اخبار بازی

Ubisoft از فروش Assassin’s Creed Nexus VR راضی نیست و سرمایه گذاری VR را افزایش نخواهد داد

یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل یوبیسافت، Yves Guillemot، فروش Assassin’s Creed Nexus VR را ناامیدکننده خواند و اظهار داشت که یوبیسافت فعلاً روی VR سرمایه گذاری زیادی نخواهد کرد.

در طی یک جلسه پرسش و پاسخ در مورد فروش سه ماهه سوم یوبی سافت در سال مالی 2024، درباره ظهور فرمت‌های واقعیت مجازی جدید مانند Meta Quest 3 و Apple Vision Pro و از آینده‌ی یوبیسافت در توسعه نرم افزار برای پلتفرم های VR پرسش شد. Guillemot پاسخ داد که یوبی سافت هنوز مایل نیست منابع زیادی را به VR اختصاص دهد، عمدتاً به این دلیل که Assassin’s Creed Nexus VR آنطور که انتظار می‌رفت به فروش نرسید.

او توضیح داد: ما از آنچه توانستیم در VR با Assassin’s Creed به دست آوریم کمی ناامید شده ایم. ما فکر می‌کردیم که فروش بیشتری خواهد داشت، بنابراین در حال حاضر سرمایه‌گذاری خود را روی VR افزایش نمی‌دهیم. ما از آنچه اپل ارائه کرده بسیار تحت تأثیر قرار گرفته ایم و فکر می کنیم سخت افزار فوق العاده ای است، اما ما در تجارت VR سرمایه گذاری زیادی انجام نمیدهیم تا زمانی که به اندازه کافی رشد کند.

Assassin’s Creed Nexus VR در نوامبر 2023 در متا کوئست منتشر شد و به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا نقش سه قاتل قبلی این سری یعنی اتزیو، کاساندرا و کانر را بر عهده بگیرند و کارهای مختلفی از جمله حرکات پارکور را از طریق چشمان کاراکتر اصلی انجام دهند.

همچنین در سال 2022، Ubsioft اعلام کرد که توسعه‌ی بازی Splinter Cell VR را لغو کرده است. بازی Splinter Cell VR در استودیوی Red Storm در حال توسعه بود و قرار بود انحصاری پلتفرم Quest باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا