اخبار بازی

تروی بیکر: شخصیت جول در بازی The Last of Us بیشتر یک ضدقهرمان است

بازی The Last of Us

شخصیت‌پردازی شخصیت جول در بازی The Last of Us و روایت داستان او به گونه‌ای بود که همواره نمی‌توان مرزی بین سفید یا سیاه بودن این شخصیت و فهرمان یا ضدقهرمان بودن او قائل شد. امری که بارها عوامل سازنده و بازیگران این اثر نیز به آن اشاره داشته و مدعی شدند هر مخاطبی با دید خاص خود می‌تواند اظهار کند که جول برایش یک قهرمان بوده یا برعکس نقش یک ضدقهرمان را داشته است.

در جریان رویداد Manchester Comic Con که ابتدای ماه جاری برگزار شد تروی بیکر صداپیشه شخصیت جول در بازی The Last of Us نظرات و عقیده خود را پیرامون این شخصیت به اشتراک گذاشت. به گفته ایشان شخصیت جول در ساخته استودیو‌ ناتی‌داگ بیشتر از آن که یک قهرمان باشد یک ضدقهرمان محسوب می‌شود. هم‌چنین ترجیحش مبنی بر ایفای نقش شخصیت‌های مثبت یا منفی را هم مشخص کرد.

در The Last of Us شما می‌پندارید که شخصیت جول یک قهرمان و شخصیت دیوید (که نولان نورث نقش آن را ایفا می‌کرد) یک ضدقهرمان یا شخصیت منفی است. اما هر کسی قهرمان داستان خودش است. من به شدت معتقد هستم که دیوید باور دارد در حال انجام بهترین کار برای مردمش است و در داستان خودش قهرمان به شمار می‌رود.

اما برای شخصیت جول اینگونه فکر نمی‌کنم. فکر نمی‌کنم که جول باور داشته باشد که قهرمان است. اگر قرار بود یکی از دو جهت را انتخاب کند به نظرم جول خودش را یک ضدقهرمان به شمار می‌آورد. به همین دلیل است که در بازی اول می‌گوید در هر دو جناح حضور داشته و از او می‌شنویم که می‌گوید: “من فقط فردی هستم که سعی می‌کنم زنده بمانم و برای نجات دادن شخصی اینجا نیستم. قصد ندارم برنامه کسی را بر هم بزنم. تنها سعی می‌کنم در هر زمان، یک روز زنده بمانم.”

هم‌چنین بیکر در ادامه اظهار کرد که ایفای نقش به عنوان شخصیت منفی و ضدقهرمان از دید پلیر لذت بیشتری در مقایسه با قهرمان دارد و به عنوان مثال به نقش شخصیت جوکر در بازی Batman: Arkham Origins اشاره کرد.

بازی مورد انتظار The Last of Us Part 2 برای کنسول PlayStation 4 و احتمالا PlayStation 5 در حال توسعه بوده و هم‌چنان تاریخ عرضه مشخصی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.