معرفی بازی‌ها

آتشی به داغی انتقام!

آتشی به داغی انتقام!,آتشی به داغی انتقام!,

 

وقایع Middle-earth: Shadow of Mordor طوری است که بین دنیای The Hobbit و The Lord of the Rings دنبال می‌شود، این ویژگی تا حدودی می‌تواند داستان این بازی را با صلابت کند چرا که نویسنده‌ی این کتاب یعنی J.R.R. Tolkien به خوبی توانسته است فضاسازی کند و این قضیه می‌تواند کمک بسیار خوبی برای استودیوی Monolith باشد تا بازیکنان را با داستان غنی روبرو سازد. از جناح دیگر آقای Peter Jackson که کارگردان فیلم The Hobbit و The Lord of the Rings بود نیز روی داستان بازی نظارت می‌کند اما نباید از این نکته غافل ماند که نویسنده‌ی اصلی داستان بازی Christian Camtamessa است کسی که کارنامه‌ی درخشانی در زمینه‌ی داستان نویسی دارد و از معروف‌ترین آن می‌توان به عنوان موفق Red Dead Redemption اشاره کرد که با یک داستان غنی و تراژدی روبرو شدید. از همه‌ی اینا گذشته باید بگوییم که بازی از جایی شروع می‌شود که Sauron خانواده‌ی Talion را نابود می‌کند و از آنجایی که Talion یکی از سربازان Gondor بود قصد دارد برای انتقام به سراغ Sauron برود ولی چیزی که سائرون را با خطر بسیار جدی‌ای روبرو می‌سازد این است که یک Wraith به نام Celebrimbor به درون Talion نفوذ کرده است و این بار بیشتر از گذشته، آتش انتقام او داغ شده است! شاید اولین نوآوری بازی را همین وجود Wraith در درون کالبد Talion دانست، به طوری که در بعضی از مواقع این دو با هم تصمیماتی می‌گیرند که ممکن است در تضاد یکدیگر باشند و این جاست که بازیکنان را با چالش زیادی روبرو می‌سازد به عنوان مثال ممکن است کسی به دنبال صلح باشد ولی در جناح دیگر شخص دیگری می‌خواهد انتقام بگیرد در این لحظه است که باید خودِ بازیکن تصمیم نهایی را اخذ کند. اگر بخواهیم با یک ضرب‌المثل این قابلیت را به شما انتقال دهیم باید گفت که Wraith و Talion دو روح در یک بدن هستند! داستان بازی با وجودی که Rings of Power را دنبال می‌کند، ولی به طور کلی از کتاب J.R.R. Tolkien اقتباس نشده است ولی با این حساب شما در طول بازی با شخصیت‌های اصلی هم نظیر Gollum روبرو خواهید شد که اتفاقاً با Talion ایده‌های مشترکی دارد! برای جمع بندی این بخش باید گفت که به طور کلی داستان بازی می‌تواند نیازهای شما را برآورده کند و البته نباید انتظار داشته باشید که داستان مانند کتاب‌ها باشد و ممکن است شما با تغییرات زیادی بین این دو روبرو شوید.

 

 data-src=/files/33(2).jpg class=lazyload src=

 

برای ساخت قطعات بازی از دو نفر به نام‌های Garry Schyman و Nathan Grigg استفاده شده است که Garry Schyman سابقه بسیار خوبی در این زمینه دارد. از مهم‌ترین کارهای او می‌توان به BioShock و Land's End اشاره کرد. پس با این حساب باید انتظار شنیدن موسیقی‌های حماسی بسیاری باشید. از صداپیشگان بازی هم باید به Troy Baker اشاره کرد که در کار خود مهارت بسیار زیادی دارد و در Middle-earth این بار در نقش Talion حضور خواهد داشت. صداپیشگی شخصیت Gollum هم بر عهده‌ی Liam O'Bren خواهد بود. در نهایت می‌توان این توقع را داشت که بخش صداگذاری بازی نیز موفق ظاهر شود.

در آخر این پیش‌نمایش باید گفت که تجربه‌ی Middle-earth: Shadow of Mordor می‌تواند برای طرفداران کتاب‌های Tolkien جالب باشد و با این اطلاعاتی که تا به حال از این بازی منتشر شده است، می‌شود انتظار دنیایی را داشت که ما قبل از آن در کتاب‌های Tolkien با آن‌ها مواجه شدیم. گفتنی است که Middle-earth: Shadow of Mordor که جدیدترین عنوان مربوط به The Lord of the Rings خواهد بود که قرار است در تاریخ 30 September سال 2014 عرضه شود.

” alt=””/>

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.