معرفی بازی‌ها

معماهای خون‌آلود

قتل‌های دل‌خراش و وحشیانه اصلا چیز جدیدی نیست؛ از چندین قرن پیش تا به حال قاتل‌های روانی زیادی دست به کشتار مردم زدند و برخی از آن‌ها مانند “Jack The Reaper” از این راه نامی نیز برای خود دست و پا نموده‌اند. این مشکلات فقط به قتل محدود نمی‌شوند. دزدی، ناپدید شدن افراد و هزاران جرم و جنایت دیگر از جمله مواردی است که پلیس‌ها با آن سر و کار دارند. به هر حال در مقابل این همه روان‌پریش و آدم‌کش، باید یک سری کارآگاه خبره نیز وجود داشته باشد که جنایتکاران را به سزای اعمال خود برساند. یکی از معروف‌ترین این افراد بی‌شک Sherlock Holmes است، فردی با هوش بالا که در انواع و اقسام پرونده‌های جنایی به کمک پلیس می‌شتابد. پس از شروع کار سری بازی‌های شرلوک هولمز در سال 2002، این‌بار Frogwares دست به ساخت نسخه‌ای بر پایه رمان معروف “Crime and Punishment” اثر آقای Fyodor Dostoyevsky زده است. لازم به ذکر است که Sherlock Holmes: Crimes and Punishment از سریال شرلوک هولمز که در شبکه BBC پخش می‌شود نیز برای هرچه بهتر شدن بازی، الهام گرفته است.,,سیستم کلی گیم‌پلی بازی شباهت زیادی به عنوان L.A Noir دارد؛ یعنی پیدا کردن شواهد و مدارک مختلف و کنار هم گذاشتن آن‌ها برای رسیدن به یک پاسخ قابل اطمینان! مکانیزمی با نام “صفحه نتیجه‌گیری” (Deduction Board) در بازی وجود دارد که پس از کنار هم گذاشتن مدارک مختلف، چندین نتیجه و استنتاج را به وجود می‌آورد. پس از ارتباط دادن این نتایج برای به دست آوردن یک قیاس کلی، بازی‌کنان بر اساس این که هر مدرک را چگونه تفسیر کرده‌اند، پرونده را به اشکال مختلفی به پایان می‌رسانند. همانند دنیای واقعی، هر چیزی می‌تواند یک مدرک جرم به حساب بیاید و به همین دلیل امکان استفاده از دوربین اول شخص و سوم شخص برای مشاهده هر چه بهتر وسایل در محیط جرم تعبیه شده است. نکته قابل توجه این است که در هر زمان امکان تغییر دوربین از اول شخص به سوم شخص وجود دارد. مثل نسخه‌های قبلی این‌بار هم هسته اصلی گیم‌پلی در رابطه با بازجویی از افراد و حل کردن معماهای گوناگون است، بازیکنان باید در محیط بازی به جست و جو بپردازند و مدارک مورد نیاز را برای پیدا کردن مجرم به دست آورند. بسته به انتخاب بازیکن، امکان دارد یک پرونده ناتمام بماند و یا فرد بی‌گناهی به عنوام جنایتکار شناخته شده و به زندان روانه شود. هر پرونده شامل 3 الی 5 راه برای حل کردن است و با توجه به انتخاب‌های مختلف، دست کم 6 پایان گوناگون برای هر Case وجود دارد. ,,طبق گفته سازندگان، بازی سعی ندارد تا بازیکن را کنار شرلوک قرار دهد، بلکه می‌خواهد هر کسی که به انجام بازی می‌پردازد خود را شرلوک هولمز بداند. همچنین از نظر آن‌ها این نسخه چالش برانگیزترین عنوان از سری شرلوک هولمز است. به طور کلی 14 تکنیک در بخش بازجویی از افراد وجود دارد که در تصمیم‌گیری به بازیباز کمک شایانی می‌کند. قابلیت جدیدی برای شرلوک هولمز در نظر گرفته شده که به “Sherlock Vision” معروف است. با این مهارت می‌توان وسایلی که شاید در ابتدا به نظر عادی بیایند را به طور برجسته (Highlight شده) مشاهده کرد و از آن‌ها به عنوان مدرک جرم بهره برد. همان گونه که گفته شد این نسخه از سری تلوزیونی شرلوک نیز الهام گرفته است که بارزترین نکته‌ای که در این الهام‌گیری می‌توان مشاهده کرد، لیست شدن افکار شخصیت شرلوک در مورد پدیده‌ها و افراد مختلف در گوشه تصویر است.
اطلاعات زیادی در مورد داستان بازی و پرونده‌ها در دسترس نیست اما نکته‌ای که می‌دانیم این است که با توجه به ساخته شدن این نسخه از روی رمان Crime and Punishment، بی‌شک نکات داستانی آن نیز در بازی وجود دارد. المان‌هایی مانند پیدا کردن جنایتکار و داشتن حق انتخابی مبنی بر بخشیدن یا مجازات وی!,,برای اولین بار در ساخت این سری از موتور Unreal Engine 3 استفاده شده است. گرچه UE3 اصلا موتور جدیدی نیست و حتی چندی پیش نسخه چهارم آن هم معرفی شد و هم‌اکنون مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما با این تفاسیر باز هم پیشرفت‌های قابل توجهی را در بازی پدید آورده است. اولین نکته قابل توجه این است که دیگر از گرافیک سطح پایین نسخه‌های قبلی خبری نیست و به لطف استفاده از Unreal Engine 3، گام بزرگی در جهت افزایش کلی گرافیک بازی برداشته شده است. دومین موردی که کاملا احساس می‌شود وجود تکسچر‌هایی با کیفیت بیشتر و جزییات بهتر هستند که اتفاقا این تکسچرها، بر روی گیم‌پلی تاثیر مستقیم می‌گذارند؛ چرا که اگر با نگاهی تیزبین و دقیق هنگام بازجویی به شخصیت‌ها نگاه کنیم، می‌توان از لکه‌ها و نوع لباس آن‌ها برخی شواهد و مدارک مفید را به دست آورد. علاوه بر دو مورد ذکر شده در Sherlock Holmes: C&P شاهد انیمیشن‌های روان و نرم، افکت‌های بهتر و به طور کلی گرافیک پولیش شده‌تری خواهیم بود. سیستم نورپردازی بازی بسیار بهبود یافته و پیشرفته‌تر از قبل شده و زیبایی لندن را دو چندان می‌کند؛ در هر ساعت از روز شاهد نورپردازی پویا و متفاوتی هستیم که به هرچه چشم‌نوازتر شدن بازی کمک کرده است.,,پس از نمایش بازی برای منتقدان، نظرات و بازخوردهای مثبتی نیز مشاهده شد. بسیاری از افراد از زیبایی‌های گرافیکی و مکانیزم‌های جالب بازی در قیاس با نسخه قبل سخن گفته‌اند و پیشرفت‌های به وجود آمده را تقریبا انقلابی در سری شرلوک می‌دانند. مدرن‌تر شدن این نسخه نسبت به بقیه عناوین سری نیز از نکات قابل توجه و مثبتی است که تقریبا تمامی منتقدان از آن یاد کرده‌اند. با وجود این موارد مثبت و بردن جوایز “بهترین بازی Adventure” در E3 سال‌های 2013 و 2014 از سوی Gamercast و Jeuxvideo.com باید ببینیم آیا شرلوک می‌تواند به سطح بالاتری نسبت به نسخه‌های قبلی خود دست پیدا کند یا خیر.,خواندن پیش‌نمایش,معماهای خون‌آلود,معماهای خون‌آلود,

نسخه جدید از سری معمایی و Adventure شرلوک هولمز که شما را در نقش یک کارآگاه نابغه برای پیدا کردن مجرمان و حل کردن معماهای پلیسی قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا