اخبار بازی

ثبت حق اختراع دستیار صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی توسط سونی

براساس اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان WIPO به نظر می‌رسد شرکت سونی در ماه مارچ گذشته یک حق اختراع دستیار صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی برای PlayStation به ثبت رسانده است. این حق اختراع برای اولین بار سه روز پیش به صورت عمومی منتشر شد.

دنیل احمد تحلیل‌گر و اینسایدر دنیای بازی این خبر را در توییتر خود به اشتراک گذاشت. هم‌چنین سونی ماه گذشته حق اختراع متفاوتی را به ثبت رسانده بود که به نظر می‌رسد مربوط به کیت توسعه کنسول PlayStation 5 باشد. در مورد حق اختراع مورد بحث، اطلاعات آن بیان می‌دارد که این برنامه به پلیر اجازه می‌دهد سوالات متنوعی را در هنگام تجربه بازی از آن بپرسد. برای مثال اگر در بازی Horizon Zero Dawn پلیر سوال کند نزدیک‌ترین بسته سلامتی در کجا قرار دارد این برنامه دستیار صوتی آن را با استفاده از نقشه بازی به نمایش می‌گذارد. هم‌چنین تصاویری وجود دارد که پرسش‌‌هایی در بازی Skyrim را نشان می‌دهد که در آن مثلا پلیر چگونه باید با اژدهای Mimulnir مبارزه کند.

عملکرد این دستیار صوتی جدید PlayStation به مانند دستگاه‌های موبایل بوده که در آن مخاطب دستور خود را نوشته و یا بر زبان می‌آورد. هم‌چنین با توجه به بازی که در حال تجربه آن هستید چندین دسته‌بندی مختلف برای جستجو وجود خواهد داشت. برای مثال در Horizon Zero Dawn بخش‌هایی برای کرفت کردن، سلاح‌ها، زره‌ها، دشمنان، مهارت‌ها و غیره وجود دارد. هم‌چنین می‌توانید بپرسید برای نخستین بار چه زمانی بازی را تجربه کردید.

اگر روزی چنین قابلیتی در دستگاه سونی پیاده‌سازی شود قابلیت دسترسی بسیار بزرگی برای خریداران PlayStation محسوب خواهد شد. کنسول PS4 اگرچه دارای قابلیت تشخیص صدا بود اما امکانات آن به هیچ وجه به پیشرفتگی حق اختراع جدیدی که اکنون سونی ثبت کرده و به دنبال آن است نبود. هم‌چنین هیچ گونه اطلاعاتی مبنی بر تایید وجود چنین قابلیتی در PlayStation 5 صورت نگرفته است. با توجه به اینکه مایکروسافت برای مدت‌هاست از Cortana در ویندوز و Xbox استفاده می‌کند تعجبی هم نخواهد داشت اگر سونی بخواهد قابلیت مشابهی را در پلتفرم خود پیاده‌سازی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا