اخبار بازی

یک هکر اطلاعات مربوط به تست AMD Navi 21 و پردازنده گرافیکی Xbox Series X را دزدیده است

گزارش‌هایی منتشر شده است مبنی بر اینکه AMD هک شده است و فایل‌های اطلاعاتی مربوط به غول 12 ترافلاپسی Xbox Series X دزدیده شده است.

Xbox Series X

اخیرا این شرکت با اخبار خوبی همراه بوده است اما حالا با یک مشکل اساسی رو‌به‌رو شده است. AMD اعلام کرده که این هکر، اطلاعات تست سخت‌افزارهای فعلی و آینده‌ی این شرکت را دزدیده است. این هکر مدعی شده است که کد منبع Navi 12, Navi 10 و پردازنده‌ی Arden به کارگرفته شده در Xbox Series X را نیز بدست آورده البته که AMD درباره‌ی جزئیات اطلاعات هک‌شده سکوت کرده است. این هکر به TorrentFreak گفته است که در ماه نوامبر از روی یک کامپیوتر هک‌شده به این فایل‌ها رسیده و در ماه دسامبر به AMD نزدیک شده و آن‌هارا باخبر کرده است.

حتی اگر مقدار کمی از اطلاعات هک شده باشد، میتواند خبر خوشی برای دیگر هکرها باشد. همچنین از لحاظ اقتصادی میتواند به AMD ضربه بزند. البته این پایان ماجرا نیست، این خانم هکر درخواست صد میلیون دلار کرده است تا این اطلاعات را فاش نکند. AMD نیز گفته است که در برابر فشار این هکر تسلیم نمیشود و این اطلاعات آنقدر اهمیتی برایشان ندارد. هچنین آن‌ها یک پرونده‌ی جنایی باز کرده‌اند.

ولی اگر نگران هستید کنسول نسل بعد Xbox شما به راحتی هک خواهد شد، اشتباه میکنید چرا که این مشکل فقط به علت امنیت ضعیف AMD به وجود آمده است.

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.