اخبار بازی

تبلیغات بازی‌های خشن در فروشگاه Walmart حذف شدند

به دنبال تیراندازی‌های گسترده در ایالات متحده آمریکا، رئیس جمهور دونالد ترامپ علت را به گردن بازی‌های ویدیویی خشن انداخته است و در ادامۀ این موضوع، تبلیغات بازی‌ها و فیلم‌های خشن در فروشگاه Walmart حذف شده و دیگر وجود نخواهد داشت. این درحالی است که در این فروشگاه سلاح گرم فروخته می‌شود.

فروشگاه Walmart

در پاسخ به افکار نادرست رئیس جمهور کشور آمریکا ،  فروشگاه‌ Walmart کلیۀ تبلیغات مربوط به بازی‌ها و فیلم‌های خشن و هر تصویری که در آن خشونت یا رفتار پرخاشگرانه وجود داشته باشد را حذف کرده است. در این زمینه به طور خاص به بازی‌های خشن در دو کنسول پلی استیشن و ایکس باکس اشاره شده است. از این پس هر نوع بازی‌ در سبک جنگی یا بازی‌های تیراندازی سوم‌شخص و همچنین فیلم‌های خشن و فیلم‌های مربوط به شکار ، دیگر در فروشگاه والمارت تبلیغاتی نخواهند داشت. به نظر می‌رسد که این سیاست فقط برای تبلیغ این عناوین اعمال شده و خوشبختانه در فروش آنها محدودیتی ایجاد نشده است.

رئیس جمهور دونالد ترامپ در سخنانی بیان کرده است :

تا حدودی بازی‌ها و فیلم‌های خشن به فرهنگ خشونت در اماکن عمومی کمک می‌کند. امروز جوانان به‌راحتی می‌توانند با عناوینی که در آنها خشونت زیادی هم وجود دارد خود را محاصره کنند و این موضوع به یک امر عادی تبدیل شده است. ما باید از تجلیل و تبلیغات این نوع عناوین جلوگیری و یا آن را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم و این‌کار را سریعا عملی کنیم.

منتقدان می‌گویند رئیس جمهور و اطرافیانش تلاش می‌كنند تا گفتگو را به‌سمت بازی‌های ویدئویی ببرند و افکار عمومی را از موضوع كنترل اسلحه دور کنند. اما آیا می‌توان صورت مساله را پاک کرد و در حالی‌که هر سال صدها نفر انسان بیگناه به واسطۀ یک قانون اشتباه کشته می‌شوند ، تقصیر را گردن بازی‌ها و فیلم‌های خشن انداخت.

انجمن ESA یکی از برجسته‌ترین انجمن‌های تخصصی در پاسخ به بیانیۀ رئیس جمهور دونالد ترامپ گفته است :

تحقیقات علمی بی‌شماری ثابت کرده است که هیچ ارتباط علت و معلولی بین بازی‌های ویدئویی و اعمال خشونت وجود ندارد. بیش از 165 میلیون آمریکایی از بازی‌های ویدیویی لذت می‌برند و میلیارد‌ها نفر در سراسر جهان بازی‌های ویدیویی را انجام می دهند. با این حال در جوامع دیگر ، جایی که بازی‌های ویدئویی به طرز مشتاقانه‌ای هم بازی می‌شوند ، سطح غم‌انگیز خشونت‌هایی که در ایالات متحده رخ می دهد وجود ندارد.

مطالب پیشنهادی:

برچسب ها

مصطفی اعتمادی

فعالیت تخصصی در زمینۀ بازی‌ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.
بستن
بستن