معرفی بازی‌ها

یازدهمین افسانه

یازدهمین افسانه,یازدهمین افسانه,

Tales of Hearts یازدهمین شماره از عناوین اصلی سری ‌بازی‌های Tales of است که در سال 2008 برای کنسول DS منتشر و در سال 2013 نسخه بازسازی شده آن به نام Tales of Hearts R برای کنسول Vita عرضه شد.
نسخه R با نسخه اصلی که بر روی DS منتشر شده است تفاوت‌های فراوانی دارد و می‌توان گفت که بازی از ابتدا ساخته شده و تقریباً تمامی قسمت‌های مختلف آن دچار تغییرات ریز و درشتی شده‌اند. گرافیک و محیط‎‌های بازی، سیستم مبارزات، بخش داستانی جدید، شخصیت‌های جدید و… تنها بخشی از این تغییرات هستند.

داستان بازی در سرزمین Celland پیگیری می‌شود جایی که توسط هیولاهایی معروف به Zerom مورد حمله قرار گرفته است. Zeromها از گوهر وجودی انسان‌ها، کریستالی حاوی اراده و احساسات هر فرد که با نام Spira شناخته می‌شود، تغذیه می‌کنند. برای مقابله و مبارزه با Zeromها از روح انسان‌های قدرتمند سلاح‌هایی به نام Soma ساخته شده و هر کسی که یکی از این سلاح‌ها (Soma) را در اختیار داشته باشد توانایی مبارزه و از بین بردن Zeromها رو بدست می‌آورد همچنین بوسیله Soma می‌توان Spiraهای آلوده شده توسط Zeromها را نیز پاک‌سازی و فرد بیمار را درمان کرد.
شخصیت اصلی بازی پسر جوانی به نام Kor Meteor است که یک Soma (سلاح‌های ساخته شده برای مبارزه با Zeromها) از پدربزرگ خود به ارث برده و در دهکده‌ای زندگی می‌کند. یکروز Kor در خارج از دهکده با خواهر و برادری به نام‌های Kohaku Hearts و Hisui Hearts ملاقات می‌کند که در حال فرار از دست جادوگری خبیث به نام Incarose هستند. در ادامه Incarose این خواهر برادر را پیدا کرده و به کمک Zeromها به آن‌ها حمله می‌کند. در این درگیری یکی از هیولاها موفق می‌شود Spira یا همان کریستال وجودی Kohaku را آلوده کند. Kor بوسیله سلاحی که در اختیار دارد (Soma ) سعی می‌کند Spira آلوده شده را پاکسازی کند، با اینکه Kor موفق به پاکسازی کریستال Kohaku می‌شود ولی با صدمه‌ای که به آن وارد شده، کریستال وجودی Kohaku حاوی احساسات و عواطف او می‌شکند و تکه‌های مختلف آن در سراسر سرزمین Celland پخش می‌شوند.
حال Kor که خود را مسئول این اتفاق می‌داند به همراه Kohaku و Hisui سفری برای پیدا کردن تکه‌های کریستال وجودی Kohaku را آغاز می‌کند و در این راه با افراد جدیدی ملاقات کرده و با ماهیت اصلی Soma، Spira و Zerom آشنا می‌شود.
داستان بازی مثل همیشه در رابطه با دوستی و نجات جهان است.

 

 src=/files/rt88l0cbapz4nycaai20.jpg style=

 

سیستم مبارزات بازی نیز همان سیستم اکشن و دوست‌داشتنی سری با اندکی تغییرات است که طرفداران به خوبی با آن آشنا هستند. مبارزات به صورت همزمان پیگیری می‌شود و شما می‌توانید آزادانه به هر سمتی که خواستید حرکت کرده و حرکات و تکنیک‌های مختلف را به اجرا درآورید.
مثل سایر عناوین سری 4 نفر از اعضای گروه به انتخاب شما در مبارزات شرکت خواهند کرد و در هر زمان براحتی می‌توانید بین اعضای گروه سوییچ کرده و مبارزه را با شخصیت مورد نظر ادامه دهید.
Soma یا همان سلاح‌های شما برای مبارزه با Zeromها (دشمنان بازی) نقش اساسی در گیم‌پلی بازی دارند. بازی دارای سیستمی به نام SomaBuild است که در آن گیمر با آپگرید کردن سلاح‌های (Soma) مورد استفاده توسط اعضای گروه، وضعیت رشد و پیشرفت توانایی‌های شخصیت‌ها را مشخص می‌کند. شما می‌توانید با پیدا کردن مواد خام در بازی (مبارزه با دشمنان یا خرید از فروشندگان داخل بازی) Soma خود را آپگرید کنید تا توانایی‌های مختلف و Soma Skillهای جدیدی را یاد بگیرید.

به طور کلی Soma Skillها به 4 دسته تقسیم می‌شوند.

Parameter Skill
این نوع Skillها پارامترهای اصلی شخصیت مورد نظر را افزایش می‌دهند. (Attack- Defence)

Action Skill
اجازه انجام حرکات مختلفی در مبارزات از قبیل: پرش، پرش دو مرحله‌ای، BackStep و… را به شخصیت مورد نظر می‌دهند.

Support Skill
قابلیت‌های دائمی همچون کوتاه کردن زمان استفاده از آیتم، مقاومت بیشتر در مقابل عناصر مختلف (آب، آتش، باد و…)، بالا بردن میزان Critical Hit و… را شامل می‌شوند.

Battle Skill
شخصیت شما با استفاده از این نوع Skillها، Artهای متفاوت، ضربات و جادوهای جدیدی را یاد می‌گیرد.

همچنین در صورت آپگرید کردن Soma به اندازه کافی سلاح شما در حالت Soma Evolve قرار گرفته و تغییر فرم داده و توانایی‌ها و Skillهای جدیدی را آزاد می‌کند.

 

 src=/files/rt88l0cbapz4nycaai20(1).jpg></div><div style= 

همانطور که بالاتر اشاره شد سیستم مبارزات بازی همانند سایر عناوین سری به صورت همزمان دنبال می‌شود، در سمت چپ تصویر نواری به نام ComboCommands وجود دارد که با انجام حرکات مختلف از قبیل: ضربه زدن به دشمنان، پریدن و اجرای تکنیک‌های مختلف شروع به پر شدن می‌کند. زمانی که این نوار به صورت کامل پر شد با فشردن یک دکمه وارد حالتی می‌شوید که برای مدت زمان مشخصی می‌توانید به صورت نامحدود از حرکات و Artهای خود پشت سر هم استفاده کنید.
یکی از امکانات جدید در مبارزات قابلیتی به نام Chase Linkاست که به بازیکن اجازه می‌دهد تا با لینک کردن خود به دشمن مورد نظر و پرتاب دشمن به هوا به دنبال او رفته و کمبوهای مختلفی را بر روی او اجرا کند. از دیگر قابلیت‌های سیستم مبارزات بازی می‌توان به ChaseCrossAttack اشاره کرد که با انتخاب یکی از همراهان خود می‌توانید تکنیک‌ها و MysticArtهای مختلفی را به صورت دونفره اجرا کنید.
در کل سیستم مبارزات و گیم‌پلی بازی همان سیستم آشنای همیشگی است که چندین و چند المان جدید به آن اضافه شده است و المان‌های محبوب گذشته همانند دستورات آشپزی، استفاده از آیتم‌های مختلف، تعیین استراتژی‌های متفاوت برای هر کدام از شخصیت‌ها و… به همان شکل قدیمی خود حفظ شده‌اند.

 

 src=/files/ad6871eal05rjojy6cct.jpg style=

 

همانطور که در ابتدای پیش‌نمایش اعلام شد این بازی به صورت کامل بازسازی شده و تمامی محیط‌ها و شخصیت‌های بازی از ابتدا طراحی شده‌اند و دیگر خبری از شخصیت‌ها و محیط‌های 2بعدی نبوده و تمام بازی به صورت 3بعدی ساخته شده است. بازی از لحاظ بصری نیز (با توجه به اینکه بر روی کنسول دستی عرضه می‌شود) نمایش‌های قابل‌قبولی داشته و مهمترین رکن آن نیز رنگارنگ بودن بازی است. همانند سایر عناوین سری این بازی نیز دارای محیط‌های بسیار متفاوت و متنوعی است که به جذابیت بازی کمک شایانی کرده است همچنین طبق اعلام سازندگان بازی چند بخش متنوع از جمله یک دانجن کاملاً جدید برای این نسخه از بازی طراحی شده است که حاوی دشمنان و BossFightهای بسیار قدرتمند بوده و پس از اتمام بازی می‌تواند تا مدت‌ها بازیکنان را سرگرم کند.
مسئله مورد توجه بعدی در رابطه با این نسخه از بازی نحوه بومی سازی (Localize) شدن آن است. Tales of Hearts R دومین شماره از سری بازی‌های Tales of است که به همراه صدا و دوبله ژاپنی برای سایر کشورها عرضه می‌شود.طبق گفته‌های Hideo Baba (تهیه‌کننده سری) این نسخه از بازی شامل صدای انگلیسی نبوده و فقط صدای ژاپنی در بازی وجود دارد. یکی از دلایل وجود دوبله ژاپنی و عدم وجود دوبله انگلیسی در بازی پیشروی سریع‌تر در مراحل ترجمه بازی و درخواست‌های متعدد و بی‌پایان طرفداران سری از شرکت نامکوباندای بوده که گویا بالاخره جواب داده است و برای دومین بار پس از Tales of Symphonia Chronicles HD شاهد عرضه یک شماره از سری بازی‌های Tales of با صدا و دوبله ژاپنی هستیم.

 

 src=/files/0vu7tvvjgqn89zw7x7c8.jpg style=
 

به هر حال پس از نزدیک به دو سال انتظار بالاخره این بازی تا یکماه دیگر در اروپا و آمریکا منتشر می‌گردد و به انتظار طولانی طرفداران پایان می‌دهد، انتظاری که با توجه به نمایش‌های بازی تا به امروز مطمئناً ارزش آن را خواهد داشت. انجام یک شماره از سری بازی‌های Tales of بر روی کنسول دستی لذتی وصف‌نشدنی برای طرفداران این سری است مخصوصاً که این بازی یکی از عناوین اصلی (Mothership Title) سری باشد.

” alt=””/>

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا