معرفی بازی‌ها

اولین‌نگاه بر Bayonetta 2

اولین‌نگاه بر Bayonetta 2 ,اولین‌نگاه بر Bayonetta 2 ,

 

موسیقی‌ها و قطعات در بازی‌های Hack and Slash از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و دلیل اصلی برای هیجان در این گونه بازی‌ها استفاده از نغمه‌های مناسب است. در اولین نسخه از این سری، از 10 نفر برای ساخت قطعات بازی استفاده شد و نتیجه‌ی بسیار خوبی را رقم زد. به طوری که حتی بدبین‌ترین افراد نسبت به موسیقی این بازی هم نمی‌توانند هیچ ایرادی در آن پیدا کنند. در Bayonetta 2 آقای Masami Ueda که سابقه‌ی بسیار درخشانی در این صنعت دارد، قصد دارد قطعات این بازی را خلق کند. از کارهای مشهور او می‌توان به Resident Evil، Resident Evil 2، Resident Evil 3 و Devil May Cry اشاره کرد که در هر کدام از آن‌ها، قطعات به یادماندنی‌ای از خود به‌جا گذاشته است. انتظار می‌رود که در این نسخه همانند قبل، از موسیقی‌های Hard Rock یا Gothic Rock استفاده شود تا علاوه بر بالا بردن ترشح آدرنالین بازیکن، اتمسفر بازی را متعادل کند. در کنار موسیقی خوب، Bayonetta از صداگذاری بسیار مناسبی بهره می‌برد. خانم Hellena Taylor همانند نسخه‌ی قبلی این سری، قرار است به عنوان صداگذار شخصیت اصلی بازی یعنی بایونتا ظاهر شود. جدا از این که او در Bayonetta ایفای نقش کرد، وی در فیلم‌های مشهوری نظیر The Sweetest Things، Barcelona و Cockpit: The Rule of Engagement هم هنرنمایی کرده است. بایونتا همانند سایر شخصیت‌هایی که توسط هیدکی کامیا خلق شده‌اند، شوخ طبع است و با مسخره کردن دشمنان خود، خنده را در لب‌های بازیکنان می‌نشاند. با وجود این که سازندگان، کمی خلق و خوی بایونتا را تغییر دادند و او را از یک شخصیت شوخ طبع دورتر کرده‌اند، ولی با این حال قرار است دیالوگ‌هایی از او در Bayonetta 2 بشنویم که همانند سایر دیالوگ‌های او جذاب و فراموش‌نشدنی خواهند بود. در نمایشی که از این بازی مشاهده کردیم، ما شاهد ضربات سهمگین Bayonetta به موجودات Centaurگونه بودیم که با انفجارهای پی در پی همراه بود. با این حساب به نظر می‌رسد که صداهای انفجار و سایر مضامین، به خوبی طراحی شده‌اند. با وجود این که در First-Look (اولین نگاه) نمی‌توان به طور قاطع در مورد موسیقی نظر داد، ولی با نگاه کردن به سوابق افرادی که قرار است در Bayonetta 2 حضور داشته باشند و همچنین نسخه‌ی اول این فرنچایز، باید انتظار یک موسیقی و صداگذاری فوق‌العاده باشید.

 

  style=

 

امروزه به راحتی می‌توانیم رد و پاهای سورئالیسم را در دنیای غیر واقعی نظیر فیلم‌ها، کتاب‌ها، موسیقی‌ها و بازی‌ها دید. هیدکی کامیا یکی از سورئالیست‌ترین سازنده در صنعت بازی است. عناوین Viewtiful Joe، Ōkami و Devil May Cry که همگی از آثارهای به یادماندنی Hideki Kamiya هستند، به راحتی در آن‌ها می‌توان المان‌های سورئال را مشاهده کرد. ولی شاید Bayonetta سورئالیسم‌ترین فرنچایزی باشد که تا به حال او خلق کرده است. Clover Studio مجمعی از افراد بزرگ بود که توانستند آثارهای جاودانه‌ای را خلق کنند ولی پس از بسته شدن آن، تعداد زیادی از کارکنان آن استودیوی جدید Platinum Games را تأسیس کردند. شاید به همین دلیل، بتوانیم سری Bayonetta را میراث باقی مانده‌ی این استودیو بدانیم. میراثی که ادامه دهنده‌ی راه‌های اجداد خویش است و اگر کسی با اجداد Bayonetta آشنایی داشته باشد، هر لحظه‌ی Bayonetta 2 می‌تواند روحش را به پرواز دربیاورد. در آخر باید گفت که Bayonetta 2 در سال جاری برای کنسول Wii U عرضه خواهد شد و سؤال این است که آیا می‌تواند همانند نسخه‌ی گذشته کاری کند که طرفداران سبک Hack and Slash به سوی ماه پرواز کنند؟

” alt=””/>

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.