان دارد. طراحی Cole برای inFamous 2 از ابتدا صورت گرفته است بنابراین در این نسخه از بازی با کاراکتری متفاوت روبرو خواهیم بود. صداگذار کاراکتر اصلی بازی هم تغییر کرده و دیگر خبری از CutScene های کاملا کمیکی نخواهد بود.
inFamous 2 در حالی شروع میشود که کول هنوز در Empire City زندگی میکند. اما به زودی دشمن جدیدی به نام The Beast ظاهر میشود که هدف او چیزی جز نابودی قهرمان داستان ما و کره ی زمین نیست. سرنوشت برای کول چیزی بیشتر از این میخواهد پس او برای تبدیل شدن به یک ابر قهرمان در شهری به نام New Marais سر در می آورد. New Marais یک شهر کوچک میباشد که از روی New Orleans الگو برداری شده است. در حال حاضر کول تنها سه هدف دارد: آموختن توانائی های جدید، قدرتمند تر شدن و نجات دنیا!

 

New_Picture__2_

وقتی از Empire City خارج میشویم، متوجه خواهیم شد که کول تنها فرد فوق العاده با نیروهای فرازمینی نیست؛ بلکه افراد دیگری هم وجود دارند که مثل او دارای قدرت های عجیب هستند. مدت ها قبل از ورود کول به New Marais موجوداتی با نام “هیولاها” (“Monsters”) در آن جا زندگی میکردند . این موجودات شباهت زیادی به Necromorph ها در بازی Dead Space دارند. آنها دارای سلاح های چنگال مانند، پوستی خاکستری و دهانی همیشه باز (!) هستند . ادامه ی این روند و وجود چنین موجوداتی در شهر، به ظهور رهبری جدیدی با نام Bertrand منجر شد. مردم که از حملات پی در پی دشمنان زمین خسته شده اند، از Bertrand حمایت میکنند. قوانین در نظر گرفته شده توسط Bertrand، هیچ ابر قهرمانی را قبول ندارد و این موجودات را بطور کلی دشمنی برای بشر و نسل های آینده میداند. هیچ استثنائی هم برای کول وجود نخواهد داشت!
نسخه ی دمو با ملاقات کول و Zeke  (بهترین دوست او در نسخه ی اول) در یکی از تجمعات Bertrand آغاز میشود. در این سخنرانی، Bertrand بطور واضح موضع خود را نسبت به Cole اعلام میکند و او را مانند همه ی موجودات فرازمینی، دشمنی برای مردم میخواند.

 

989945_20100617_screen005

Zeke یکی از دوستان قدیمی کول است که در نسخه ی اول با خرابکاریهایش کار را برای او سخت تر میکرد. به گفته ی سازندگان، Zeke در این نسخه نیز حضور خواهد داشت ولی این بار قوی تر و موثر تر خواهد بود و بر خلاف گذشته به کول کمک خواهد کرد.
در حال حاضر تفاوت های بسیاری بین Empire City و New Marais دیده میشود. اگر این دو را کنار هم قرار دهیم، دو شهر مختلف با طراحی کاملا متفاوت را مشاهده میکنیم. New Marais شهری است که با نگاه اول به تاریکی و حس تنهائی قهرمان در آن پی میبریم در حالی که در Empire City  اینگونه نبود. چراغ های نئون، درختان کثیف، ازدحام جمیعت، شلوغی های ناگهانی و … وجوه تمایز این دو شهر محسوب می شوند. علاوه بر این در نسخه جدید inFamous شاهد سطح وسیع تری از جزئیات و تخریب پذیری واقع گرایانه تری خواهیم بود. سبک گرافیکی در نسخه دوم inFamous بطور کلی تغییر کرده است. گرافیک نسبتا کارتونی این نسخه، با سبک واقع گرایانه نسخه اول بسیار متفاوت خواهد بود.
حرکات کول در نسخه جدید واقع گرایانه تر و بهتر کار شده اند. در نسخه اول  inFamous، او میتوانست از هر دیواری بالا رود و هیچ محدودیتی برای او وجود نداشت. در حالی که در نسخه دوم همه چیز واقع گرایانه و طبیعی کار شده است و کول نمیتواند هر دیوار صافی را بالا برود! البته هنوز پریدن از فواصل مختلف برای او مشکلی ایجاد نمیکنند و پریدن از یک سطح 1 متری یا یک برج 17 طبقه برای کول فرقی نمیکند! در2 inFamous  هلیکوپتر وجود خواهد داشت و در صورتی که دست کول به این وسائل نقلیه برسد، شاهد انیمیشن ها و حرکاتی خواهیم بود که از Coleِ نسخه اول بر نمی آمد!
صحبت از کول در نسخه ی اول شد. جالب است بدانید Cole McGrath در inFamous 2 با Cole McGrath  در نسخه اول بازی کاملا متفاوت خواهد بود. فراتر از مسائل سطحی –مانند لباس، خالکوبی ها یا گردنبند – ، چهره ی کول دستخوش تغییراتی اساسی شده است. تغییر طراحی اولیه چهره، موهای قهوه ای و ته ریش نسبتا پر رنگ از جمله این تغییرات به شما می آیند. در طیف وسیع تر، متوجه عوض شدن صداگذار کاراکتر Cole خواهیم شد. اکنون صدای او بسیار سبک تر، واضح تر و طعنه آمیز تر به نظر میرسد.
در نسخه دوم دست شما برای انجام کارها باز تر است. ما میدانیم نظام اخلاقی و تصمیم گیری هایی که در نسخه ی قبلی وجود داشت، در این نسخه نیز خواهند بود ولی هنوز چیزی از طریقه کار آن یا امکان انتقال سیو بازی از نسخه قبلی به inFamous 2  نمیدانیم. ما میدانیم کول قدرت های جدیدی بدست آورده است یا بسیاری از توانائی هائی که در نسخه قبلی وجود داشت، از او گرفته شده اند ولی هنوز چیزی از یخ های موجود در تریلر منتشر شده از بازی نمیدانیم.
در انتها با توجه به تریلر ها و تصاویر منتشر شده از بازی و نسخه ی دمو، میتوان گفت مراحل ساخت بازی همچنان در حال انجام است و امیدواریم در سال آینده، با یک بازی کامل و خوب مانند نسخه اول روبرو باشیم.

New_Picture__1_

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا