اخبار بازی

شبکه Xbox Live در راه Android و IOS

شبکه xbox live

«شرکت مایکروسافت» شبکه Xbox Live را به گوشی‌های Android و IOS می‌آورد. این کمپانی به زودی SDK (کیت توسعه نرم افزار) کراس پلتفرم جدیدی را برای بازی‌سازان عرضه می‌کند تا پشتیبانی از شبکه ایکس باکس لایو برای بازی‌هایی که روی دو سیستم عامل یاد شده وجود دارند ایجاد شود. بیشتر ویژگی‌های لایو به گوشی‌ها راه می‌یابد. قابلیت‌هایی همچون پشتیبانی از اچیومنت، گیمر اسکور، Hero Stat، لیست دوستان، کلاب‌ها و برخی از تنظیمات کنسول همچون family setting در دسترس خواهد بود.

تمامی این حرکات مایکروسافت بخشی از اهداف آن‌ها در زمینه گسترش عناوین و خدمات شبکه لایو در سطح چندین پلتفرم مختلف است. از این به بعد بازی‌سازان قادر به انتخاب بخش‌های دلخواه از ایکس باکس لایو برای پشتیبانی در بازی خود خواهند بود. تمامی این قابلیت‌ها برای مصرف کنندگان از طریق ورود به حساب کاربری ایکس باکس ایجاد می‌شود.

به گفته Kareem Choudhry این کمپانی با عرضه ماینکرفت روی پلتفرم‌های متعدد، پشتیبانی از شبکه لایو را در سطوح مختلفی ایجاد کرده و به این واسطه، تجربه را برای تمامی کامیونیتی بازی یک پارچه ساخته. مایکروسافت به دنبال این است تا بقیه بازی‌سازها نیز قدمی مشابه برداشته تا تجربه بازی‌هایشان روی هر پلتفرم یکسان و مشابه شود. Choudhry در ادامه افزود: اگر به این زودی‌ها منتظر دیدن لایو روی نینتندو سوییچ هستید باید نا امیدتان کنم چرا که در حال حاضر تاریخ دقیقی برای آن نداریم. هدف فعلی ما، متحد ساختن 2 میلیارد گیمر از طریق شبکه لایو است. عرضه لایو روی شبکه پلی‌استیشن نیز غیر ممکن به نظر می‌رسد اما به گفته مایکروسافت آن‌ها در صورت رضایت سونی حاضر به همکاری خواهند بود.

مطالب پیشنهادی:

برچسب ها

شروین ژاوه

Nigh is the Time of Madness and Disdain

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن