معرفی بازی‌ها

فوتبال با طعم آسفالت

فوتبال با طعم آسفالت,فوتبال با طعم آسفالت, هنوز ما تصویر رونالدینیو، اسطوره ی فوتبال جهان که در حال قیچی برگردون زدن بر روی کاور بازی FIFA Street بود را از یاد نبرده ایم. مطمئناً اگر از دوستداران فوتبال و البته این سری باشید، این عنوان جذاب و سرگرم کننده که در سال 2005 بر روی PS2 و XBOX انتشار یافت را فراموش نکرده اید. عنوانی که از همان ابتدا طرفداران بسیاری را به سوی خود جذب کرد و همین امر باعث شد تا EA قصد به ادامه ی ساخت آن کند و طولی نکشید که دومین نسخه از آن با نام FIFA Street 2 روانه ی بازارهای جهانی شد. اینبار EA سعی داشت این سری را گسترده تر سازد و به همین دلیل به پلتفورم های آن NDS و PSP و نسخه ی موبایل را اضافه نمود. طرفداران این سری با انتشار دومین نسخه ی آن بیش از پیش شدند، اما EA از ساخت نسخه ی سوم آن تا دو سال آینده یعنی سال 2008 خودداری نمود و علت آنکه سومین نسخه از سری FIFA Street در سال 2007 منتشر نشد را مشکلات مالی کمپانی اعلام نمود. سپس در سال 2008 بود که بار دیگر با یک فوتبال خیابانی مهیج رو به رو بودیم که این عنوان هم با نام FIFA Street 3 انتشار یافت. FIFA Street 3 اولین عنوان از این سری جذاب بود که برای نسل حاضر و بر روی PS3، X360 و NDS منتشر شد. EA بار دیگر نیز قصد داشت طرفداران این سری را بیشتر کند و به همین منظور دمویی از آنرا در XBL و PS Store قرار داد تا کاربران با آن آشنا شوند. این سری همیشه مورد توجه دوستداران فوتبال بوده است، اما هیچگاه عناوین آن از سوی سایتها، مجلات و منتقدین نتوانستند امتیاز قابل قبولی را کسب کنند و همین مهم باعث ناراحتی طرفداران این سری درطول این چند سال گردیده است. پس از عرضه ی FIFA Street 3 کمپانی EA تا چند سالی از ساخت ادامه ی آن دست کشید، تا اینکه در نمایشگاه GamesCom 2011 نسخه ی جدیدی از آنرا رونمایی کرد. در این نسخه که با نام FIFA Street منتشر خواهد شد، گویا تغییر و تحولات بسیاری بوجود آمده و EA قاصد است تا کم کاری های این چند سال خود را در رابطه با این سری جبران نماید. این عنوان قرار است در تاریخ 13 مارس سال جاری بر روی کنسول های PS3 و X360 انتشار یابد. حال سایت بازی سنتر مفتخر است تا شما را با پیش نمایش این عنوان همراهی کند. پس تا آخر این پیش نمایش با ما باشید.

 

 src=/files/640098_20111201_640screen003.jpg style=

 

