معرفی بازی‌ها

میدان آتش

میدان آتش,میدان آتش, src=/files/1(32).jpg></p><p style= 

صدای نافرجام….
یکی از بزرگ ترین المان ها در سری بازی های BF که کمترین توجه به آن شده، داستان و شیوه روایت آن است که بدون هیچ چاشنی خاصی و با بی دقتی تمام به خورد مخاطب داده شده است، البته این موضوع تا به امروز صادق است و تاجایی که نمایش های Bf4 را پیگیری کرده ایم نوید روایت منسجم و چالش برانگیز به همراه شوک های جالب را دارد، هرچند نمایش تریلر نمی تواند موفقیت یک بازی شوتر آنهم در سطح BF4 را تضمین کند. به هر حال تاکنون (تا BF4) با روایت های مختلفی رو به رو شده ایم که کم عمق بوده و از جذابیت خاصی برخوردار نبوده اند ولی اینبار ماجرا فرق دارد! زیرا برای دومین بار در این سری است که جوخه مبارزین به مقابله با تروریست میروند، هرچند این تروریست ها  اندک نام و نشانی از خود نشان داده اند. طبق اطلاعاتی که منتشر شده است غالب بازی در آسیا و مقدار کمی از آن در دیگر قاره ها روایت خواهد شد که در این بین کشور آذربایجان نقش مهم و پررنگی ایفا می کند. شاید برای ما ایرانی ها فرهنگ و سازه های به کار رفته در بازی بسیار آشنا به نظر برسید زیرا فرهنگ این دو کشور بسیار به هم شباهت دارد، پس اگر با مبارزینی که نام و نشان ایرانی داشتند رو به رو شدید زیاد تعجب نکنید! هر چند تایید شده است که باکو یکی از شهر های محوری بازیست ولی می توان انتظار داشت که شهر هایی همانند شانگهای هم در بازی مهمان مبارزین باشد. البته لازم به ذکر است که تاکنون حضور دو ابر قدرت روسیه و چین علاوه بر آمریکا توسط سازندگان تایید شده است. در حقیقت می توان گفت داستان در Bf4 نقش بزرگی ایفا می کند و به خوبی توان ایجاد ارتباط بین شخصیت های بازی و بازیباز را دارد، حال به کلیت داستان می رسید که در آن گروهی تحت Chaos در سال 2020 تصمیم به ایجاد خرابکاری گرفته اند و برای رسیدن به اهداف خود دست به هر اقدامی می زنند، از این رو نیرو های صلح آمریکایی برای شکار سرکرده این گروه به مکان ها و کشور های مختلف اعزام می شوند، در این بین اختلافات زیادی ما بین روسیه و آمریکا به وجود آمده است که باعث می شود روند از بین بردن گروه Chaos به خوبی پیش نرود. مشکلات بوجود آمده توسط این گروه از سویی با شورش هایی در کشور بزرگ چین در می آمیزد. ارتش بزرگی به رهبری Chang تصمیم دارد با ایجاد آشوب، حکومت و دولت مردان چین را از منصب قدرت به زیر بکشد، اگر Chang در رسیدن به هدف خود موفق شود به صورت تمام وقت و با تمام نیرو به کمک و پشتیبانی از روسیه خواهد پرداخت، این ماجرا تنها دو بعد ندارد بلکه دارای بعد سومی نیز هست که باعث پیچیده تر شد روایت ها می شود، نیروهای آمریکای در پی یافتن Jin Jie هستند کسی که به زودی رهبر چین خواهد شد و نماد صلح در کل منطقه خواهد بود. در پی اتفاقاتی که رخ می دهد آمریکایی ها Jin Jie را به قتل می رسانند و در این بین فرصت مناسبی برای Chang به وجود می آید تا انتخابات پیش روی چین را منحل کند و فرصت بازیابی و زمینه چینی برای ایجاد جنگی بزرگ بر علیه تمام قدرت ها را فراهم کند.

 src=/files/3(23).jpg /></p><p style= 

کشتار، افتخار، پرچم
تاکنون به صورت دقیق تایید نشده است که آیا امکان استفاده از وسایل نظامی پیشرفته در بخش تک نفره وجود دارد یا نه ولی چیزی که کاملا مشخص است استفاده از وسایل نظامی بیشمار که برای بخش مولتی پلیر طراحی شده است بسیار لذت بخش خواهد بود. یکی از نقاط قوت BF4 نسبت به دیگر بازی های هم سبک خودش امکاناتات بیشماری است که در اختیار بازیکن قرار می دهد. از سلاح های سبک و سنگین تا وسایل نظامی پیشرفته و غول آسا که توان تخریب هر سدی را به راحتی دارند. البته نباید فراموش کرد که این بازی دقیقا ادامه ای برای BF3 است پس انتظار وجود المان های که در هر دو نسخه وجود دارد را باید داشته باشید. شاید از همان ابتدای انتشار تریلر های بازی مهم ترین نکته بارز که چشم هر بیننده ای را خیره کرده، سرعت عمل و عکس العمل هاییست که در جریان است. شاید بیشتر از BF3 باید در این نسخه زحمت بکشید تا موفقیت خوبی به دست آورید. یکی از نکات جالب در مورد گیم پلی در کل در مورد BF4 این است که این در بازی به صورت کلی مسیر های مشخصی برای انجام ماموریت ها پیشبینی شده است ولی برای جذابیت این مسیر ها بازیباز آزادی های خاصی دارد، به طور مثال بازیباز در انتخاب روش های مختلف برای از بین بردن دشمنان آزاد است.  چنین عملکرد های شاید در پایان بازی تاثیری نداشته باشد ولی قطعا جذابیت بازی را برای خود بازیکن بیشتر می کند.

 src=/files/4(18).jpg></p><p> از همان ابتدا تاکید خاصی بر روی گرافیک BF4 بوده است و این ماجرا برای این سری به عنوان نماد تبدیل شده. بعد از موفقیت BF3 در به نمایش گذاشتن میدان نبرد، اینبار زمان نمایش ابعاد دیگر نبرد است، نبردی که در قالب صفحات به هم چسبیده به نمایش گذاشته خواهند شد. شاید بتوان گفت تاکید سازندگان نسبت به گرافیک و صد البته تخریبی بودن محیط بدان جهت باشد که موتور مورد استفاده برای بازی پیشرفته تر شده و امکان پردازش بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده است. اگر تریلر های مربوط به گیم پلی بازی را با کیفیت بالا تماشا کرده باشید حتما شاهد سایه زنی ها و صد البته بافت های زنده در بازی شده اید، این دو مورد را به خوبی می توان با Crysis 3 مقایسه کرد که در بخش گرافیک حرف های بسیاری برای گفتن دارد. جدا از طراحی محیط که به نمایش گذاشته شده است، شاهد طراحی مناسب و قابل قبول وسایل نظامی هستیم که با ظرافت خاصی انجام شده است. هرچند نمی توان قبل عرضه بازی نظر خاصی در مورد آنها داد.<br> با وجود نمایش هایی که شاهد بوده ایم و با تمام گفته هایی که سازندگان در مورد بازی خود در منابع مختلف منتشر می کنند، نمی توان به طور قطع گفت که BF4 بهتر از BF3 خواهد بود ولی می توان به همان اندازه ای که انتظار دارید امیدوار باشید که چهارمین نسخه از سری بازی های میدان نبرد موفقیت شماره های پیشین این سری را تکرار کند.</p><p>” alt=””/></p><div class=

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا