اخبار بازی

سازنده مشهورترین رمز تقلب دنیا، درگذشت

رمزهای تقلب این روزها به اندازه 30-40 سال پیش ارزشمند نیستند. زمانی این رمزها توسط سازندگان بازی استفاده میشدند تا بخش های بازی را مورد آزمایش قراردهند. بعضی وقت ها هم بر اثر تصادف یا به صورت عمدی سر از بازی در می آورند.

بازی Gradius

در مورد رمز معروف Konami Code – بالا، بالا ،پایین، پایین، چپ، راست، چپ، راست، B، A و کلید Start – باید گفت که کاملا اتفاقی در بازی قرار گرفت و اتفاقی هم بین المللی شد. داستان به سال 1985 و  زمانی  برمیگردد که یکی از سازندگان بازی Gradius برای کنسول Famicom، به دلیل سخت بودن مراحل بازی تصمیم گرفت این رمز را اختراع کند تا بتواتند کلیه مراحل بازی را تست کند.

رمز تقلبرمز تقلبkonami code

حضور این رمز در نسخه منتشر شده بازی مورد توجه قرار نگرفته بود. زمانی که شرکت کونامی برای اصلاحات بعدی بازی اقدام کرد، متوجه شد که نمیتواند این رمز را به دلیل ایجاد مشکل برای سایر قسمت های بازی ، حذف کند. با اضافه شدن بازیکنان از سراسر دنیا، این رمز به یکی از پارامترهای مهم بازیهای دوره NES (دوره سوم کنسول های بازهای ویدئویی از قبیل Sega،  Atari 7800 و …) بدل شد. آنچنان که در بازی های شرکت Konami و حتی سایر شرکت های بازی سازی وجود داشت و تبدیل به مشهورترین رمز تقلب تمام تاریخ شد.

متاسفانه متوجه شدیم که آقای کازوهیسا هاشیموتو، مسئول سازنده فوق الذکر که این رمز را ساخته بود، امروز درگذشت. اینکه یک زمر که فقط برای راحتی کار یک نفر ساخته شد، به یک رسم و سنت جاودان در بازیهای ویدئویی بدل شود، میراث ماندگاری است که ما آن را از هاشیموتو به بادگار خواهیم داشت.

مطالب پیشنهادی:

احسان عجمی نژاد

َAre gamers really scaping Reality or just enjoying different ones ?

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. [QUOTE=”max-pain, post: 4702294, member: 87066″]
  روحش شاد باشه بچگی رومون با این کد خیلی راحت کرد. :-bd:-bd^:)^
  تقریبا اگر این کد رو اگر تو بیشتر بازی ها میزدی یه اتفاق جالب می افتاد
  به عنوان مثال در bioshock infinite اگر این کد رو وارد میکردی و حالت 1999 باز میشد بدون نیاز به یدور تموم کرئن بازی
  و یه تروفی هم میگرفتی :grinning:
  [/QUOTE]
  توی MGR:R هم این کد درجه سختی آخرش رو بدون نیاز به تموم کردن درجات قبل باز میکرد، ولی یادن نیست تروفی داشت یا نه دیگه:دی

  اما الان رمز و چیت کد و اینا مرده….پول بده تا محتویات باز بشن با بوستر بگیری و ‌‌…! حق انتخاب این نیست که رمز بزنی یا سگ دو بزنی تو بازی برای باز کردن، حق انتخاب بین پول دادن و سگدو زدنه:دی

 2. تو بازی کنترا فمیکام با این کد به جای 3 تا 30 جون میگرفتی میشد بازی رو تموم کرد. یادش بخیر سر این کد مافیا راه افتاده بود من 5 تومن خریدم از یکی از بچه محلا :D. اونموقع 5 تومن اونم واسه یه بچه خیلی پول بود

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
 • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.