به گفته ی گری پترسون (کارگردان خلاق و با تجربه ی عنوان FIFA Street) در گیم پلی بازی نسبت دیگر عناوین گذشته ی این سری تغییرات محسوسی پدید آمده و EA تمام توان خود را برای هرچه بهتر ساختن آن بکار گرفته است. موتور این عنوان همان موتوری است که در ساخت FIFA 12 بکار گرفته شد، یعنی Impact Engine. همچنین ( Sid Misraتهیه کننده ی بازی) در این باره گفته است: اینبار با یک تجربه ی فوق العاده و متفاوت از فوتبال خیابانی رو به رو خواهید بود. مهمترین تغییری که در این بازی بیش از همه قابل رؤیت است، سیستم دریبلینگ بازیکنان می باشد که به طو کلی تغییر پیدا کرده است. دیگر از ضربات قدرتی محکم که 100 درصد گل می شد و دریبل های فضایی که حالت فانتزی بسیاری را به بازی می بخشید، خبری نیست. اینبار دریبل ها بیشتر تاکتیکی شده اند و انجام آنها در بازی بستگی به خلاقیت خود بازیکن و تجربه ی آن در انجام عناوین فوتبال خیابانی دارد. البته این بدین معنا نیست که FIFA Street رنگ و بوی سری FIFA را به خود گرفته، اما به گفته ی عوامل ساخت این عنوان، FIFA Street جدید، نسبت به دیگر بازی های این سری بسیار واقع گرایانه تر شده و کمی از حالت فانتزی و تخیلی خود خارج شده است. دریبل های بازی بسیار متنوع اند و هر کدام از آنها برای موقعیت خاص بازیکن در مقابل مدافعین تیم حریف ساخته شده اند. اینبار شاهد سیستم دیگری به نام Wall Play (بازی دیواری) در گیم پلی بازی می باشیم که بسیار جذاب و کار آمد است و بی شک مهمترین کاربرد را در گیم پلی بازی دارد. با استفاده از این سیستم هوشمند، شما قادرید با شلیک توپ به دیوار، بازیکن حریف را جای بگزارید و موجب تحقیر شدن آن و بالا رفتن صدای تماشاچیان خیابانی مسابقه ی پرهیاهوی خود شوید. البته کاربردهای Wall Play به همینجا ختم نمی شود. در یکی از تریلرهای بازی دیدیم در مواقعی که بازیکن میان چند تن از مدافعان حریف گیر می افتد، می تواند توپ را به دیوار بچسباند و خود نیز نزدیک دیوار شود و با صدا زدن هم تیمی های خود، موقعیت خود را از این شرایط نجات دهد. گاهی اوقات قادرید با بهره گیری از این سیستم، دروازه بان را هم جای بگزارید و به راحتی به وی گل بزنید. دیگر تغییری که در گیم پلی بازی اعمال شده است، سیستم دفاع کردن می باشد که به نحوهای گوناگونی انجام می پذیرد. بازیباز در این قسمت از بازی بستگی به تعداد بازیکنان می تواند دفاع متفاوتی را انجام دهد. مثلاً اگر شما پنج به پنج با تیمی مسابقه دهید، قادرید تا چیدمان بازیکنان در زمین را به نحوی انجام دهید که کاملاً دفاعی و سرسخت بازی کنند و بازیکنان تنها در ضد حملات، که ناشی از لو دادن توپ توسط بازیکن حریف است، به گل برسند. در این صورت کار بازیکنان حریف بسیار مشکل تر از قبل می شود. به طور کلی می توان در رابطه با گیم پلی بازی اظهار امیدواری نمود و می توان ادعا کرد که اینبار EA تغییر و تحولات بسیاری را در این سری ایجاد کرده و قصد دارد سری FIFA Street را وارد مسیری تازه از دنیای بازی های رایانه ای و سبک Soccer کند. این امید وجود دارد که FIFA Street جدید، اینبار از سوی سایتها و مجلات و منتقدین بتواند امتیازات قابل قبولی را کسب نماید.

 

 src=/files/640098_20111222_640screen003.jpg style=

 

در این قسمت از پیش نمایش قصد داریم تا به خصوصیات بازیکنان، حرکات نمایشی آنها درون زمین، مناطق بازی و برخی موارد گرافیکی FIFA Street بپردازیم. چهره ی بازیکنان با کمی تغییر، شبیه چهره ی آنها در سری عناوین FIFA ساخته شده اند. در عناوین قبلی این سری، EA قصد داشت با ساختن چهره ای فانتزی برای بازیکنان، خیابانی بودن بازی را ملموس تر کند، اما اینبار این سیاست را بکار نگرفت و چهره ی آنان را طبیعی و تقریباً همانند چهره ی آنها در عناوین FIFA ساخت. نکته ی دیگر در مود لباس بازیکنان است. لباس آنها در مسابقات به دو نوع رسمی و غیر رسمی دیده می شود. لباس رسمی تیم آنها، هنگامی به چشم می خورد که مسابقه ی بین دو تیم، دارای تماشاچی، عکاس، فیلمبردار و … باشد. این نوع مسابقات معمولاً از شور و هیجان خاصی برخوردار است و البته نوع خیابانی بودن آنها اصلاً حس نمی شود. لباس غیر رسمی آنها در مسابقات خیابانی مشاهده می شود که معمولاً بازیکنان در بازی هایی که درون زمین هایی به غیر از زمین فوتسال انجام می گردد، از آنان استفاده می کنند. البته رنگ این لباس ها همانند رنگ لباس رسمی آنهاست، اما دیگر جلو و پشت آنها خبری از شماره و نام بازیکن و آرم تبلیغاتی باشگاه نیست. دیگر ویژگی که برای بازیکنان آزاد گذاشته است، انجام حرکات نمایش درون زمین و البته وقت کشی است. بازیکنان تیمی که جلو هستند، می توانند نزدیک دروازه ی خود با یکدیگر حرکات نمایشی از قبیل روپایی زدن و بازی هوایی را انجام دهند. همچنین گاهاً این اعمال می توانند شامل حرکات فردی زیبایی باشند که در نهایت به یک حمله و سرانجام یک گل تماشایی ختم می شود.

