اخبار بازی

پروژه xCloud از تمامی عناوین ایکس باکس وان پشتیبانی می‌کند

پروژه xcloud

پروژه xCloud، پاسخ شرکت مایکروسافت به سرویس‌های مخصوص استریم است. در حالی که اطلاعات چندانی درباره فاکتورهای تاثیرگذار بر نحوه کارکرد این سرویس مثل میزان تأخیر سرعت اینترنت، موجود نیست اما اخیراً مشخص شده که شرکت مایکروسافت برنامه دارد این تکنولوژی را به صورت عمومی در سال 2019 آزمایش کند. با این وجود،  توضیحاتی در وب سایت GDC قرار گرفته که تا حدودی ما را به جزئیات این طرح آشنا می‌سازد. بر اساس این اطلاعات، پروژه xCloud قادر به اجرای تمامی عناوین کنسول ایکس باکس وان است و تمامی پروسه استریم کردن را از  طریق سرورهای Azure انجام می‌دهد. تمامی بازی‌هایی که درحال حاضر بر پایه کنسول طراحی شده‌اند از طریق این طرح روی گوشی‌های تلفن همراه قابل اجرا خواهند بود و سازنده بازی‌ها هیچ نیازی به نوشتن یک خط کد اضافه برای این امر ندارند. به واسطه xCloud شما توانایی انجام بازی‌های خود در هر نقطه با استفاده از هر وسیله‌ای را خواهید داشت اما با توجه به این که شرکت‌هایی مثل EA درحال توسعه سرویس استریم مخصوص خود هستند، شاید برخی از عناوین روی سرویس استریم مایکروسافت در دسترس قرار نگیرند.

 کنفرانس بازی‌سازان یا Game Developers Conference که به صورت اختصاری با عنوان GDC شناخته می‌شود، بزرگترین رویداد حرفه‌ای صنعت بازی به حساب می‌آید که در طول پنج روز، پنل‌های مختلفی در جهت آموزش، الهام گرفتن از سایرین و ایجاد روابط (برای توسعه و عرضه عناوین)، در آن برگزار می‌شود.  GDC 2019 در تاریخ 22 مارس برابر با 2 فروردین 1398 برگزار می‌شود.

مطالب پیشنهادی:

شروین ژاوه

Nigh is the Time of Madness and Disdain

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.