اخبار بازی

گران‌ترین بازی ویدیویی تاریخ فروخته شد

 بازی ویدیویی

به گفته کارشناسان حوزه مربوطه، بازی Super Mario Bros که برای نخستین بار در سال 1985 عرضه شد، در حال حاضر گران قیمت ترین بازی ویدیویی تاریخ ابه حساب می‌آید. در اوایل ماه جاری، طی یک معامله خصوصی، نسخه پلمب شده بازی Super Mario Bros به قیمت 100,150$ به فروش رسیده است. پیش‌تر  رکورد گران قیمت‌ترین بازی تاریخ باز هم نزد Super Mario Bros بود که در سال 2017 با قیمت 30.000$ به فروش رسید. عمده تفاوت این دو نسخه با یک دیگر در بسته بندی و استیکر کوچکی است که روی جعبه  بازی درج شده. این استیکر که به مدتی محدود روی جعبه بازی‌ها چسبانده می‌شد، تنها در اولین سری بازی‌های کنسول NES  که در بازار آمریکا عرضه شدند وجود دارد. همین مورد به تنهایی باعث افزایش قیمت چشم گیر نسخه پلمب نسبت به نسخه 2017 شده است.

Deniz Khan، رئیس شرکت Wata Games که مسئول مورد تصدیق قرار دادن محتوای کالکتیبل مربوط به  بازی‌هاست، معتقد است که این استیکر یکی از ارزشمندترین آیتم‌های کالکتیبل تاریخ صنعت به حساب می‌آید. وی افزود: «من همیشه می‌گفتم و به این قضیه هم ایمان داشتم که بازی‌های ویدیویی یک روزی همان مسیری را طی می‌کنند که کامیک بوک‌ها، اتومبیل‌ها و حتی سکه‌ها پشت سر گذاشتند.[تبدیل به اجناسی می‌شوند که در آینده کلکسیونرها آن‌ها را جمع آوری کرده و در کلکسیون خود به نمایش می‌گذارند.]  همیشه معتقد بودم که استیکر روی جعبه ماریو می‌تونه اون رو به اولین بازی ویدیویی میلیون دلاری تبدیل کنه.»

تاریخچه کنسول NES را از طریق این لینک مطالعه کنید.

شروین ژاوه

Nigh is the Time of Madness and Disdain

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.