اخبار بازی

پروژه‌های جدید دو استودیوی Ninja Theory و Obsidian

آقای آرون گرین‌برگ (Aron Greenberg)، مدیر بخش بازاریابی بازی‌های اکس‌باکس، در جدیدترین مصاحبۀ خود گفته است که دو استودیوی نینجا تئوری (Ninja Theory) و آبسیدیان (Obsidian) که زیرمجموعۀ Xbox Game Studios به‌شمار می‌روند؛ در حال ساخت بازی‌های جدیدی هستند که تاکنون معرفی نشده است.

شرکت مایکروسافت (Microsoft) در طی بیش از یک سال چندین استودیوی بزرگ را خریداری کرده است. از جمله نینجا تئوری (Ninja Theory) و آبسیدیان (Obsidian) که عناوین موفقی را در کارنامۀ خود دارند و می‌توانند تجربه‌های منحصر بفردی را برای مخاطبان فراهم کنند.

استودیوی خلاق «نینجا تئوری» را بیشتر با عنوان Hellblade: Senua’s Sacrifice می‌شناسیم؛ عنوانی که یکی از بهترین ضبط حرکات (Motion Capture) را برای شخصیت‌های بازی در تاریخ این رسانه ارائه می‌دهد و با داستانی کاملا روانشناسی شده و درگیرکننده ، تجربۀ عمیقی را برای مخاطب رقم می‌زند. از دیگر عناوین موفق این استودیو می‌توان به عناوین Heavenly Sword ، DmC: Devil May Cry و Enslaved: Odyssey to the West اشاره کرد.

استودیوی « آبسیدیان» هم از طرف دیگر، استودیویی موفق در ساخت عناوینی در سبک نقش آفرینی (RPG) است و سالهاست که در ساخت چنین عناوینی موفق ظاهر شده است. این استودیو با جدیدترین ساختۀ خود یعنی عنوان Pillars of Eternity 2: Deadfire مورد ستایش قرار گرفت و توانست نظر منتقدین و طرفداران سبک نقش‌آفرینی را به‌خوبی جلب کند. 

وقتی شرکت مایکروسافت این دو استودیو را خریداری کرد ، هر دو از بازخوردهای بسیار مثبتی برخوردار بودند و در سالهای اخیر، آثار آنها جزو عناوین موفق و پرطرفدار بوده است. به‌تازگی مشخص شده که این دو استودیو در حال توسعۀ پروژ‌های جدید خود هستند که بصورت انحصاری برای پلتفرم شرکت مایکروسافت منتشر خواهد شد. هنوز هیچ اطلاعات رسمی از پروژه‌های جدید این دو استودیو رونمایی نشده است؛ اما حالا مطمعن هستیم که در آینده‌ای نزدیک، شاهد نمایش عناوین جدیدی از این دو استودیوی خلاق خواهیم بود.

شرکت مایکروسافت در سال گذشته هفت استودیوی جدید را خریداری کرده است که مسلما در موفقیت این کمپانی نقش بزرگی را ایفا خواهند کرد. در این زمینه می‌توان به خرید استودیوهای پلی‌گراند گیمز (Playground Games)، آندد لبز (Undead Labs)، کامپالشن گیمز (Compulsion Games)، نینجا تئوری (Ninja Theory)، آبسیدیان (Obsidian)، این‌اگزایل (inXile) و دابل فاین (Double Fine) اشاره کرد.

مطالب پیشنهادی:

مصطفی اعتمادی

فعالیت تخصصی در زمینۀ بازی‌ها

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه ها

 1. [QUOTE=”m.d.makan, post: 4638486, member: 7597″]
  عجب پس اشتباه از من بود، گیرائیم اومده پائین :D
  اما عنوان خبر و این متن تو خبر من و به اشتباه انداخت:
  پروژۀ جدید [COLOR=rgb(184, 49, 47)]دو استودیوی[/COLOR] Ninja Theory و Obsidian
  “به‌تازگی مشخص شده که این [COLOR=rgb(184, 49, 47)]دو استودیو[/COLOR] در حال توسعۀ پروژۀ جدیدی هستند که بصورت انحصاری برای پلتفرم شرکت مایکروسافت منتشر خواهد شد. هنوز هیچ اطلاعات رسمی از [COLOR=rgb(184, 49, 47)]پروژۀ جدید این دو استودیو[/COLOR] رونمایی نشده است”

  در هر صورت ممنون بابت خبر.
  [/QUOTE]
  اشتباه که طبیعیه رفیق پیش میاد….
  پروژه ی جدید یک استودیو …. پروژه ی جدید دو تا استودیو :D

  تو خبر گفته شد که…این دو استودیو در حال توسعۀ پروژه‌ی جدیدی هستن…. اگه همکاری بود حتما ذکر میشد…. بیشتر روی دو استودیو تاکید شد و پروژۀ جدیدشون
  البته قبول دارم که این جملات کمی دو پهلویه … و به همین خاطرم روشن تر بیان شد. ممنون

 2. [QUOTE=”B.F.M.V, post: 4638481, member: 91789″]
  قرار نیست با هم کار کنن
  همونطور که در خبر هم ذکر شد… هر استودیو یک بازی در حال ساخت داره که هنوز معرفی نشده
  [/QUOTE]
  عجب پس اشتباه از من بود، گیرائیم اومده پائین :D
  اما عنوان خبر و این متن تو خبر من و به اشتباه انداخت:
  پروژۀ جدید دو استودیوی Ninja Theory و Obsidian
  “به‌تازگی مشخص شده که این دو استودیو در حال توسعۀ پروژۀ جدیدی هستند که بصورت انحصاری برای پلتفرم شرکت مایکروسافت منتشر خواهد شد. هنوز هیچ اطلاعات رسمی از پروژۀ جدید این دو استودیو رونمایی نشده است”

  در هر صورت ممنون بابت خبر.

 3. [QUOTE=”m.d.makan, post: 4638474, member: 7597″]
  واقعا فکر نمیکردم این 2تا استودیو بخوان باهم کار کنن.
  مطمئنا یکی از بزرگترین عناوین نسل بعد میسازن.
  تو این نسل مایکرو کمر کوالیشن، T10 و 343 زیر فشار ساخت عناوین پشت سر هم شکوند، نسل بعد چه رقابتی بشه بین استودیوهای سونی و مایکرو، به به.
  [/QUOTE]
  قرار نیست با هم کار کنن
  همونطور که در خبر هم ذکر شد… هر استودیو یک بازی در حال ساخت داره که هنوز معرفی نشده

  [SPOILER]متن خبر رو واضح‌تر میکنم تا این برداشت دوباره اتفاق نیفته[/SPOILER]

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
 • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.