ایکس باکس سری ایکسایکس باکس وانپلی استیشن 4پلی استیشن 5کامپیوترمعرفی بازی‌هامعرفی ویدیویی بازی ها

از Call of Duty : Black Ops Cold War چه می‌دانیم ؟

جزییات، داستان، تاریخ انتشار و قیمت بازی کال آو دیوتی کُلد وار

بر اساس اطلاعات منتشر شده در جریان پخش زنده افتتاحیه گیمزگام امسال و دیگر اطلاعاتی که پیش تر از محتوای بازیِ Call of Duty : Black Ops Cold War بدست آمده است. این نسخه یک دنباله مستقیم از نسخه اول Black Ops و در دوران جنگ سرد خواهد بود.
بی شک عنوان Call of duty Black Ops یکی از نسخه های موفق و برجسته از مجموعه Call of duty بخصوص از منظر داستانی بوده است، جالب است بدانید David S. Goyer مشاور فیلمنامه نسخه اول Black Ops و همینطور نویسنده فیلم تحسین شده The Dark Knight (2008)، نویسندگی این نسخه را نیز برعهده خواهد داشت.

برای مشاهده آیتم ویدیویی از Call of Duty : Black Ops Cold War چه می‌دانیم؟ در یوتوب کلیک کنید

در Black Ops Cold War  بار دیگر با شخصیت های دوست داشتنی Mason ، Woods و Hudson از نسخه اول و همینطور شخصیت کاریزماتیک جدید Russel Adler بعنوان یکی از ماموران مخفیِ کارکشته CIA روبرو خواهیم بود . Adler یکی از شخصیت های کلیدی داستان و با پیشینه حضور در ویتنام است که مسائل را شخصی می‌کند و هر آنچه که بخواهد بدست می آورد. در تریلرهای منتشر شده شاهد حضور ریگان رییس جمهور وقت آمریکا در جلسه هستیم. اگرچه عمده اتفافات و شخصیت های بازی فیکشنال و غیرواقعی هستند اما در بستر رویدادهای واقعی رخ میدهند. حتی برخی از متریال داستانی از اسنادی که به تازگی از طبقه بندی محرمانه خارج شده اند برداشت شده است.

Call of Duty Cold War Reveal
“Mason , Hudson , Woods”

داستان

داستان بازی در دوران اوج جنگ سرد در اوایل دهه هشتاد میلادی در سال 1981 روی میدهد. البته اشاره شده است که بازی دارای خط زمانی چندگانه خواهد بود . پارانویا، تئوری توطئه و سایه وحشت از جنگ جهانی سوم تم و فضای بازی را تشکیل میدهد. داستان بازی از آنجایی آغاز میشود که طبق اطلاعات بدست آمده یک جاسوس شوروی با اسم رمز Perseus پس از سیزده سال سکوت دوباره به فعالیت پرداخته است ، Perseus که سابقه سرقت اطلاعاتِ پروژه منهتن از نیومکزیوی آمریکا در 1943 و حضور خرابکارانه در ویتنام سال 1968 را دارد، بار دگیر در صدد صدمه به غرب و برهم زدن نظم برقرار بر جنگ سرد است و ماموریت جدید Adler دستگیری Perseus است .
همچنین برخی شایعات و ‌گمانه‌زنی‌ها از احتمال بازگشت شخصیت Viktor Reznov این شخصیت فراموش نشدنی از Call of Duty Black Ops حکایت دارند، از آنجایی که مرگ Reznov بصورت مستقیم در آن نسخه نمایش داده نشد ، حضور وی در این قسمت محتمل خواهد بود.

COD-CW-Reveal-Perseus-01
“Perseus”

گیم‌پلی و مراحل

قابلیت ساخت کارکتر و انتخاب جنسیت ، رنگ پوست، پیشینه نظامی ،محل تولد و ویژگی های رفتاری که برخی از آنها منجر به تغییر برخی قابلیت های گیم پلی از جمله سرعت تعویض خشاب ، نشانه گیری و دیگر ویژگی ها می شود، در بازی وجود خواهند داشت.
مراحل black ops cold war دارای ماموریت های جانبی خواهد بود که با بدست آوردن intel ها از گوشه و کنار نقشه در جریان بازی آنلاک می شوند. اگرچه همچنان بعضی ماموریت ها در بازی خطی خواهند ماند اما در برخی از آنها شاهد ویژگی هایی هستیم که پیش ازین در گیم پلی مجموعه کالاف دیوتی دیده نشده یا کمتر دیده شده اند از جمله اینکه پلیرها در جریان برخی ماموریت های بازی قابلیت انتخاب نحوه انجام مرحله از جمله مخفی کاری، تهاجمی و دیگر روش ها و همینطور قابلیت انتخاب دیالوگ های تعاملی در روند بازی را خواهند داشت و در نهایت این نسخه دارای چند پایان خواهد بود. توسعه دهندگان بازی فلش بک های روانشناسه ی سری بلک اوپس را فراموش نکرده اند و در جریان بازی سری به جنگ ویتنام خواهید زد. این فلش بک قرار است چندین مرتبه با تغییرات مختلف تکرار شود.

COD-CW-Reveal-01
“Vietnam”

آسیا ، اروپا ، آمریکای شمالی ، آمریکای لاتین ، شوروی ، ترکیه و ویتنام از جمله مکان هایی هستند که توسعه دهندگان اعلام کرده اند در آنها به انجام ماموریت خواهید پرداخت ، از جمله مکان های مشهوری که در بازی خواهیم دید، ساختمان Lubyanka مقر فرماندهی KGB خواهد بود که بعنوان یک مامور دو جانبه به آن وارد خواهید شد. انتخاب چگونگی پیش برد این مرحله بر عهده پلیر است.

Call of Duty Cold War Reveal
“Russel Adler”

همچنین  در اطلاعات منتشر شده به انجام ماموریت نفوذ به ساختمان اصلی یک مرکز آموزشی واقع در اوکراین پشت مرز فرضی Iron Curtain اشاره شده است که  از معماری تیپیکال شهر های آمریکایی در ساختمان های ساختگی در داخل آن مرکز آموزشی برای آشنایی ماموران شوروی بکار رفته که شامل سینما ، رستوران ، مرکز آرکید و موارد دیگر است. از جمله سلاح ها و تجهیزاتی که در بازی دیده شده و گمان می‌رود در نسخه نهایی بازی وجود داشته باشند M16-A1 ، MP5 ،  AKS74u ، Type 63، CAR-15، Ak-5C، AK-47، SPAS 12، RPD، G3 ،  77E ، BOW  ، M1911، Tomahawk Axe ، C4 و Body Armor .

Call of Duty Cold War Reveal

در اطلاعات منتشر شده به انجام ماموریت نفوذ به ساختمان اصلی یک مرکز آموزشی واقع در اوکراین پشت مرز فرضی  Iron Curtain اشاره شده است که  از معماری تیپیکال شهر های آمریکایی در ساختمان های ساختگی در داخل آن مرکز آموزشی برای آشنایی ماموران شوروی بکار رفته که شامل سینما ، رستوران ، مرکز آرکید و موارد دیگر است.

مولتی‌پلیر

بخش مولتی پلیر و زامبی ها برای Black Ops Cold War تایید شده است و همانند Modern Warfare دارای بتل پس خواهد بود و خبری از لوت باکس و سیزن پس نیست.
طبق اعلام توسعه دهندگان Warzone و بخش مولتی پلیرِ Black Ops Cold War باهم در ارتباط خواهند بود و آیتم های Inventory شما در وارزون از جمله اپراتور ها و Blue Print هایی که آنلاک شده باشند همچنان قابل استفاده خواهند بود.
در انتهای تریلری که چندی پیش برای معرفی بازی منتشر شده تصاویری از یک درگیری در منطقه بیابانی به همراه چند خودرو باگی ، تعدادی هلی کوپتر و بمباران هوایی را نمایش می دهد که می‌تواند مربوط به مد های مولتی پلیر باشد.

Call of Duty Cold War Reveal

تاریخ عرضه بتا مولتی پلیر بازی تصادفاً در پیغام پیشفروش Black Ops Cold War در منوی بازی Call of Duty World War II (COD:WWII) روز هشتم اکتبر قید شده بود که بعداً همین تاریخ در تریلری که در تاریخ نهم سپتامبر از بازی پخش گردید تایید شد . بنابراین روز ۱۷ مهر ۱۳۹۹ بازیکنانی که این عنوان را بر روی ps4 پیش‌خرید کرده اند و کمی بعد از آن سایر پلتفرم ها قادر خواهند بود به تجربه نسخه بتا بازی Black Ops Cold War بپردازند.

ظاهراً مولتی پلیر cold war توجه ویژه ای به وسایل نقلیه دارد ، در تریلر منتشر شده برای بخش مولتی پلیر بازی انواع وسایل نقلیه از جمله قایق ها ، جت اسکی ، هلی کوپتر ، تانک ، خودرو و حتی موتورسیکلت دیده میشوند که انتظار میرود لحظات هیجان انگیزی را رقم  بزند. همچنین محیطهای متنوعی از نظر جغرافیایی و آب و هوایی نمایش داده شد : شهر میامی، ازبکستان ، آنگولا ، آتلانتیک شمالی (اقیانوس اطلس شمالی) و کوه های اورال (Ural Mountains) واقع در سرزمین روسیه از جمله مکان هایی خواهد بود که در بخش چند نفره Call of Duty Black Ops Cold War تجربه مبارزه در آنها را خواهید داشت.

دیگر جزییات (تاریخ انتشار و قیمت CoD Cold War)

لازم به ذکر است مولتی پلیر این عنوان بصورت بین نسلی (Cross-Gen) و کراس پلی (Cross-Play) قابل بازی است، یعنی شما می‌توانید فارق از پلتفرمی که در آن قرار دارید با دوستان خود به انجام بازی بپردازید. اطلاعات بیشتر از مولتی پلیر Call of Duty : Black Ops Cold War در تاریخ نهم سپتامبر (19 شهریور) منتشر خواهد شد.

تاریخ انتشار این عنوان برای کامپیوتر، اکس باکس وان و ps4 بیست و سوم آبان ماه (13 نوامبر) اعلام شده است ، توسعه این عنوان را استدیو های Raven و Treyarch بر عهده دارند ، استدیو Raven توسعه بخش داستانی را برعهده داشته و استدیو Treyarch جهت توسعه این نسخه برای نسل آینده کنسول ها و مولتی پلیر به Raven ملحق شده است ، بهینه سازی موتور بازی بخصوص در بخش نورپردازی و سایه ها برای پشتیبانی از Ray Tracing و همینطور نرخ فریم بالاتر و لودینگ سریع برای کنسول های نسل بعدی را تایید کرده اند. این عنوان در تعطیلات پایان 2020 برای کنسول های نسل بعدی در دسترس خواهد بود.

قیمت این عنوان برای کامپیوتر و کنسول های PS4 و ایکس باکس وان 60 دلار و برای PS5 و Xbox Series X برابر با 70 دلار و شامل بهینه سازی های سخت افزاری که پیش تر ذکر شد خواهد بود. توجه داشته باشید که شما قادر هستید از ابتدا نسخه دیجیتال قابل ارتقا به نسل بعدی تحت عنوان Cross-Gen Bundle را روی استور کنسول نسل فعلی خریداری کنید. نسخه های فیزیکی نسل فعلی به واسطه امکان Backward Compatibility روی نسل بعد قابل اجرا هستند ولی ویژگی های سخت افزاری نسل بعدی را ندارند. اگرچه امکان خریداری پک آپگرید 10 دلاری برای نسخه Playstation فراهم خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا