اخبار بازی

کنسول Wii U شکستی رو به جلو محسوب می‌شد

کنسول Wii U

شرکت نینتندو تمامی درس‌های لازم را پس از شکست کنسول Wii U که به شدت در فروش و عملکرد تجاری ناموفق بود فرا گرفت و اکنون با Nintendo Switch خود در بالاترین نقطه آسمان‌ها سیر می‌کند. زیرا که هیچ چیز نمی‌تواند سرعت فروش کنسول هیبریدی نینتندو را کم کند.

با این حال به گفته رئیس سابق شعبه آمریکای نینتندو که اکنون بازنشست شده یعنی رجی فلیز-ایمه (Reggie Fils-Aime)، این کنسول یک شکست ضروری به شمار می‌رفت. ایشان طی سخنرانی که در دانشگاه کورنل داشت به طور واظح کنسول Wii U را یک شکست نامید اما آن را با عبارت شکست رو به جلو همراه کرد که در نهایت منجر به ساخت و عرضه کتسول بسیار موفق Nintendo Switch شد.

این اولین باری نیست مدیر سابق شرکت نینتندو چنین اظهارنظری را به اشتراک می‌گذارد. چند سال پیش و قبل از انتشار Switch، ایشان Wii U را یک قدم لازم برای رسیدن به Switch توصیف کرده بود. امری که کاملا درست بوده و با یک نگاه ساده به کنسول هیبریدی نینتندو به آسانی می‌ توان متوجه شد که نینتندو با بهبود بخشیدن و بهینه‌سازی بسیاری از ایده‌ها و ویژگی‌هایی که پیش از این در Wii U پیاده‌سازی شده بود کنسول بعدی خود را توسعه داد و به بازار عرضه کرد.

به همین تازگی اعلام شد که Nintendo Switch موفق شده به فروش 15 میلیون واحدی در آمریکای شمالی و 10 میلیون واحدی در اروپا دست پیدا کند و بدین ترتیب میزان فروش آن در سرتاسر دنیا به بیش از 36 میلیون واحد برسد.

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.