اخبار بازی

اولین تصویر رسمی از پردازندۀ کنسول Xbox Series X منتشر شد

سال پیش‌رو سالی بزرگ برای نام تجاری Xbox است؛ زیرا شرکت «مایکروسافت» خود را برای ارائۀ نسل بعدی این کنسول خانگی آماده می‌کند. کنسول نسل بعدی این شرکت در ابتدا Project Scarlett نام‌گذاری شده بود اما حالا به طور رسمی با نام Xbox Series X شناخته می‌شود. این کنسول قرار است در تعطیلات سال 2020 روانۀ بازار شود و به تازگی در توئیتر ، اولین تصویر رسمی از پردازندۀ آن منتشر شده است.

کنسول Xbox Series X

آقای Phil Spencer رئیس بخش Xbox ، تصویری را در توئیتر خود منتشر کرده است که برای اولین بار پردازندۀ کنسول نسل بعدی شرکت «مایکروسافت» یعنی Xbox Series X را نشان می‌دهد. این پردازنده در همکاری با شرکت AMD توسعه یافته است و طبق گزارش سایت WindowCentral جزء اصلی این پردازنده که به رنگ مسی است ، بسیار بزرگتر از پردازندۀ کنسول Xbox One X بوده که به احتمال زیاد گرمای زیادی را نیز تولید خواهد کرد. این موضوع می‌تواند دلیلی برای طراحی غیر معمول کنسول Xbox Series X باشد تا راحت‌تر این پردازنده خنک شود.

کنسول Xbox Series X از یک پردازندۀ مرکزی (CPU) بر اساس معماری Zen 2 شرکت AMD و یک حافظۀ SSD برای ذخیرۀ اطلاعات بهره می‌برد. همچنین از وضوح تصویر 8K و فناوری‌ گرافیکی «ری‌تریسینگ» (Ray Tracing) و نرخ رفرش متغیر نیز پشتیبانی می‌کند. این کنسول همچنین کنترلری با طراحی جدید خواهد داشت که دارای دکمۀ “Share” است؛ این دکمه از سال 2013 در کنترلرهای کنسول Play Station 4 یعنی DualShock 4 وجود دارد.

کنسول «ایکس باکس سری X» قدرتمندترین، سریع‌ترین و سازگارترین کنسول شرکت «مایکروسافت» است که برای عرضه در تعطیلات سال 2020 برنامه‌ریزی شده است. با توجه به نامگذاری کنسول ، به احتمال بسیار زیاد این تنها کنسول نسل بعدی Xbox نخواهد بود و شرکت «مایکروسافت» مانند نسل‌های گذشته ، کنسول میان نسلی را هم که نسخۀ ارتقاء یافتۀ کنسول پایه است ، روانۀ بازار خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.