 

 src=/files/640098_20111222_640screen006.jpg /></p><p style=  

دیگر ویژگی FIFA Street تفاوت در نوع مسابقات است که از مسابقات دو به دو گرفته و تا پنج به پنج در آن دیده می شود. مسابقات دو به دو میان دو بازیکن از دو تیم مختلف اتفاق می افتد که از مهمترین آنها می توان به جدال کریستیانو رونالدو و لیونل مسی اشاره داشت. این نوع مسابقات در زمین هایی برگزار می شود که دروازه ی آنها کوچک ( گل کوچک ) است که مطمئناً این نوع از فوتبال را تا به حال بسیاری از ما در خیابان ها محله ی خود تجربه کرده ایم. مسابقات پنج به پنج نیز می تواند بین دو تیم باشگاهی و یا دو تیم ملی اتفاق بیفتد. در این نوع از مسابقات FIFA Street، کاربر تنها حق انتخاب پنج بازیکن را دارد و باید آنها را طوری برگزیند که هم حمله ی خوب و هم دفاع خوبی داشته باشد. این نوع از مسابقات هم در زمین هایی روی می دهد که دروازه های کوچکتری نسبت به دروازه های زمین بزرگ دارند. به طور کلی مسابقات بازی از جذابیت و شور و هیجان خاصی برخوردار است و مسابقات متنوعی برای هر نوع سلیقه ای در عنوان FIFA Street دیده می شود. 35 زمین مختلف در این عنوان وجود دارد که شامل زمین های رسمی فوتسال، زمین های خیابانی و پارک ها و حتی زمین های خاکی می شود. بازی در این نوع زمین ها بستگی به نوع بازیکن دارد و البته باید در نظر داشت که انجام بازی در هر نوع از آنها با دیگری فرق دارد. لیگ های برتر و معروف دنیا همانند Ligue 1 فرانسه، Bundesliga آلمان، La Liga اسپانیا، Premier League انگلستان و Serie A ایتالیا در این عنوان دیده می شوند. همچنین برخی تیم های ملی نیز مانند تیم ملی آلمان، فرانسه، انگلستان، برزیل، آرژانتین و بیش از 50 تیم ملی دیگر در این عنوان دیده می شوند که کاربر در مسابقات مختلف می تواند آنها را برگزیند و به مسابقه بپردازد.

 

 src=/files/640098_20120124_640screen006.jpg /></p><p style=  

در نهایت می توان نسبت به FIFA Street اظهار امیدواری کرد و آنرا حداقل دنباله ای خوب، پس از 4 سال تاخیر برای این سری مهیج دانست. EA اینبار با بکارگیری و البته تلفیق المان های فوتبال خیابانی و فوتبال رسمی، فوتبال متفاوتی را پدید آورده که هرگز نظیر آنرا در عناوین قبلی این سری مشاهده نکرده ایم. لباس های خود را پوشیده و بند کتانی های فوتسالی و آسفالتی خود را محکم کنید و خود را برای رقابتی فوتبالی، اما از نوع خیابانی آماده سازید.

” alt=””/>

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا