اخبار بازی

موتور Unreal Engine 5 معرفی شد

شرکت Epic Games اولین نگاه به موتور بازی‌سازی Unreal Engine 5 را منتشر کرد.

Epic Games با انتشار دموی فنی که بر روی PlayStation 5 اجرا میشود، دو ویژگی جدید Lumen و Nanite را معرفی کرده است. Lumen یک روش روشنایی پویا است که سریعا به صحنه واکنش نشان میدهد و نورپردازی تغییر میکند. Nanite ویژگی دیگری است که اجازه میدهد تا توسعه‌دهندگان جزئیات هندسی خارق‌العاده‌ای را بسازند و توسعه‌دهندگان میتوانند میلیون‌ها Polygon با کیفیت فیلم را وارد UE5 کنند.

همچنین Epic Games تایید کرده است که توسعه‌دهندگان میتوانند کارهای خود را از UE4.25 به UE5 پورت کنند و گذار بین دو نسل را برای بازی‌سازان بسیار راحت میکند. لازم به ذکر است که چنین ویژگی برای انتقال از Unreal Engine 3 به Unreal Engine 4 وجود نداشت چرا که تعداد بسیار زیادی ویژگی جدید به UE4 اضافه شده بود.

Unreal Engine 5 در ابتدای سال 2021 به صورت Preview عرضه خواهد شد و نسخه‌ی کامل آن در انتهای سال 2021 منتشر می‌شود. UE5 کنسول‌های نسل فعلی و بعدی، PC، Mac، iOS و Android را پشتیبانی خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.