اخبار بازی

Turn 10: رسیدن به کیفیت 1080p و 60 فریم بر ثاینه در Forza 6 یک دست‌آورد تکنیکی است!

عنوان «فورتزا 6» در حالی برای کنسول Xbox One منتشر خواهد شد که به گفته سازندگان بازی از «DirectX 12» استفاده نمی‌کند و با این حال آن‌ها موفق شده‌اند به کیفیت 1080p و 60 فریم بر ثانیه برای این عنوان در کنسول Xbox One دست پیدا کنند. اما این چطور ممکن است؟ با ادامه خبر با سایت بازی‌سنتر همراه شوید.

این روز ها صحبت‌های متفاوتی از DirectX 12 به گوش می‌رسد. گروهی از ساندگان آن را تکنولوژی جدید برای دست یافتن به کارایی بهتر و کیفیت بصری بیشتر بازی‌ها می‌نامند و گروهی هم از آن به عنوان تکنولوژی نا‌کار‌آمد مخصوصا برای کنسول Xbox One اسم می‌برند. از این مباحث که بگذریم عنوانی که خیلی ها منتظر آن بودند که از DirectX 12 استفاده کند، آخرین ساخته استودیو «Turn 10»، فورتزا 6 است. عنوانی که سازندگان آن نسخه‌ای مخصوص از شماره پنجم بازی را در کنفرانس معرفی DirectX 12 با استفاده از DirectX 12 اجرا کرده بودند. هر چند در نهایت سازندگان بازی اعلام کردند در شماره ششم از این تکنولوژی جدید استفاده نکرده و بدون DirectX 12 موفق شده‌اند به کیفیت اجرایی 1080p و 60 فریم بر ثانیه بر روی کنسول Xbox One دست یابند. اما دست‌یافتن به این کیفیت چگونه در کنسول Xbox One میسر گشته‌است؟ اگر به گذشته بر گردیم و عناوین ریسینگ این کنسول را بررسی کنیم، تنها دو عنوان فورتزا 5 و فورتزا هورایزون 2 بر روی این کنسول به صورت 1080P اجرا می‌شوند  و عناوین دیگر مثل Project Cars در رسیدن به رزولوشن 1080p و 60 فریم ثابت بر روی این کنسول، ناموفق بودند.

این عوامل دست به دست هم داد تا ما به سراغ تهیه‌کننده اجرایی عنوان فورتزا 6 برویم و در این خصوص از او سوال کنیم. چگونه فورتزا 6 بر روی کنسول Xbox One با کیفیت 1080p/ 60 fps اجرا می‌شود؟

«ما هم برای DirectX 12 هیجان داریم. من هم فکر می‌کنم که این تکنولوژی جدید دارای خصوصیات بالقوه زیادی است، هر چند که عنوان فورتزا 6 از DirectX 12 استفاده نمی‌کند. ما همیشه دنبال این هستیم که مرز ها را جا به جا کنیم. به عنوان مثال می‌توانم به موتور بازی‌سازی «Forza Tech» اشاره کنم. این موتور بازی‌سازی بیش از 10 سال است که در مرحله توسعه به سر می‌برد و با هر شماره از فورتزا ما تلاش خود را کرده‌ایم که مرز های این موتور گرافیکی را افزایش و به حد اکثر کارایی آن دست یابیم. مسابقات در شب، آب و هوای بارانی و اجرا بازی بر روی 60 فریم بر ثانیه و 1080p واقعا یک دست‌آورد تکنیکی است که ما به آن دست‌ یافته‌ایم و به خود افتخار می‌کنیم.»

عنوان فورتزا 6 در تاریخ 23 ماه شهریور [15 ماه سپتامبر] برای کنسول Xbox One در آمریکا شمالی منتشر خواهد شد. اگر شما هم جزو طرفداران این سری هستید، منتظر پیش نمایش بازی‌سنتر برای این عنوان باشید.

منبع

مطالب پیشنهادی:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.