اخبار بازی

نسخه اول بازی Diablo را روی مرورگرهای‌تان تجربه کنید

نسخه اول بازی Diablo که در سال 1996 عرضه شده بود، بر روی مرورگرهای کامپیوتر در دسترس قرار گرفت. این نسخه توسط Rivsoft توسعه یافته است. تیمی که در بسیاری از پروژه‌های مرتبط با شرکت Blizzard با آن‌ها همکاری داشته است.

باید توجه داشت اگر به خاطر کار تیمی که در سال 2018، سورس کد اصلی نسخه اول بازی Diablo را بازسازی کردند نبود ساخت این نسخه مربوط به مرورگرها نیز امکان‌پذیر نمی‌شد. دو تیم GalaXyHaXz و Devilution با استفاده از روش مهندسی معکوس توانستند سال گذشته سورس کد این بازی را به دست بیاورند. این پروژه قرار بود مربوط به امور بایگانی باشد به همین دلیل سورس کد به همراه تمامی باگ‌ها و کدهای ناقصی که در نسخه سال 1996 وجود داشتند بازسازی شد.

همان سورس کد مورد استفاده قرار گرفت تا نسخه مرورگرها تولید شود. لازم به ذکر است که این نسخه کامل بازی نبوده و تنها نسخه‌ای از آن است که پلیر را به یکی از سه کلاس شخصیت‌های بازی محدود می‌کند و هم‌چنین شامل دو محیط اول دانجن‌های آن می‌شود. با این حال اگر نسخه اصلی این بازی را که از فروشگاه GOG تیز قابل خریداری است داشته باشید می‌توانید فایل DIABDAT.MPQ را داخل مرورگر قرار داده و نسخه کامل Diablo را تجربه نمایید.

علیرغم تمامی شایعات مختلفی که در چند ماه اخیر پیرامون نسخه چهارم Diablo وجود داشته، بازی Diablo 4 هم‌چنان معرفی نشده و شرکت Blizzard در حال کار روی آن است. هم‌چنین نسخه موبایلی این مجموعه یعنی بازی Diablo Immortal نیز در حال ساخت و توسعه قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.