معرفی بازی‌ها

نیم نگاهی بر DiRT 3

نیم نگاهی بر DiRT 3,نیم نگاهی بر DiRT 3, Frist

بر خلاف نسخه ی دوم آب و هوای برفی بازگشته است. این بهترین خبر برای دوستداران DiRT است. طبیعتا" رانندگی در جاده های برفی در قیاس با جاده های دیگر سخت تر است و مهارت های بالایی را طلب می کنند. غیر از آب هوای برفی، آب و هوای بارانی و آب و هوای گرم و خشک نیز در بازی وجود دارند. جاده های متعددی در کشور های زیادی از جمله نروژ، اسپانیا و آفریقا و … خود را به شما نشان خواهند داد و از میان جاده ها می توان به جاده های کویری، جنگلی، خیابان های شهری و جاده های میان شهری اشاره داشت که هر کدام از این مسیر ها در آب و هوا های مختلف تماشایی خواهند بود. این بار نیز Ken Block را خواهید دید و ملاقات های زیادی را با وی انجام خواهید داد. مسابقات جدیدی نیز در این نسخه اضافه شده اند. در یکی از این مسابقات شما باید به حرکات نمایشی بپردازید و با اتومبیل خود حرکات دیوانه وار و شگفت آوری انجام دهید. در مسابقات دیگر که به نوعی Drift هستند و  Gymkhana نام دارند، باید از پیچ های سختی عبور کرده یا اینکه دور یک مانع بچرخید. اگر به یاد داشته باشید منوی DiRT 2 حالتی خاص و فستیوالی داشت. چه خوب، چه بد این بار دیگر شاهد این نوع منو نخواهید بود. منوی تبدیل به یک منوی ساده شده است و از دیدن اطلاعات روند مراحل رو مجله و انتخاب مسابقات روی میز خبری نیست.

2nd

در این نسخه نیز می توانید از اتومبیل های قدیمی و جدیدی استفاده نمایید که هر کدام از این اتومبیل ها برای آب هوای خاصی مناسب اند. به طور مثال برای جاده های پوشیده از برف باید اتومبیل هایی استفاده نمایید که دست فرمون قابل قبولی یا از هندلینگ خوبی برخوردار باشند. تعداد اتومبیل ها بسیار زیاد اند و از اتومبیل های دهه ی شصت تا کنون بیش از پنجاه اتومبیل در DiRT 3 وجود دارند. از بهترین نقاط قوت DiRT 3 می توان به مدل سازی پر جزئیات اتومبیل ها اشاره داشت که با مدل های اصلی و واقعی قابل تشخیص نیستند. به جز مد های مختلفی که در نسخه های قبلی وجود داشت این بار شاهد حضور یک Career Mode جدید خواهیم بود که متاسفانه اطلاعات با ارزشی از این مد خارج نشده است. اما فقط این مسابقات و این مد عنصر های جدیدی نیستند که به DiRT 3 اضافه شده اند و با گذشت زمان با قابلیت های این بازی بیشتر آشنا خواهیم شد. حضور X-Games های جذاب که در DiRT 2 نیز وجود داشتند در این نسخه هم تایید شده است که از نقاط قوت سری DiRT به شمار می آیند.

3rd

همانگونه که در DiRT 2 نورپردازی و گرافیک قابل قبولی را مشاهده کردیم اینجا نیز به کیفیت گرافیک و نورپردازی پی خواهیم برد. نور پردازی و گرافیک با محیط و آب و هوا های مختلف تطابق فوق العاده ای را رقم زده اند؛ به گونه ای که رنگ بندی و گرافیک در هوای بارانی و آسمانی ابری چیزی از واقعیت کم نداشته و در آب و هوای برفی حس سرما به درون شما رخنه می کند و در جاده های کویری وجود گرد و غبار را در تمام محیط حس می کنید.

خیلی از شرکت های بازی سازی برای عناوین در دست ساخت خود القاب زیادی انتخاب می کنند. DiRT 3 نیز وسیع ترین شبیه ساز رانندگی بیان شده است. آیا واقعا همین طور است؟ به گفته ی مسئولان شرکت Codemasters این بازی وسیع ترین شبیه ساز رانندگی در پنجاه سال اخیر است. باید منتظر ماند و دید… .

” alt=”” />

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.