معرفی بازی‌ها

مرگ کسب و کار من است.

مرگ کسب و کار من است.,مرگ کسب و کار من است.,

اگر گرافیک دو سولز قبلی را بخواهیم از دو بعد فنی و هنری در نظر بگیریم، کفه‌ی ترازو بیشتر به سمت گرافیک هنری سنگینی می‌کند تا گرافیک فنی بازی. البته این بدین معنی نیست که از بعد فنی، دارک سولز 1 و 2 مشکلات زیادی داشته‌اند، اما افت فریم و باگ‌هایی که علاوه بر سری سولز، بلادبورن نیز دچارش می‌شد، گاهی اوقات لذت بردن از بازی را کاهش ‌می‌داد. حال در دارک سولز 3 میازاکی و تیمش این وعده را دادند که بازی با نرخ فریم 30 بر روی کنسول‌ها اجرا خواهد شد و از لحاظ فنی نیز آن‌ها تمام سعی خود را خواهند کرد، که دیگر مشکلاتی تکنیکی را در بازی مشاهده نکنیم.
اوج هنرنمایی فرام‌سافتور در بخش بصری بازی را می‌توان در گرافیک هنری آن مشاهده کرد. گرافیک هنری، در سری دارک سولز همواره در بهترین سطح خود قرار داشته است و میازاکی با ساخت بلادبورن، توانست آن‌را به بالاترین سطح‌ خود برساند. طراحی‌های به شدت هنرمندانه، که در همه‌ی بخش‌های بازی می‌توان آن‌ها را مشاهده کرد. چه در باس‌فایت‌ها و دشمنان ساده‌ای که در سرتاسر بازی هستند و چه در محیط‌ها و مکان‌های مختلف بازی. همه و همه تماشایی و کاملا منحصر به فرد کار شده‌اند. نورپردازی نیز در سری همواره جزو نقاط قوت بازی به شمار می‌رفت و در این بخش نیز به نظر شاهد پیشرفت‌هایی در دارک سولز 3 خواهیم بود. همه‌ی این‌ها، چه محیط‌ها و چه دشمنان، طوری طراحی شده‌اند که کاملا در خدمت اتمسفر بازی هستند. اتمسفری که ممکن است با صدای ناله‌های زنی در دور دست، در یک قبرستان تاریک، هوش از سر شما ببرد. نمایش‌‌هایی نیز که از دارک سولز 3 منتشر شده، مژده‌ی این را می‌دهند که ما دوباره شاهد همین هنرنمایی‌ها خواهیم بود. در یکی از همین نمایش‌ها که مربوط به مبارزه با یکی از باس‌فایت‌های بازی بود، شاهد دورنمایی فوق‌العاده زیبا از یک کوهستان برفی، همراه با مبارزه با باس‌فایت در یک برکه کوچک بودیم که زیبایی آن را دو چندان می‌کرد. این تنها بخش کوچکی از بازی بود و با توجه به سابقه سازندگان بازی، می‌توان این انتظار را داشت که در سرتاسر بازی، شاهد چنین اتمسفر و چنین مکان‌هایی باشیم. در تست‌هایی نیز که افراد مختلف از بازی انجام داده‌اند، وجود میانبر‌هایی همانند آنچه که در بلادبورن مشاهده کرده بودیم، در بازی وجود دارد. این میانبر‌ها، شامل آسانسورها، نردبان‌ها و راه‌هایی مخفی خواهند بود که در اکثر نقاط بازی قرار دارند. محیط‌های قابل بازی نیز افزایش یافته است و وسیع‌تر از گذشته شده‌اند. 

  style=

اگر فکر می‌کنید که با اضافه شدن سرعت به بازی و همچنین مکانیسم‌های جدید در گیم‌پلی، بازی حتی کمی آسان‌تر از گذشته شده است، باید بگویم که سخت در اشتباهید. بازی همچنان راه نسخه‌های گذشته خود را خواهد پیمود و این نکته‌ای است که میازاکی و دیگر سازندگان بازی نیز تاکید بسیاری بر روی آن داشته‌اند. سخن گفتن از موسیقی متن در سری سولز به جز تعریف و تمجید از آن امکان‌پذیر نیست. هنگامی که در برابر یک غول بی‌شاخ و دم هستید، همین موسیقی است که می‌تواند این حس خشم و ترس را در شما چندین برابر کند. از لحاظ موسیقی متن نیز، تیم فرام‌سافتور در کار خود وارد هستند و بی‌شک در دارک سولز 3 نیز موسیقی در بالا‌ترین سطح قرار دارد. مود آنلاین نیز در بازی همانند گذشته حضور دارد و تا سقف 6 بازیکن در آن می‌توانند به بازی بپردازند، همچنین مود PVP نیز همانند گذشته در بازی قرار دارد.
سال 2016، سال بسیار پرباری برای بازیکن‌ها خواهد بود. بازی‌های بزرگی در سبک‌های مختلف عرضه می‌شوند که هر یک طرفداران خاص خود را خواهند داشت. اگر شما عاشق نقش‌آفرینی هستید، دوست دارید که همواره با دشمنانی سخت‌کوش و قوی‌تر از خود به مبارزه بپردازید، از مرگ‌های فراوان در بازی هراسی ندارید و محیط‌های آخرالزمانی و قرون وسطایی، همراه با موسیقی‌های شگفت‌انگیز شما را در خود غرق می‌کند، دارک سولز 3 برای شما ساخته شده است. عنوانی که در تاریخ 24 فروردین 1395 برای کنسول‌های نسل هشتم و کامپیوتر‌های شخصی توسط Bandai Namco منتشر خواهد شد.

” alt=””/>

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا