ایکس باکس وانپلی استیشن 5معرفی بازی‌ها

هر چیزی که از GTA 6 می‌دانیم

حتی پس از گذشت 7 سال از عرضه GTA 5 ، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان مشغول لذت بردن از این عنوان و ورژن آنلاین آن یعنی GTA Online هستند. جی تی ای 5 نه تنها با اختلاف به محبوب‌ترین نسخه سری مبدل شده بلکه سود زیادی را راهی جیب سهام داران Take 2 کرده طوری که پس از گذشت این مدت زمان نه تنها هنوزهیچ خبری از بازی GTA 6 نیست بلکه راکستار خود را برای عرضه نسخه نکست جن GTA 5 آماده می‌کند. البته این بدان معنا نیست که خبری از  GTA 6 نیست و همگی می‌دانیم راکستار در پشت پرده به سختی مشغول کار روی این نسخه است. تا به امروز منابع زیادی مدعی شدند که اطلاعات جدیدی از GTA 6 دارند هرچند با توجه به شهرت راکستار در عدم انتشار اطلاعات ، با قطعیت نمی توان گفت که چه میزان از این اطلاعات درست هستند ؛ هرچند سعی ما این بوده که از منابع معتبر برای این ایتم استفاده کنیم.

برای مشاهده آیتم ویدیویی در یوتوب کلیک کنید

محل اتفاقات GTA 6

اگر از  اکسپنشن GTA London و محل اتفاقات جی تی ای 2 فاکتور بگیریم ، تمامی سری عناوین جی تی ای در سه شهر Liberty City ، Vice City و Los Santos جریان داشتند. با توجه به اینکه Liberty City محل اتفاقات GTA 4 بود و Los Santos محل اتفاقات GTA 5 ، نوبتی هم که باشد نوبت به Vice City رسیده است. با این حال تا به امروز منابع مختلفی در مورد محل اتفاقات قسمت بعدی GTA اطلاعات منتشر کرده‌اند. اولین بار دو سال پیش چنل یوتیوب The Know مدعی شد که نسخه جدید جی تی ای با نام رمز Project Americas در حال ساخت است و محل اتفاقات آن از میامی الهام گرفته. چند ماه بعد یکی از یوزرهای ردیت یعنی JackOLantern1982 این شایعه را تایید کرد و مدعی شده که جی تی ای 6 در دو شهر وایس سیتی و نمونه خیالی ریو دو ژانیرو برزیل جریان خواهد داشت. او حتی پا را فراتر گذاشته و گفته یک تعداد ماموریت خطی بازی هم در لیبرتی سیتی دنبال می‌شود. او گفته این ماموریت‌ها شبیه به ماموریت‌های GTA 5 است که در Ludendorff  اتفاق می افتاد یعنی همان شهر برفی که مایکل و ترور طی سال 2004 در آن دست به دزدی زدند. اگر از دوستداران وایس سیتی هستید شاید این خبر برایتان جالب باشد که راکستار چند ماه پیش دو دامنه GTA 6 و GTA Vice City Online را تمدید کرد تا تنور شایعات را همچنان گرم نگه دارد.

 با این حال شایعات دیگری هم در مورد محل اتفاقات GTA وجود دارد. دن هاوسر مدیر و نویسنده اسبق راکستار چند سال پیش و به صورت غیر مستقیم از علاقه خود به بازگشت به لندن یعنی محل اتفاقات GTA London سخن گفته بود. همچنین یکی از منابع Tech Radar مدعی شده بود که راکستار چند سال پیش مدتی به ساخت نسخه ای از GTA در ژاپن علاقه مند شده بود و حتی تعدادی از اعضای ارشد این شرکت به توکیو سفر کرده بودند. البته در نهایت به دلیل ساختار خیابان‌ها و سیستم راه بری این شهر و مشکلات دیگر در نهایت راکستار اعطای این نسخه را به لقایش می بخشد.

باید در این مورد به شایعه مطرح شده در 4Chan که مدتی در این سایت سر و صدا کرده بود هم استناد کرد که در منبع مدعی شده بود بازی به مانند GTA 3 و GTA 4 در Liberty City دنبال می‌شود.

با اینکه هنوز مشخص نیست GTA بعدی در چه شهری جریان دارد اما بر اساس شایعاتی که درموردش صحبت کردیم شانس Vice City از مابقی لوکیشن‌ها بالاتر است. مخصوصا اینکه علاوه بر شایعات ذکر شده ، صفحه اینستاگرام راکستار چند ماه پیش عکسی از دوران جوانی لبران جیمز را منتشر کرده بود که روبریش یک نسخه از GTA Vice City دیده می‌شد. عکسی از صفحه شخصی جیمز که راکستار آن را شیر کرده بود و باعث شد طرفداران بازگشت به وایس سیتی حسابی خوشحال شوند.

GTA 6 در چه بازه‌ای جریان دارد ؟

نسخه سوم جی تی ای در سال 2001 جریان داشت اما راکستار برای خلق دنیای Vice City به دهه 80 و دنیای San Andreas به دهه 90 سفر کرد. این روند در نسخه‌های چهارم و پنجم تغییر کرد و بازی به زمان حال منتقل شد. با این حال مدت‌هاست اخباری در مورد بازه زمانی جی تی ای 6 به گوش می‌رسد. اخباری مبنی بر اینکه احتمال دارد این نسخه بار دیگر سنت دو نسخه مشهور نسل ششم را در پیش بگیرد و شاهد بازگشت GTA به دوران گذشته خواهیم بود. بر اساس پست همان کاربر ردیت یعنی  JackOLantern1982 نسخه جدید طی ده سال و بین دهه 70 تا 80 میلادی سپری می‌شود. به گفته او راکستار برای ساخت این نسخه از سریال مشهور Narcos ساخته نت فلیکس و جنگ مواد مخدر طی این دوره الهام گرفته است. جالب اینکه بر این اساس راکستار بار دیگر سری به موسیقی‌های مشهور دهه 70 و 80 زده و بازی پر از بهترین ترک‌ها و موسیقی‌های این دوره است ؛ موضوعی که نخستین بار در GTA Vice City شاهدش بودیم.

برخلاف JackOLantern1982 ، منبع 4Chan نظر دیگری دارد و بر این باور است بازی در زمان حال سپری می‌شود. البته هر دو این شایعات می‌توانند منطقی باشند ؛ هرچند در بین شایعات مشهور Grand Theft Auto 6 یکی از آن‌ها به شدت عجیب و غیر منطقی است. بر اساس شایعه منتشر شده توسط christiantoday بازی در دو بازه دهه 1960 لندن و آینده جریان دارد و کاربران را با کانسپت سفر در زمان آشنا خواهد کرد. خب ، چنین مشخصاتی خیلی بعید است مخصوصا سفر در زمان اما ممکن است راکستار بخواهد دو شهر را در دو بازه زمانی مختلف به تصویر بکشد. اتفاقی که البته سال‌ها پیش استودیو رفلکشن با Driver: Parallel Lines, آن را امتحان کرده بود.

تنها سوال باقی مانده این است که با وجود امکانات فراوان و مدرن GTA Online ، چگونه راکستار حاضر می‌شود اتفاقات بازی را به دهه‌های 70 و 80 منتقل کند ؟ سوالی که تنها زمان به آن پاسخ مناسبی می‌دهد.

شخصیت اصلی

راکستار با GTA 5 برای اولین بار به جای یک کاراکتر از سه کاراکتر اصلی در روایت خود استفاده کرد. این کمپانی البته روند مورد نظر در دیگر عناوینش ادامه نداد و حتی Red Dead Redemption 2 هم تا اواخر بخش داستانی یک کاراکتر قابل بازی داشت. با این حال در مورد تعداد کاراکترهای اصلی GTA 6 ، شایعات فراوانی وجود دارد که هر یک از آن‌ها با دیگری متفاوت است. به طور مثال بر اساس شایعه Project Americas ، شما به جای یک خلافکار مرد به اسم ریکاردو ظاهر خواهید شد.  جالب اینکه یکی از کاراکترهای GTA 5 هم در این نسخه حضور دارد و اوکسی نیست جز Martin Madrazo  سردسته یکی از کارتل‌های بزرگ آمریکایی/مکزیکی. بر اساس این شایعه ورژن جوان Madrazo   در بازی حضور دارد. علاوه بر مارتین ، پدر او هم یکی از سردمداران  آن دوران کارتل در مکزیک است هم در بازی حاضر است. در طرف مقابل شایعه 4chan می گوید که بازی نه یک کاراکتر بلکه 4 کاراکتر اصلی دارد که دو تای آن‌ها پلیس هستند. در این شایعه هم گفته شده که بازی حول محور نبرد مواد مخدر است با این تفاوت که به جای Narcos ، منبع اصلی داستان بازی سریال‌های Breaking Bad ، The Wire و Ozark است.

از طرفی این امکان وجود دارد که شخصیت اصلی بازی برای اولین بار کاراکتری زن باشد. موضوعی که حتی دن هاوسر هم طی مصاحبه 2013 خود با گاردین آن را رد نکرده بود و گفته بود ممکن است در آینده راکستار روی بازی هایی کار کند که شخصیت اصلی آن‌ها مونث است.

زمان عرضه GTA 6

زمان عرضه GTA 6 محل بحث اصلی طرفداران و کارشناسان است و تقریبا هر منبع و کارشناسی یک زمان را مشخص کرده است. مثلا چنل یوتیوب The Know اعلام کرده بود که زمان عرضه بازی بین 2021 تا 2022 خواهد بود. مایکل پکتر تحلیلگر صنعت بازی هم اظهار نظر مشابه ای داشت. از طرفی پیش تر گفته شده بود که کار ساخت GTA 6 از سال 2012 آغاز شده و حدود سه سال در فاز پیش تولید قرار داشته تا اینکه در سال 2015 وارد تولید شده. با این حال جیسون شریر چند ماه پیش مدعی شده بود که در آپریل 2020 بازی هنوز در اوایل مراحل تولیدش قرار دارد. با این حساب نباید انتظار عرضه زودهنگام آن را داشته باشیم. با تمامی این تفاسیر مهم ترین خبر در رابطه با زمان انتشار ، از گزارش مالی کمپانی Take 2 مالک راکستار استخراج شده. بر اساس اسناد مالی این شرکت قرار است بین مارس سال 2023 تا مارس 2024 ، مبلغ 89 میلیون دلار را برای مارکتینگ و بازاریابی هزینه کند و با توجه به بالا بودن مبلغ انتظار می رود GTA 6 هم در همین بازه منتشر شود. البته چند روز بعد از انتشار این خبر Take 2 این موضوع را تکذیب کرد و گفت این امار و ارقام ارتباطی به بودجه بازاریابی بخش‌های داخلی این شرکت از جمله راکستار ندارد. در هر صورت با توجه به عرضه نسخه نسل بعدی GTA 5 در سال 2021 ، نمی‌توان زمان عرضه‌ای زودتر از 2022 را برای GTA  بعدی متصور شد.

جمع بندی

پیش از پایان این آیتم بهتر است تعدادی از شایعات جالب حول محور GTA 6 را بدون ذکر منبع و خیلی سریع با یکدیگر مرور کنیم. البته تمامی شایعاتی که در ادامه می‌گوییم بر اساس همان منابعی هستند که در طول آیتم به آن‌ها اشاره کردیم اما در این مورد هیچ کدام را به صورت تک تک ذکر نمی‌کنیم

1 – سیستم خودرو GTA 6 تا حدی شبیه به Red Dead Redmption 2 خواهد بود. مثلا می‌توانید تعدادی از تجهیزات مورد نظرتان مثل جلیقه ضدگلوله یا بعضی سلاح‌ها را در پشت خودرو خود نگه دارید.

2 – ممکن هر سه شهر وایس سیتی ، لوس سانتوس و لیبرتی سیتی در بازی حضور داشته باشند.

3 – راکستار در نظر دارد نسخه اولیه را کوچک تر از نسخه‌های پیشین عرضه کرده و با اپدیت و به مرور بخش‌های جدیدی به بازی اضافه کند. شبیه به همان روندی که در مورد GTA Online در پیش گرفت.

4 – بازی همچنان حال و هوای آرکید هم دارد و به واقع گرایی Red Dead Redemption 2 نخواهد بود.

5 – چرخه آب و هوای بازی شامل طوفان ، گردباد و سیل خواهد بود.

6 – نسخه بعدی GTA Online داری یک سیستم اقتصادی بسیار یک پارچه و قدرتمند خواهد بود.

7 – این بازی تنها برای PS5 و Xbox Series X و کمی بعدتر برای PC عرضه خواهد شد و خبری از نسخه‌های PS4 و Xbox One نخواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.